Komunikaty PR

Impreza w ogrodzie? Domek i skrzynia ogrodowa pomogą w organizacji

2020-08-05  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania Oakland ( 0.28 MB )

Party w ogrodzie albo na tarasie – przygotuj się!

Wakacje w pełni. Co prawda inne niż wszystkie, co wcale nie znaczy, że mniej wyczekiwane. Każdy tęsknił za spotkaniami z najbliższymi znajomymi, za ciepłymi letnimi wieczorami i kameralnymi imprezami. Na wakacyjne przyjęcia jak znalazł pasują i ogrody i tarasy. Świetne są też działki pod miastem. Ale do perfekcyjnego party, poza pogodą, zielonym zakątkiem, pysznościami i oczywiście gośćmi potrzebni są też oni – bohaterowie drugiego planu. To ogrodowe domki, skrzynie, minibary i inne akcesoria, dzięki którym organizacja przyjęcia pójdzie jak z płatka. Co wybrać, na co zwrócić uwagę i o czym warto pamiętać?

Najpierw domki

Coraz częściej można je spotkać w ogrodach przy naszych domach. Łatwo je pokochać, bo dają dodatkowe miejsce i odciążają przeważnie zastawione rzeczami garaże czy komórki. A do tego są ładne, mogą być ozdobą niejednego ogrodu i można je postawić w dowolnym miejscu, na przykład niedaleko miejsca do spotkań. To oznacza, że ich przeznaczeniem wcale nie musi być narzędziownia czy miniwarsztat.
Zdarza się, że postawienie domku wymaga pomocy budowlańców, ale najczęściej mamy do czynienia z takimi, które w miarę łatwo można zbudować samemu. Są drewniane i z tworzyw sztucznych. Te drugie są wyjątkowe proste w obsłudze. Dlaczego? Bo tworzywo z których je zrobiono nie wymagają żadnego odświeżania czy impregnacji, a samo czyszczenie polega na umyciu myjką ciśnieniową.

Za granicą domki ogrodowe od lat cieszą się popularnością. W dużych ogrodach często można spotkać dwa a nawet trzy domki, z czego każdy ma inne zastosowanie. U nas najczęściej pełnią one rolę narzędziowych składzików, ale coraz częściej właściciele ogrodów urządzają w nich zaplecze na przykład dla imprez albo spotkań przy grillu. W ostatnim czasie widziałam domek, w którym jeden z ogrodników urządził zaplecze dla swojej pasieki – mówi Ziutka Mieleszczuk, ogrodniczka.

Ciekawe rozwiązanie w swoim domku w modelu Oakland zastosowała marka Keter. Jeśli chcemy, żeby domek zgrał się z otoczeniem – pomimo tego, że wykonany jest z tworzywa – możemy pomalować jego chropowate ściany na dowolny kolor. Tak, jakby były zrobione z drewna. Fani naturalnego surowca powinni skierować wzrok w kierunku modelu Newton. Wyróżnia go nie tylko minimalistyczny wygląd, ale także to, że zrobiony jest ze specjalnego kompozytu doskonale naśladującego – w kolorze, dotyku, a nawet... w zapachu – drewno. Z tą różnicą, że nie trzeba go co roku czyścić i zabezpieczać.

Projektanci domków często dbają też o to, żeby mogły one odgrywać inne, nie tylko narzędziowe role. W środku na ścianach znajdują się miejsca na mocowania dodatkowych półek, a sama konstrukcja wyposażona jest w systemy wentylacyjne, które pozwalają zapomnieć o pleśni czy wilgoci. I jeszcze jedna, dość istotna kwestia; dobrze, żeby domki były zamykane. To na wypadek, gdyby jakiś nieproszony gość chciał bliżej przyjrzeć się naszemu imprezowemu zapleczu.

Wieczorową porą

Latem wieczory potrafią być naprawdę chłodne, a zmarznięte stopy, ręce i gęsia skórka mogą skutecznie popsuć każde spotkanie. Dlatego wcześniej warto przygotować sobie odpowiednią liczbę ciepłych i koniecznie miłych w dotyku kocy. Najlepiej trzymać je w skrzyniach ogrodowych. Praktycznie wszystkie modele dostępne na rynku zrobione są tworzyw sztucznych. Te w kompaktowych rozmiarach zaczynają się już od 300 litrów pojemności i spokojnie pomieszczą nie tylko na pledy, ale też poduszki do siedzenia, zapasowy obrus albo cieplejsze ubrania. W sklepach dostępne są też większe, nawet ponad 500-litrowe modele, na przykład imitująca drewno skrzynia Rockwood 570 l. Przy zakupie skrzyni warto zwrócić uwagę na to, żeby z jednej strony była szczelna i nie przepuszczała do środka deszczu, a z drugiej, żeby wyposażona była w system wentylacyjny, który nie pozwoli rzeczom złapać wilgoci. Szczególnie, że dość często trzyma się w nich rzeczy z materiałów i różnych tkanin. Dodatkowo, niektóre modele mogą służyć jako dodatkowe siedzisko. Argumentem za skrzyniami może być też... ekologia. Okazuje się, że na przykład niektóre modele które produkuje marka Keter w co najmniej 70 proc. zrobione są z tworzyw pochadzących z recyklingu.

Kącik dla dzieci

Imprezy to nie tylko domena dorosłych. W ogrodzie doskonale czują się też dzieci, dlatego dobrze pomyśleć nie tylko o specjalnym menu i zabawach, ale także o zaaranżowaniu dla nich specjalnej strefy. Sprawdzi się oddzielny stolik z krzesełkami, a na stoliku kredki, rysowanki, wycinanki i inne mniejsze zabawki. Prawdziwym hitem dla maluchów może okazać się ogrodowy domek do zabaw, z otwieranymi drzwiami i okiennicami. W różnych, żywych kolorach może zapraszać na przykład do świata dzikiego zachodu (np. Rancho Playhouse) albo baśniowej krainy ogrodów (My Garden House).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Co łodzianie widzą na niebie? Niezwykły pokaz w Planetarium EC1
2024-08-22 | 12:10

Co łodzianie widzą na niebie? Niezwykły pokaz w Planetarium EC1

Czy na niebie wśród gwiezdnych konstelacji możemy dostrzec migawkę, krańcówkę albo żulik? Na łódzkim nieboskłonie na pewno tak! Udowodnimy to w najbliższą sobotę
Hobby Ciocia od klocków oraz Maciek i Klocki w CH Targówek! Spotkaj się z Mistrzami B
2024-08-20 | 13:20

Ciocia od klocków oraz Maciek i Klocki w CH Targówek! Spotkaj się z Mistrzami B

Warszawskie centrum handlowe Targówek pomaga zerwać z nudą! Już 24 i 25 sierpnia galeria zaprasza na spotkanie z Mistrzami Budowania! Przez cały weekend najmłodsi będą mogli poznać

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maja Sablewska: Musieliśmy przeformatować mój program, bo zmienia się moda i społeczeństwo. Jest więcej tolerancji, a kobiety są bardziej odważne

Stylistka zaznacza, że w swoim programie nie działa pochopnie i na oślep, a wszystkie metamorfozy poprzedzone są szczerą rozmową z bohaterkami. Z obserwacji Mai Sablewskiej wynika, że kobiety są coraz bardziej odważne w kwestii wyglądu i ubioru, nie boją się eksperymentować, chętnie szukają inspiracji i już nie przejmują się tak bardzo krytyką innych osób.  W kolejnej formatu „10 lat młodsza w 10 dni z Sablewską” jego gospodyni musi więc dostosować się do zmieniających się warunków i sprostać wymaganiom uczestniczek.

Uroda

Paulina Sykut-Jeżyna: W czasie urlopu przez dwa tygodnie się nie malowałam. Bardzo lubię chodzić bez makijażu, ale moja praca go wymaga

Prezenterka nie ukrywa, że czasem lubi odpocząć od telewizyjnego looku i jeśli tylko może, to rezygnuje z perfekcyjnego makijażu, jaki jest koniecznością w pracy przed kamerami. W swoich mediach społecznościowych również nie unika zdjęć, na których pokazuje, jak wygląda bez filtrów i make-upu. Paulina Sykut-Jeżyna podkreśla, że bardziej niż na kosmetyki kolorowe stawia na pielęgnacyjne. Szczególnie dba o odpowiednie nawilżenie skóry, by zawsze była gładka i promienna.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.