Jak naprawić torbę?
Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut
ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl
Codzienne użytkowanie toreb naraża je w perspektywie upływu czasu na różnego rodzaju usterki. Są one związane najczęściej z niefortunnymi wypadkami, powodującymi rozerwania oraz utratę drobnych elementów do niej przyczepionych. Jak zatem naprawić przetartą skórzaną torebkę, dokleić urwane ucho od kuferka lub ponownie przymocować oderwany zamek od aktówki?
Jak podpowiada Ewa Tacka z firmy Bostik, wiodącego na świecie specjalisty w zakresie klejenia, domowym sposobem na naprawę uszkodzonej torby jest użycie kleju Bostik Fix&Glue Żel, dzięki któremu trwale złączymy oderwany zamek z torbą, niezależnie od jej materiału i faktury:
– W pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić przedmiot, który chcemy skleić. Na przeznaczonej do klejenia powierzchni nie powinno być żadnych zabrudzeń. Po dokładnym oczyszczeniu, nakładamy klej na tył oderwanego zamka, następnie przykładamy i dociskamy go do torby. Choć Bostik Fix&Glue Żel jest efektywny już po zaledwie paru sekundach, warto dodatkowo poczekać około minuty, aby mieć pewność, że nastąpiło jego optymalne wiązanie.
Nowe życie torby w kilka sekund
Fix&Glue Żel od Bostik to wielozadaniowy klej, łączący aż 99,97% materiałów – od tkanin i skóry, po płótna. Zapewnia dokładne sklejenie oderwanych elementów, umożliwiając łatwą i szybką naprawę ulubionej torby. Jest on odporny na trudne warunki atmosferyczne oraz uderzenia, doskonale sprawdzając się w przypadku materiałów narażonych na wilgoć oraz wysokie temperatury.
Klej możemy stosować między innymi do plastiku, drewna, papieru, porcelany, metalu oraz szkła, jak i do skór, gumy, różnego rodzaju tkanin, ceramiki czy kamienia, wyjątek dla skuteczności kleju stanowią poliolefiny oraz silikony.
Łatwy w stosowaniu Bostik Fix&Glue Żel to niezbędny element w domowej skrzynce z narzędziami. Formuła żelu zapewnia doskonałe klejenie zarówno gładkich powierzchni pionowych, jak i porowatych, dbając o precyzyjną aplikację dzięki niezasychającej dyszy. Pozbawiony rozpuszczalnika oraz składników powodujących podrażnienia, gwarantuje bezpieczne użytkowanie. Zapewnia również szybkie i supermocne klejenie przedmiotów, przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii klejów szybkoschnących.
Klej Bostik Fix&Glue Żel natychmiastowo łączy ze sobą przedmioty, dając im nowe życie. Bezpieczny i łatwy w użyciu naprawia wszelkie usterki, niezależnie od materiału oraz jego struktury. Sprawdza się zarówno przy naprawach drobnych elementów, jak i naszych ulubionych toreb, umożliwiając dalsze ich codzienne użytkowanie.
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.