Jak udzielać pierwszej pomocy? Naucz się od najlepszych
Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Wypadek zdarza się nagle i często nie wiemy, jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia. Aby nie dać się zaskoczyć, każda okazja do nauki ratowania drugiej osoby jest na wagę złota. Tym razem w sobotę, 26 lutego, do Galerii Bronowice zawitają strażacy z OSP Morawica, którzy nauczą nas, jak udzielać pierwszej pomocy. Nie zabraknie także dodatkowych zajęć dla najmłodszych.
W przypadku zagrożenia życia najważniejsze są pierwsze minuty przed przyjazdem karetki. Na naukę pierwszej pomocy nigdy nie jest za późno, a w tę sobotę w Galerii Bronowice będzie ku temu doskonała okazja! Doświadczeni strażacy z OSP Morawica dokładnie wytłumaczą i zademonstrują, jak prawidłowo zachować się w razie utraty przytomności, nagłego zatrzymania krążenia, jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową czy jak zareagować w przypadku zadławienia.
Pokaz pierwszej pomocy odbędzie się przy użyciu fantomów dziecka i dorosłego. Nie zabraknie także instruktażu użycia defibrylatora zewnętrznego, tzw. AED, którego używa się podczas nagłego zatrzymania krążenia. Goście ze straży pożarnej nie zapomnieli również o najmłodszych - na nich czekać będą kolorowanki, które nie tylko umilą im czas, ale dodatkowo przybliżą pracę strażaków. Na wszystkich chętnych strażacy czekać będą w Sferze Super Bohatera na parterze Galerii Bronowice w sobotę, 26 lutego w godzinach 11:00 - 17:00.
- W dzisiejszych czasach umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezbędna. Każdy, kto potrafi prawidłowo zareagować w obliczu niebezpiecznego wypadku, pełni nieocenioną rolę w tzw. łańcuchu przeżycia. Dlatego też serdecznie zapraszamy na nadchodzące wydarzenie w naszej Galerii, gdzie specjalni goście ze straży pożarnej w zaprezentują, jak przeprowadzić RKO u dzieci i dorosłych – mówi Aleksandra Mańka, Dyrektor Galerii Bronowice.
Warsztaty pierwszej pomocy w Galerii Bronowice odbędą się w sobotę, 26 lutego, na poziomie 0 w Strefie Super Bohatera w godz. 11:00 - 17:00. Wydarzenie jest bezpłatne.
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.