Jarmark Rękodzieła w Atrium Kasztanowa
Oryginalna biżuteria, zapachowe świece z wosku pszczelego, kosmetyki naturalne z dodatkiem ziół czy drewniane zabawki – to tylko niektóre z lokalnych różnorodności dostępnych na Jarmarku Rękodzieła w Atrium Kasztanowa. Na kiermasz produktów handmade polskich rękodzielników pilskie centrum handlowe zaprasza w dniach 10 i 11 czerwca. Na klientów galerii i mieszkańców czekać będą stoiska z bogatą ofertą wystawców z województwa wielkopolskiego. Nie zabraknie też akcentu kulinarnego – pokazów na temat możliwości zastosowania dziko rosnących roślin.
W najbliższy piątek i sobotę w Atrium Kasztanowa będzie można podziwiać oraz kupić wyroby rękodzielnicze od regionalnych producentów. Podczas Jarmarku na gości czekać będą stoiska z ręcznie wykonaną biżuterią, naturalnymi kosmetykami czy drewnianymi dekoracjami. Swoje kramy rozstawią rękodzielnicy, wytwórcy, artyści plastycy, a także rzeźbiarze tworzący niesamowite, oryginalne przedmioty.
Wśród wystawców pojawią się m.in. producent ekologicznych naturalnych świec zapachowych z wosku rzepakowego Państwo Świeczka, a także Pracownia Dżepetta wykonująca kompozycje kwiatowe i ręcznie robione dekoracje. Swoje wyroby wystawi rodzinne przedsiębiorstwo GiwerArt, produkujące drewniane ozdoby i zabawki, natomiast niepowtarzalne prace malarskie zaprezentują Izabela i Zbigniew Stecko. Wielbicielom ręcznie robionej biżuterii z pewnością przypadną do gustu przedmioty z pracowni artystycznej Adam Uznansky oraz wytwórni Kobieca twórczość Angel. Na miejscu będzie można podziwiać także wyroby rękodzielnicze z Drewniany Art, zapoznać się z szeroką ofertą kosmetyków i mydeł wytwarzanych ręcznie z dodatkiem ziół i naturalnych składników w Herbarium Ziołowe Kosmetyki, a także w Pracowni Leshy. Z kolei na stoisku Ekologicznego gospodarstwa rolnego Trafne Ziółko będzie można nabyć rośliny lecznicze o szerokim zastosowaniu. Jarmark to także okazja do kupienia ręcznie szytych przedmiotów lub pięknych, odrestaurowanych mebli z Warsztatowni Joanny Przybył. To także możliwość zakupu produktów rękodzieła z Pracowni krawieckiej Guziczek: obrusów, serwet, poduszek, fartuchów i biżuterii.
Miłym urozmaiceniem weekendowego wydarzenia będą kulinarne pokazy zastosowania roślin dziko rosnących. Poprowadzi je znawczyni ziół i ziołolecznictwa Barbara Szulc.
Jarmark Rękodzieła odbędzie się w dniach 10 i 11 czerwca, w godz. 11.00-20.00, na terenie centrum handlowego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
– Zapraszamy wszystkich na wspaniały jarmark pełen atrakcji oraz pięknego rękodzieła. Przez dwa dni nasi klienci i mieszkańcy będą mogli zapoznać się z propozycjami lokalnych artystów i producentów, tworzących oryginalne, nietuzinkowe rzeczy. Mamy nadzieję, że wydarzenie spotka się z dużym zainteresowaniem osób, które cenią polskie rękodzieło, precyzyjne wykonanie wyrobów z naturalnych składników czy też interesują się starymi meblami i przedmiotami użytkowymi po renowacji. Dla lokalnych producentów to będzie idealna okazja do promocji swoich usług i pokazania szerszej grupie odbiorców unikalnej oferty– mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.
Więcej informacji na stronie: https://atrium-kasztanowa.pl/.

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.