Jarmark Rękodzieła w Atrium Kasztanowa
Oryginalna biżuteria, zapachowe świece z wosku pszczelego, kosmetyki naturalne z dodatkiem ziół czy drewniane zabawki – to tylko niektóre z lokalnych różnorodności dostępnych na Jarmarku Rękodzieła w Atrium Kasztanowa. Na kiermasz produktów handmade polskich rękodzielników pilskie centrum handlowe zaprasza w dniach 10 i 11 czerwca. Na klientów galerii i mieszkańców czekać będą stoiska z bogatą ofertą wystawców z województwa wielkopolskiego. Nie zabraknie też akcentu kulinarnego – pokazów na temat możliwości zastosowania dziko rosnących roślin.
W najbliższy piątek i sobotę w Atrium Kasztanowa będzie można podziwiać oraz kupić wyroby rękodzielnicze od regionalnych producentów. Podczas Jarmarku na gości czekać będą stoiska z ręcznie wykonaną biżuterią, naturalnymi kosmetykami czy drewnianymi dekoracjami. Swoje kramy rozstawią rękodzielnicy, wytwórcy, artyści plastycy, a także rzeźbiarze tworzący niesamowite, oryginalne przedmioty.
Wśród wystawców pojawią się m.in. producent ekologicznych naturalnych świec zapachowych z wosku rzepakowego Państwo Świeczka, a także Pracownia Dżepetta wykonująca kompozycje kwiatowe i ręcznie robione dekoracje. Swoje wyroby wystawi rodzinne przedsiębiorstwo GiwerArt, produkujące drewniane ozdoby i zabawki, natomiast niepowtarzalne prace malarskie zaprezentują Izabela i Zbigniew Stecko. Wielbicielom ręcznie robionej biżuterii z pewnością przypadną do gustu przedmioty z pracowni artystycznej Adam Uznansky oraz wytwórni Kobieca twórczość Angel. Na miejscu będzie można podziwiać także wyroby rękodzielnicze z Drewniany Art, zapoznać się z szeroką ofertą kosmetyków i mydeł wytwarzanych ręcznie z dodatkiem ziół i naturalnych składników w Herbarium Ziołowe Kosmetyki, a także w Pracowni Leshy. Z kolei na stoisku Ekologicznego gospodarstwa rolnego Trafne Ziółko będzie można nabyć rośliny lecznicze o szerokim zastosowaniu. Jarmark to także okazja do kupienia ręcznie szytych przedmiotów lub pięknych, odrestaurowanych mebli z Warsztatowni Joanny Przybył. To także możliwość zakupu produktów rękodzieła z Pracowni krawieckiej Guziczek: obrusów, serwet, poduszek, fartuchów i biżuterii.
Miłym urozmaiceniem weekendowego wydarzenia będą kulinarne pokazy zastosowania roślin dziko rosnących. Poprowadzi je znawczyni ziół i ziołolecznictwa Barbara Szulc.
Jarmark Rękodzieła odbędzie się w dniach 10 i 11 czerwca, w godz. 11.00-20.00, na terenie centrum handlowego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
– Zapraszamy wszystkich na wspaniały jarmark pełen atrakcji oraz pięknego rękodzieła. Przez dwa dni nasi klienci i mieszkańcy będą mogli zapoznać się z propozycjami lokalnych artystów i producentów, tworzących oryginalne, nietuzinkowe rzeczy. Mamy nadzieję, że wydarzenie spotka się z dużym zainteresowaniem osób, które cenią polskie rękodzieło, precyzyjne wykonanie wyrobów z naturalnych składników czy też interesują się starymi meblami i przedmiotami użytkowymi po renowacji. Dla lokalnych producentów to będzie idealna okazja do promocji swoich usług i pokazania szerszej grupie odbiorców unikalnej oferty– mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.
Więcej informacji na stronie: https://atrium-kasztanowa.pl/.
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.