Jetsonowie zawitają do Portu Łódź!
![](/files/_uploaded/wiz_zdjeciekonf_1166971042,w_170,h_95,wo_170,ho_95,_small.jpg)
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Najbliższy czwartkowy wieczór (13 lipca) w Porcie Łódź upłynie pod znakiem dobrej zabawy z ulubioną rodziną z przyszłości – Jetsonami! W ramach TME Polówka na Patio Centrum obejrzeć będzie można pełnometrażowy film produkcji studia Hanna-Barbera. Blisko półtorej godziny dobrej zabawy i sentymentalnych wspomnień – gwarantowane!
George, Jane, ich dzieci Elroy i Judy oraz słodki psiak Astro – znani i lubiani bohaterowie z przyszłości pojawią się w Porcie Łódź na dużym ekranie w pełnometrażowym filmie pt. „Jetsonowie: Na Orbitującej Asteroidzie”. Na seans w ramach sekcji „Dobranocka” zaprasza TME Polówka 13 lipca po godzinie 21:00. Widzimy się na Patio Portu Łódź, gdzie na widzów poza niezapomnianą atmosferą kina pod chmurką czekać będzie także poczęstunek w formie popcornu.
„Jetsonowie: Na Orbitującej Asteroidzie” to film familijny wyreżyserowany ponad trzy dekady temu przez Iwao Takamoto, Williama Hannę oraz Jospeha Barberę. George Jetson zostaje awansowany na stanowisko wiceprezesa korporacji Kosmiczne Koła Zębate. Ma odtąd kierować własnym oddziałem fabryki kół zębatych, znajdującym się na dalekiej asteroidzie. George z rodziną przeprowadza się więc na miejsce i bierze się do pracy. Wkrótce przekonuje się, że ktoś sabotuje pracę fabryki (opis Filmweb.pl).
Seanse w ramach sekcji „Dobranocka” TME Polówka w Porcie Łódź odbywają się przez cały lipiec oraz sierpień. Na wspólnych bezpłatnych seansach widzimy się w każdy czwartek po godzinie 21:00.
HARMONOGRAM SEANSÓW W LIPCU:
13 lipca – Jetsonowie, reż. William Hanna, Joseph Barbera, Iwao Takamoto (77 min.)
20 lipca – Madagaskar, reż. Tom McGrath, Eric Darnell
27 lipca – Uciekające kurczaki, reż. Nick Park, Peter Lord
![Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_1291175053,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
![Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów](/files/_uploaded/glownekonf_140070401,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
![Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn](/files/_uploaded/glownekonf_1099985276,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.