Konkurs Panasonic z JestHyper - do wygrania Lumix GH5
Dla wszystkich osób, które nie mogą doczekać się aż ponownie będą mogły użyć aparatu fotograficznego podczas podróży, Panasonic przygotował wyjątkową akcję. We współpracy z filmowcami z kanału JestHyper, producent sprzętu fotograficznego wystartował z konkursem, w ramach którego można wygrać aparat Lumix GH5, wykorzystywany przez najlepszych vlogerów!
Kiedy konsumenci nie mogą doczekać się, aż ponownie będą mogli wyjść z domu z aparatem i złapać idealne ujęcie, Panasonic zachęca ich do tego, aby za pomocą filmu, zdjęcia lub po prostu opisu, przedstawili historie, które już znają. Niezależnie od tego czy są to wspomnienia z wakacji marzeń, a może z randki z najgorszego koszmaru, warto się nimi podzielić, aby móc zyskać szansę na wygranie LUMIX GH5, aparatu wielokrotnie nagradzanego w prestiżowych konkursach. Dodatkowo, uzupełnieniem głównej nagrody jest również torba DMW-PS10, dzięki której w bezpieczny i wygodny sposób, aparat będzie można zabrać ze sobą w każde miejsce na świecie. W ramach nagrody pocieszenia, przewidziano również 3 koszulki stworzone przez filmowców, prowadzących kanał Youtube JestHyper.
Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Wystarczy opowiedzieć niezapomnianą historię, opublikować zdjęcie lub wideo w mediach społecznościowych i wypełnić formularz na stronie konkursowej https://campaigns.panasonic.eu/pl-jesthyper, gdzie znajduje się również regulamin aktywacji. Następnie należy wkleić link do opublikowanego materiału bądź w formie pisanej udzielić odpowiedzi na zadanie konkursowe, gdyż publikacja materiału w mediach społecznościowych nie jest warunkiem koniecznym przy dokonywaniu zgłoszenia. Konkurs trwa do 28 lutego 2021 roku. Jego wyniki zostaną ogłoszone 15 marca 2021 roku na stronie konkursowej.
LUMIX GH5 to bezlusterkowy aparat cyfrowy stworzony nie tylko do zdjęć, ale również do filmów. Wykorzystywany między innymi przez profesjonalnych fotografów oraz vlogerów, charakteryzuje się niezwykle stylowym wyglądem, który został stworzony przez firmę Panasonic na podstawie sugestii przekazywanych przez użytkowników. Wyposażony w matrycę o rozdzielczości 20,3 megapikseli oraz procesor Venus Engine 10, zapewnia najwyższą jakość obrazu spośród aparatów cyfrowych LUMIX G, odwzorowując jednocześnie wyjątkowe bogactwo kolorów. Dodatkowe udogodnienia w postaci m.in. stabilizacji obrazu, rejestrowania obrazów wideo w jakości 4k 60p/50p oraz funkcji nagrywania w 10-bitowej jakości 4K, czynią go aparatem idealnym do opowiedzenia historii, które warto zapamiętać.
Link do materiału video, promującego konkurs na kanale JestHyper: https://www.youtube.com/watch?v=G-c4C4MpePI
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.