Kotwica w Koronie - Polsping wspiera walkę z pandemią koronowirusa
Sytuacja spowodowana walką z koronawirusem to trudny czas dla nas wszystkich. Dlatego do pomocy w zwalczaniu niewidzialnego przeciwnika postanowiła włączyć się polska firma, która od 70 lat produkuje sprzęt wędkarski - Polsping. Akcja „Kotwica w Koronie” wesprze najbardziej potrzebujące służby medyczne.
W ramach zainicjonowanej przez Polsping akcji, firma zobowiązała się do przekazania 50% zysku z zakupu swoich wyrobów ze specjalnej kategorii „Kotwica w Koronie”. Teraz każdy kto zechce wspomóc walkę z koronawiruem będzie mógł je zakupić na stronie sklepu: www.polsping.pl/kotwicawkoronie
Jako najstarsza firma wędkarska w Polsce nie możemy przejść obojętnie wobec tak dużego zagrożenia. Tylko działając wspólnie możemy wspierać tych, którzy walczą codziennie na pierwszym froncie, o zdrowie nasze i naszych bliskich. Wierzymy, że środowisko wędkarzy zaangażuje się na 100% i pokaże swoje wielkie serce - mówi Sebastian Daniluk Prezes Zarządu Firmy.
Jak można pomóc?
Zasady akcji są bardzo proste, wystarczy wejść na stronę sklepu www.polsping.pl/kotwicawkoronie wybrać produkty, które chciałby się posiadać w swojej kolekcji. Klient ma dwie możliwości: kupno przynęt w standardowej cenie, z czego 50% firma przekaże na walkę z koronawirusem lub kupno przynęt w obniżonej cenie, nie angażując się w pomoc.
Zdajemy sobie sprawę z tego, że znajdą się osoby chcące wykorzystać okazję i uzupełnić swój wędkarski arsenał po zaniżonych. To jest test odpowiedzialności społecznej. Wędkarze nieraz pokazali, że jednoczą się we wspólnych inicjatywach. Wierzymy, że i tym razem tak będzie - mówi Sebastian Daniluk.
Start akcji zaplanowano na 16 kwietnia 2020 r. W filmie promującym „Kotwicę w Koronie” występuje aktor Piotr Cyrwus znany ze swojego zamiłowania do wędkarstwa.
Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaangażowanie Pana Piotra Cyrwusa w ten projekt. Liczymy na to, że dzięki temu uda się nam dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, a tym samym zgromadzimy jeszcze więcej środków na wsparcie personelu medycznego. Akcja będzie prowadzona do odwołania - dodaje Sebastian Daniluk.
POLSPING jest najstarszą, produkcyjną firmą wędkarską w Polsce działającą od 1947 roku.
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.