„Kwestia ceny” Zygmunta Miłoszewskiego w Empik Go!
Przygoda na śmierć i życie, miłość na dobre i na złe oraz nauka i religia kontra układy i mafia. To wątki, które w najnowszej powieści przedstawia jeden z najbardziej poczytnych polskich pisarzy XXI wieku – Zygmunt Miłoszewski, który powraca z nowym tytułem. Premierze „Kwestii ceny” (Wydawnictwo W.A.B.) towarzyszyć będzie superprodukcja audio w gwiazdorskiej obsadzie. W rolach głównych pojawią się Aleksandra Popławska, Rafał Zawierucha oraz Arkadiusz Jakubik. Premiera 24 czerwca w aplikacji Empik Go.
Wieści zza kulis
Jaką ceną jesteśmy w stanie zapłacić za spełnienie największych marzeń? Jak wiele możemy poświęcić, by uratować miłość naszego życia? Czy desperacka wyprawa w poszukiwaniu skarbu może odmienić losy ludzkości? Odpowiedzi na te pytania poszukują główni bohaterowie „Kwestii ceny”, thrillera przygodowego autorstwa Zygmunta Miłoszewskiego. Jeden z najbardziej poczytnych polskich pisarzy powraca z wyczekiwanym tytułem, który stanowi kontynuację „Bezcennego”. Premierze powieści przygodowej „Kwestia ceny” partnerować będzie superprodukcja na 40 głosów w gwiazdorskiej obsadzie (produkcja Studia Osorno). W głównych rolach zobaczymy m.in. Aleksandrę Popławską, Rafała Zawieruchę oraz Arkadiusza Jakubika. Kulisy powstawania produkcji zdradza reżyser, Krzysztof Czeczot:
– Z uwagą przyglądałem się sytuacji, która dotknęła środowisko aktorskie w trakcie pandemii. Z dnia na dzień zostały odwołane plany zdjęciowe oraz spektakle. Wraz z moim Studiem Osorno postanowiliśmy zorganizować akcję, w której zaprosiliśmy aktorów do przesłania zgłoszeń do planowanych na najbliższy czas produkcji audio. W ciągu zaledwie dwóch dni dostaliśmy około 500 wiadomości, co przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. W „Kwestii ceny” udało nam się obsadzić 40 osób, a kolejna grupa zagra w naszej następnej produkcji. Mam nadzieję, że uda nam się nawiązać współpracę w pozostałymi aktorami i aktorami z grupy przy jesiennych produkcjach.
Miłoszewski aktorem
Premierze superprodukcji audio, która zadebiutuje w Empik Go pod koniec czerwca towarzyszyć będzie zaskoczenie. W role marynarzy wcielą się autor Zygmunt Miłoszewski oraz redaktor „Kwestii ceny”, Marcin Mastalerz. To pierwsza tego typu produkcja Empik Go, w której pisarz jest nie tylko autorem scenariusza, ale także udziela głosu jednemu z bohaterów. Autor miał także wpływ na wybór narratora, którym został ulubiony głos Miłoszewskiego – Filip Kosior.
– Akcja mojej najnowszej powieści rozgrywa się na morzu. Dlatego wraz z redaktorem książki, Marcinem postanowiliśmy, by w produkcji audio wystąpić nie tylko jako autor i redaktor morskich opowieści, ale jako bohaterowie – marynarz numer 2 i numer 3. Bardzo cieszymy się, że mieliśmy okazję wystąpić w tak fantastycznym przedsięwzięciu obok wyjątkowych gwiazd, oryginalnych efektów dźwiękowych, szumu fal czy nawoływań godowych delfinów – komentuje Zygmunt Miłoszewski.
„Kwestia ceny” to powieść, której akcja rozgrywa się w dwóch przestrzeniach czasowych – na początku XX oraz XXI wieku. Losy głównych bohaterów pozwolą przenieść się słuchaczom zarówno do świata nauki, religii i sztuki, ale także do miejsc, w których rządzą mafia i międzynarodowe układy. Bohaterowie z dobrych zamieniają się w złych, a na koniec, jak to u Miłoszewskiego, wszystko okaże się nie tym, czym na początku się zdawało.
„Kwestia ceny”
Premiera: 24 czerwca w aplikacji Empik Go
Scenariusz: Zygmunt Miłoszewski
W rolach głównych wystąpili: Zofia Lorentz – Aleksandra Popławska, Bogdan Smuga – Arkadiusz Jakubik, Marcel Kluzka – Rafał Zawierucha, Narrator – Filip Kosior
W pozostałych rolach: Joanna Osyda, Artur Krajewski, Maciej Wilewski, Aleksander Trąbczyński, Joanna Król, Agnieszka Wosińska, Katarzyna Romańczuk, Mariusz Czajka, Robert Mazurkiewicz, Konrad Żygadło, Łukasz Chmielowski, Krzysztof Tymiński, Sebastian Cybulski, Jan Kozaczuk, Leszek Żukowski, Krzysztof Cybiński, Karolina Piechota, Anna Smołowik, Kasia Wińcza, Justyna Fabisiak, Magdalena Celmer, Delfina Wilkońska, Mateusz Król, Radosław Chabowski, Mateusz Bernardyn, Andrzej Krucz, Marcin Kwaśny, Miłogost Reczek, Krzysztof Grabowski, Mirosław Guzowski, Mikołaj Chroboczek, Rafał Sisicki, Małgorzata Sadowska oraz Marcin Mastalerz i Zygmunt Miłoszewski
Reżyseria: Krzysztof Czeczot
Producent: Paweł Heba
Copyright: Empik S.A.
Kierownictwo produkcji: Patryk Makowski
Producent wykonawczy: Osorno
![Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_1291175053,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
![Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów](/files/_uploaded/glownekonf_140070401,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
![Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn](/files/_uploaded/glownekonf_1099985276,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.