Lato Konesera trwa. Sprawdź, co będzie się działo w sierpniu!
Lato Konesera wkracza w kolejny miesiąc różnorodnych atrakcji. W sierpniu na odwiedzających Centrum Praskie Koneser czekają spacery PoWarszawsku, Polski Festiwal Komedii, spektakle plenerowe Teatru Polonia i Och-Teatru oraz spotkania z aktorami najnowszej adaptacji filmowej Akademii Pana Kleksa. Niemal wszystkie wydarzenia są bezpłatne, a wśród nich nie brakuje aktywności dla dzieci, dorosłych, rodzin i przyjaciół.
Centrum Praskie Koneser przez cały rok przyciąga setkami wydarzeń. A szczególnym momentem w kalendarzu jego aktywności jest Lato Konesera. To odbywający się corocznie w okresie wakacji cykl letnich atrakcji – dla mieszkańców Warszawy i turystów, w różnym wieku.
Nowością w sierpniowym harmonogramie będzie Koneser Stand-upu (wydarzenie bezpłatne), odbywający się w ramach Polskiego Festiwalu Komedii 2024. Codziennie od 22 do 25 sierpnia o godz. 18.00 plac Konesera zamieni się w epicentrum humoru, gdzie będzie można zobaczyć i usłyszeć mieszankę unikalnych stylów komediowych:
- 22 sierpnia, czwartek, prowadzenie: Stanisław Goch;
- 23 sierpnia, piątek, prowadzenie: Dolly Stand-up;
- 24 sierpnia, sobota, prowadzenie: Jasiek Borkowski;
- 25 sierpnia, niedziela, prowadzenie: Bartek Pająk.
Ponadto, mocnym akcentem tegorocznego Lata Konesera jest Festiwal Warsaw Storytellers (wstęp darmowy), współorganizowany z wydawnictwem Newhomers i PoWarszawsku, czyli popularnym varsavianistą, Łukaszem Ostoja-Kasprzyckim. W sierpniu jeszcze dwa spotkania:
- Jednodniowe opowieści (3 sierpnia, sobota, 18.00), goście: Michał Marszał, Włodi Włodarczyk, Olga Drenda;
- Trzy pokolenia warszawskiego rapu (29 sierpnia, czwartek, 18.00), goście, między innymi: Bilon (Hemp Gru), Frosti, Piotr Kędzierski.
Nieodzownym elementem wakacyjnego cyklu w Koneserze są plenerowe spektakle Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury, czyli Teatru Polonia i Och-Teatru (wstęp wolny). W sierpniu szczególnie zadowoleni będą najmłodsi (ale nie tylko!). W repertuarze występów na placu Konesera:
- 2 sierpnia, godz. 18.00 – Polityka (bajka);
- 5 sierpnia, godz. 18.00 – Szelmostwa Lisa Witalisa (bajka);
- 28 sierpnia, godz. 18.00 – Czerwony Kapturek (bajka).
Oprócz tego, w sierpniowym repertuarze Lata Konesera nie zabraknie innych, bezpłatnych wydarzeń:
- 4 sierpnia, godz. 12.00, spacer PoWarszawsku;
- 10,17,24,31 sierpnia, godz. 10.00 – Joga w plenerze;
- do 31 sierpnia – wystawa Utracone, Odzyskane;
- 9,16,30 sierpnia, godz. 20.00 – Letnie Kino PepsiCo w partnerstwie z Gutek Film, w repertuarze kolejno „Parasite”, „Anette”, Poprzednie życie”;
- 11 i 31 sierpnia, godz. 14-17, Spotkania z bohaterami filmu w Kleks. Magia Kina (11 sierpnia: Tosia Litwiniak i Jana Jachimek; 31 sierpnia: Daniel Walasek i Igor Fernandez);
- 3,10,17 sierpnia – potańcówki z cyklu #ChodźPotańczyć;
- 7 i 14 sierpnia – turniej szachowy;
- 1 września – Urban Jam w ramach Urban Art Area.
Więcej informacji o wszystkich wydarzeniach odbywających się w lipcu w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz w wydarzeniach na Facebooku.
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce, zrealizowana przez BBI Development oraz Liebrecht & wooD. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki Centrum Praskie Koneser przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej – z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Concept Food & Wine, Freya Cafe & Deli, ORZO, Koneser Grill, Spółdzielnia.Koneser, Setki Powodów oraz pierwszą w Polsce restauracją sieci L’Osteria, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej i edukacyjnej mapie Polski, w którym znajduje się miasteczko edukacyjne miniciti, centrum filmowe Kleks. Magia Kina, Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, ToTuart, Leonarda Art Gallery.

Seria HONOR 400 - zaawansowana technologia AI w zasięgu każdego użytkownika

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.