Lato z planszówkami w CH Reduta! Odwiedź centrum i dołącz do gry!
Warszawskie centrum handlowe Reduta zaprasza na Wakacyjny Maraton Gier Planszowych! Organizatorzy przygotowali mnóstwo emocjonujących tytułów i fantastycznych rozgrywek. Wpadnijcie do galerii w letnie soboty i podejmijcie nowe wyzwania!
Planszówki to doskonała forma spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi i z rodziną. Gry nie tylko rozładowują napięcie i zmniejszają poziom stresu, ale także pomagają w budowaniu i utrwalaniu relacji międzyludzkich. Uczą również uczciwości, cierpliwości i empatii.
Do wspólnych rozgrywek i międzypokoleniowej rozrywki zaprasza centrum handlowe Reduta, zlokalizowane na warszawskiej Ochocie. W prawie wszystkie soboty w lipcu i sierpniu, galeria organizuje Wakacyjny Maraton Gier Planszowych. Odwiedzający będą mieli okazję nie tylko zagrać w najpopularniejsze gry towarzyskie, ale również poznać zasady planszówek, których wcześniej nie znali.
Do dyspozycji graczy będą tytuły takie jak Jenga XXL, bilard holenderski, KLASK 4, szachy turniejowe, Taboo, Dixit, Wystrzałowe Katapulty i wiele, wiele innych! By wziąć udział w rozgrywkach wystarczy odwiedzić galerię w sobotę godzinach 12:30 – 16:30 w sobotę. Maraton odbędzie się 6, 13, 20 i 27 lipca oraz 3, 10, 17 i 31 sierpnia.
Choć w ostatnich latach możemy mówić o renesansie gier planszowych, ta forma rozrywki była bliska ludziom od tysięcy lat! Tradycja wywodzi się jeszcze z czasów prehistorycznych, a komplet jednej z najstarszych gier, odnaleziony na terenach dawnej Mezopotamii, datuje się na 2600 r. p.n.e. „Złota era” planszówek miała jednak miejsce na przełomie XIX i XX wieku na terenie Stanów Zjednoczonych, kiedy to powstały wtedy tytuły takie, jak Monopoly, Scrabble czy Gra w życie.
Mimo, że planszówki mają przede wszystkim wartość rozrywkową, wiele badań podkreśla także ich dobroczynny wpływ na ludzki umysł. Przeprowadzone przez psychologów analizy wykazały, że osoby, które regularnie grały w analogowe gry osiągały lepsze wyniki w testach pamięci i myślenia w wieku 70 lat. Miały także mniejszą skłonność do chorób takich jak demencja. Pozytywny wpływ planszówek widoczny jest także u najmłodszych. Zdaniem naukowców, dzieci wybierające tę formę rozrywki mają lepiej rozwinięte funkcje poznawcze mózgu oraz większą zdolność logicznego, analitycznego myślenia. Często przejawiają także ponadprzeciętne zdolności matematyczne.
Pełną listę dostępnych tytułów, a także więcej informacji nt. harmonogramu wydarzeń i aktualnej oferty centrum handlowego Reduta można znaleźć na stronie internetowej galerii.
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.