Komunikaty PR

Live Motion Games w lutym przeprowadzi publiczną emisję akcji

2021-01-20  |  13:30
Biuro prasowe

 

W drugiej połowie lutego br. Live Motion Games – producent gier wideo na PC, którego większościowym akcjonariuszem jest PlayWay – przeprowadzi publiczną emisję akcji. 18 stycznia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki podjęło uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego firmy poprzez publiczną emisję. Pozyskane środki spółka przeznaczy na produkcję i wydanie nowych gier z gatunku symulator, survival i city builder. Funkcję Oferującego pełni DM BDM. Proces ten poprzedza, zaplanowany na pierwszą połowę tego roku, debiut spółki na NewConnect. W 2021 roku Live Motion Games planuje premiery m.in. Builder Simulator oraz Chernobyl Liquidators, które już w lutym będą dostępne w wersji demo na platformie Steam.

- W lutym rozpoczniemy publiczną emisję akcji, z której środki przeznaczymy na dalszy i dynamiczny rozwój. Głównym jej założeniem jest produkcja i wydanie nowych gier, realizacja pre-produkcji nowych tytułów, w celu zbadania ich potencjału oraz marketing, mający za zadanie skalowanie naszej społeczności. - informuje Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games. 

Podwyższenie kapitału zakładowego spółki nastąpi w drodze emisji akcji z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Funkcję Oferującego pełni DM BDM. Autoryzowanym Doradcą jest Blue Oak, natomiast wsparcie prawne zapewnia Kancelaria Lewczuk Łyszczarek i Wspólnicy - LLW. – Szczegóły emisji i harmonogram oferty zaprezentujemy wkrótce. Jednocześnie intensywnie pracujemy nad finalizacją Dokumentu Informacyjnego, który następnie złożymy do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Idziemy zgodnie z planem, który zakłada aby w pierwszej połowie tego roku Live Motion Games dołączyło do grona spółek publicznych  – mówi Michał Kaczmarek. 

Live Motion Games ma na swoim koncie dwie prywatne oferty akcji, które zakończyły się sukcesem. Z emisji przeprowadzonych w grudniu 2019 i październiku 2020 spółka pozyskała od inwestorów łącznie prawie 2 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na produkcję własnych, średnio-budżetowych gier z gatunku symulator, w tym m.in.  Train Station Renovation, projektu który uzyskał doskonałe oceny od graczy. Tytuł w wersji early access w ciągu pierwszej doby od premiery znalazł prawie 20 tys. nabywców. Pełna wersja symulatora renowacji opuszczonych stacji kolejowych, od 1 października, jest dostępna w sklepie Steam. Od dziś grę można zakupić także na popularnej platformie GOG.com. – Platforma należąca do CD Projekt będzie drugą co do wielkości platformą sprzedażową dla TSR’ a. Liczę, że obecność gry na GOG.com, przełoży się na wzrost zainteresowania naszym tytułem i zwiększeniem jego sprzedaży – dodaje Michał Kaczmarek.

Aktualnie spółka finalizuje prace m.in. nad Chernobyl Liquidators. W październiku minionego roku studio zaprezentowało gameplay gry. Wideo produkcji z pogranicza gry symulacyjnej oraz survivalu ukazuje prawdziwą historią połowy lat osiemdziesiątych XX wieku. Symulator opiera się na pracy w czarnobylskiej elektrowni, a do głównych zadań gracza należeć będzie powstrzymanie śmiercionośnego promieniowania oraz pomoc poszkodowanym. Wydawcą tytułu jest PlayWay,  główny akcjonariusz Live Motion Games. Demo gry będzie dostępne na festiwalu dem Steam już na początku lutego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery Biuro prasowe
2024-12-19 | 11:30

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Mistrzostwa Świata Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń szachowych na świecie, zadebiutują w
Hobby Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
2024-12-19 | 11:00

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Sukces parków Majaland Momentum Leisure w Polsce to więcej niż rozwój firmy. To symbol ogromnego potencjału branży rekreacyjnej w kraju i regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Hobby Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
2024-12-05 | 14:00

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn

Już w najbliższą sobotę, 7 grudnia, w godzinach 11:00 – 18:00 wspólnie z 33’45’’ recordstore zapraszamy do Galerii Turzy na przedświąteczną Giełdę Winyli!

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.