Komunikaty PR

Majowe spacery w Elektrowni Powiśle

2024-05-17  |  15:14
Biuro prasowe

Elektrownia Powiśle w Warszawie łączy historię sięgającą ponad 100 lat i zabytkową architekturę z nowoczesnością. Dawna miejska elektrownia, która zasilała stolicę Polski, stała się tłem dramatycznych wydarzeń podczas II wojny światowej. O tym, jakie tajemnice skrywa ten historyczny obiekt i jakie elementy udało się zachować do dziś, będą mogli przekonać się uczestnicy Majowych spacerów. Bezpłatne spotkania z przewodnikiem odbędą się 18 maja o godz. 15:00 i 16:30 – w sam raz jako rozgrzewka przed Nocą Muzeów.

Od zamknięcia w 2001 roku, kompleks Elektrowni Powiśle i otaczający go teren pozostawały niedostępne i odseparowane od miasta wysokimi murami. Po rewitalizacji i ponownym otwarciu w 2020 roku, do Warszawy przywrócono kolejny kwartał, gdzie nowoczesność i różnorodność funkcji połączyły się z zabytkową strukturą i historią. Oprócz przestrzeni biurowej, handlowej, Food Hall, Beauty Hall i apartamentów, do kompleksu w 2023 roku dodano hotel. Dziś Elektrownia Powiśle służy jako miejsce spotkań, cel zakupowy, miejsce relaksu i centrum rozrywki dla mieszkańców oraz turystów z całego świata.

Elektrownia Powiśle przez wiele lat zasilała nie tylko domy warszawiaków, ale też ulice, a nawet najważniejsze jednostki miejskie, takie jak Pałac Kultury i Nauki czy Dworzec Gdański. Elektrownia wznowiła działanie po zakończeniu wojny, by po latach prężnej działalności oficjalnie zakończyć produkcję prądu w 2001 roku. Nowy rozdział tego miejsca zaczął pisać się 15 lat później, kiedy projekt został przejęty przez Tristan Capital Partners i White Star Real Estate.

Historyczna wartość projektu była bogatym źródłem inspiracji. Każdy najdrobniejszy element potraktowany został z szacunkiem dla jego dziedzictwa. Użyto tradycyjnych metod wypalania cegieł, a przedmioty odzyskane z budynków elektrowni zostały wykorzystane do stworzenia unikatowych dekoracji wnętrz. O tym, jakie tajemnice skrywają wnętrza Elektrowni Powiśle i jakie historyczne elementy zostały zachowane, będzie można dowiedzieć się podczas Majowych Spacerów z przewodnikiem 18 maja. Tuż przed Nocą Muzeów będzie można wziąć udział w bezpłatnym godzinnym oprowadzaniu: o godz. 15:00 lub 16:30.

Wstęp na Majowe spacery jest bezpłatny i nie obowiązują zapisy. Miejscem spotkań jest punkt informacji na poziomie 0 w Elektrowni Powiśle (przy wejściu do strefy Food Hall).

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Ogród bajkowy, preriowy czy angielski? Poznaj trendy 2024 Biuro prasowe
2024-06-27 | 19:20

Ogród bajkowy, preriowy czy angielski? Poznaj trendy 2024

Moda zmienia się nie tylko w naszej garderobie. Nowe trendy dotyczą także projektowania ogrodów, które z każdym sezonem przynoszą inne pomysły i dają
Hobby W Galerii Północnej można oglądać 42 ogrody wróżek
2024-06-24 | 12:00

W Galerii Północnej można oglądać 42 ogrody wróżek

W Galerii Północnej można przenieść się do świata rodem z baśni. Wszystko za sprawą ogrodów wróżek, czyli nietypowych doniczkowych aranżacji z roślin,
Hobby Platige Image producentem zwiastuna do gry StormgateⓇ
2024-06-20 | 19:53

Platige Image producentem zwiastuna do gry StormgateⓇ

  Cenione studio produkcji i animacji Platige Image wyprodukowało zwiastun Stormgate, wyczekiwanej gry strategicznej czasu rzeczywistego (RTS) od niezależnego dewelopera Frost Giant

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.