Największa na świecie Wystawa Gigantów Owadożernych otwarta w Europie Centralne
Już za kilka dni Europa Centralna zamieni się w prawdziwą dżunglę. W dniach 13-15 zawita tu największa na świecie żywa Wystawa Gigantów Owadożernych, w ramach której można będzie podziwiać eksponaty wyjątkowych roślin z niemal 40 państw. Równolegle w centrum odbędą się Targi Roślinności oraz kiermasz roślin. Będzie to prawdziwy zielony festiwal, dający niepowtarzalną okazję do odkrycia tajemnic i piękna natury.
Wszyscy, którzy lubią otaczać się roślinami lub fascynują się przyrodą, będą mieli doskonałą możliwość, by zajrzeć do niesamowitego świata flory w Europie Centralnej. W dniach 13-15 października odbędzie się tutaj niecodzienny festiwal roślinności.
Prawdziwą gratką będą Giganci Owadożerni, czyli największa na świecie żywa wystawa, którą tworzą eksponaty roślin z niemal 40 państw. Można będzie podziwiać tu nietypowe okazy mające oryginalne kształty, a przede wszystkim zaskakujące właściwości. To być może niepowtarzalna okazja do zobaczenia na żywo wyjątkowych, egzotycznych roślin i zgłębienia fascynującego świata przyrody.
„Wystawa Gigantów to fantastyczna przygoda odkrywania tajemnic i piękna natury. W świecie flory nie brakuje genialnych inżynierów, specjalistów od odliczania czasu, a nawet tych, którzy potrafią stworzyć własne bungee! Wszystkich tych bohaterów poznasz razem z nami” – tak opisują wystawę jej organizatorzy.
Gigantów Owadożernych obejrzały już setki tysięcy ludzi z całego świata, tym razem można będzie podziwiać ich w lokalu obok salonu Mohito w Europie Centralnej, wstęp będzie darmowy. Ponadto w trakcie wydarzenia zostanie uruchomiona specjalna strefa, w której będzie można kupić ciekawe i nietypowe rośliny owadożerne, prosto od hodowców.
W ramach festiwalu zieleni, przez trzy dni, na pasażu centrum dostępne będą również Targi Roślinności. To doskonała okazja do zakupu nowych, pięknych roślin oraz zasięgnięcia fachowych porad. Hodowcy chętnie opowiedzą o poszczególnych gatunkach, doradzą w kwestii ich pielęgnacji czy potrzeb. Nie zabraknie różnorodności, a dodatkowo wystawcy na czas targów przygotowali specjalne oferty.
Osoby, które mają nadmiar zieleni w swoich domach i nie mają pomysłu co z nią zrobić mogą odwiedzić kiermasz roślin. Obok lodziarni Grycan czekać będzie specjalne stoisko, gdzie można oddać swoje kwiaty lub wymienić je na inne.
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.