Nowe rozmiary Pokémonów w Pokémon GO
Pokémony takie jak Poochyena, Mightyena i Mawile zostały ostatnio zaobserwowane w rozmiarach XXS i XXL, a Twój Pokédex został zaktualizowany, aby zacząć śledzić rozmiary Pokémonów, które złapałeś. Sprawdźcie, czy inne Pokémony również mogą mieć nieodkryte rozmiary.
Nowe wygląd spotkań
Kiedy spotkasz Pokémona w rozmiarze XXS lub XXL, możesz zauważyć, że wszystko wygląda nieco inaczej.
Widoczne zróżnicowanie rozmiarów
Pokémon XXL i XXS są wizualnie większe lub mniejsze od swoich standardowych rozmiarów, gdy obserwujesz je podczas spotkania lub przygody z nimi jako swoimi kumplami.
Rozmiary będą teraz monitorowane w Pokédexie
Po złapaniu co najmniej trzech dowolnych Pokémonów, w Twoim Pokédexie zaczną pojawiać się rekordy największych, najmniejszych, najcięższych i najlżejszych okazów, które udało Ci się złapać.
Nowa wiadomość z okazji bicia rekordów
Trenerzy, którzy złapią Pokemona w rozmiarze XXS lub XXL, albo znajdą mniejszego Pokemona w rozmiarze XS lub XL niż ten, którego złapali poprzednio, mogą cieszyć się nową wiadomością z okazji pobicia rekordu. Trenerzy muszą złapać co najmniej trzy sztuki danego Pokémona, aby ustanowić rekord dla tego Pokémona.
Prosimy o zwracanie uwagi na swoje otoczenie i stosowanie się do wytycznych lokalnych władz zdrowotnych podczas gry w Pokémon GO. Nadchodzące wydarzenia mogą ulec zmianie. Pamiętaj, aby śledzić nas na mediach społecznościowych, zdecydować się na otrzymywanie powiadomień push i zasubskrybować nasze e-maile, aby być na bieżąco.
![Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_1291175053,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
![Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów](/files/_uploaded/glownekonf_140070401,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
![Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn](/files/_uploaded/glownekonf_1099985276,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.