Odkryj Islandie Stopem!
Czujesz stres, natłok różnych spraw i obowiązków Cię przytłacza? Jesteś chodzącym kłębkiem nerwów? Brakuje Ci motywacji, weny…? Masz wrażenia, że czas ucieka Ci przez palce, że wszystko, co najlepsze już dawno za Tobą? Czy czasami masz ochotę rzucić wszystko i pojechać … na Islandie? Tak na Islandie, wyspę, gdzie możesz podziwiać zorzę polarną na własne oczy. Chcesz wiedzieć jak to zrobić?
Dlaczego właśnie Islandia?
Biura podróży mają to do siebie, że pokazują konkretne i najpopularniejsze miejsca. Nie ma w tym nic złego oczywiście, ale… Trudno jest poznać dany klimat miejsca, zjeść regionalne potrawy, porozmawiać z okolicznymi mieszkańcami. Ktoś planuje za nas odpoczynek i możliwość zwiedzania i poznawania danej kultury. Samodzielna wyprawa otwiera nasz umysł, otwiera nasze życie na nowe niespotykane dotąd uczucia.
„Podróż po Islandii wzbudza we mnie jednocześnie zachwyt i olbrzymią pokorę wobec natury przypominając jak człowiek jest maleńki wobec jej siły i możliwości” Mówi podróżniczka, coach finansowy Anna Stepień-Kraska.
Od dawna wiadomo, że podróże kształtują nie tylko nasze życie, ale i wspierają nasz rozwój. Islandia jest na tyle mała, że odległości między różnymi miejscami nie sprawią nikomu problemu. Wyspa jest jedną z najbezpieczniejszych na świecie. Powietrze jest niesamowicie czyste i orzeźwiające.
Dziennik z podróży na Islandie
Jeśli już poczułeś czy poczułaś zaciekawienie tematem wycieczki na Islandie, to koniecznie musisz przeczytać dziennik z podróży „Islandia Stopem” Anny Stępień – Kraski. Anna jest coachem finansowym, przedsiębiorczynią, inwestorką, szkoleniowcem. Uwielbia podróże, postanowiła wyruszyć na niecodzienną wyprawę na jedną z najdalej umiejscowionych wysp na naszym globie. Z plecakiem, planem, który w trakcie zmienił swoje tory. Udokumentowała swoją wyprawę w formie dziennika, bardzo osobistego, ze swoimi przemyśleniami, wskazówkami i radami.
„Islandia Stopem powstała kilka lat od pierwszej wyprawy i kilka wypraw po Islandii później. Nie jest tylko pamiętnikiem, relacją z wyprawy. Dla mnie była przede wszystkim krokiem poza moje dotychczasowe przekonania i otworzyła przede mną zupełnie inne możliwości.” Mówi podróżniczka, coach finansowy Anna Stepień-Kraska.
To nie jest typowa wycieczka i nocleg w hotelu, posiłek w restauracji. To wskazówki dla osób, które mogą spać gdziekolwiek, jeść cokolwiek i myć się gdziekolwiek. To chwila zatrzymania się, zaczerpnięcia inspiracji z surowej natury, niezwykłych krajobrazów wyspy lodu i ognia. Na własnej skórze Anna (Asanka) postanowiła sprawdzić gościnność Islandczyków, podziwiać piękno wodospadów, zobaczyć na żywo maskonury, pieszo przeprawiać się przez rzekę czy zjeść sfermentowane mięso rekina!
Zainspiruj się!
Książka do kupienia: https://www.asanka.pl/produkt/islandia-stopem/
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.