Odkryj świat gier Scrabble, Pictionary, UNO i Blokus na festiwalu ALEgramy
Gry planszowe i karciane to doskonała rozrywka dla każdego, bez względu na wiek, a także świetny sposób na wspólne spędzanie czasu. Będzie się można o tym przekonać, odwiedzając stoisko Mattel podczas ALEgramy – największego festiwalu gier na Pomorzu, który odbędzie się w dniach 16-17 listopada w Gdańsku.
Wyjątkowe atrakcje w strefie Mattel!
Stoisko Mattel zostanie podzielone na trzy strefy: Scrabble, Pictionary i UNO. W każdej z nich będzie można nie tylko nauczyć się zasad tych kultowych gier, które łączą pokolenia, ale też rozegrać emocjonującą partię. Dla miłośników wyzwań i rywalizacji Mattel ma niespodziankę – szybką grę strategiczną Blokus™. W strefach dostępne będą także bardziej wymagające wersje gry karcianej UNO, takie jak Skip-Bo™ czy Phase10™.
Dla każdego gościa przygotowano wyjątkowe upominki. Najmłodsi będą mogli stworzyć własną, spersonalizowaną kartę UNO. Miłośnicy Scrabble poznają najnowszą wersję Drużynową 2w1 oraz z pewnością ucieszą się z możliwości stworzenia bransoletki z elementami inspirowanymi płytkami Scrabble. Z kolei ci, którzy lubią się wyróżniać, otrzymają tatuaże z logotypami gier Mattel!
Odkryj najpopularniejsze gry Mattel
Scrabble® - teraz w nowej, drużynowej odsłonie
W strefie Scrabble znajdzie się nowość: Scrabble® Drużynowe, idealne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy. To gra 2 w 1 – można wybrać klasyczną wersję, w której zawodnicy układają słowa, celując w premie literowe oraz słowne, albo zdecydować się na bardziej relaksującą odsłonę, polegającą na grze zespołowej. Wystarczy odwrócić planszę na drugą stronę i gotowe! W trybie zespołowym rozgrywka jest bardziej dynamiczna, a osiągnięcie celu łatwiejsze.
Na festiwalu ALEgramy zaprezentowana zostanie również nowość: Scrabble® Pokemon. W tej edycji można zdobywać punkty bonusowe za układanie słów ze świata Pokémonów! Na drugiej stronie planszy Scrabble® Pokémon dostępna jest wersja drużynowa, gdzie gracze wspólnie rozwiązują wyzwania o różnym stopniu trudności i razem walczą o zwycięstwo!
Karty UNO™ - pogromca nudy
Karty UNO™ to dynamiczna i emocjonująca gra karciana, która wciąga bez reszty. Proste zasady polegające na dopasowywaniu kolorów oraz liczb sprawiają, że łatwo się jej nauczyć… i niezwykle trudno oderwać się od rozgrywki! Na festiwalu ALEgramy będzie można poznać nowość - UNO™ No Mercy Bez litości, najbardziej bezwzględną wersję uwielbianej gry! Ma ona więcej kart, dużo surowsze kary i nowe reguły, które razem tworzą najbardziej zaciekłą rozgrywkę UNO™ w dziejach. W strefie marki dostępne będą również bardziej zaawansowane gry z rodziny UNO, takie jak Skip-Bo™ czy Phase10™.
Pictionary™ - rysuj w powietrzu, oglądaj na ekranie
Na stoisku Mattel będzie okazja, by wypróbować nową wersję Pictionary Air™ 2, w której uczestnicy rysują hasła w powietrzu, a obrazy pojawiają się tylko na urządzeniu z aplikacją. Co więcej, Pictionary Air 2 daje możliwość zachowania wspomnień poprzez nagrywanie i odtwarzanie rozgrywki w aplikacji, a także udostępniania jej znajomym. Dzięki temu zabawa jest jeszcze lepsza!
Blokus™ – blokuj przeciwników i podbijaj planszę
Blokus to idealna propozycja dla miłośników wyzwań i rywalizacji. Wystarczy niecała minuta, by opanować zasady tej dynamicznej gry strategicznej. Pomimo prostych zasad, zwycięstwo wymaga długoterminowego planowania, dzięki czemu każda rozgrywka stanowi ekscytujący pojedynek! Blokus został wyróżniony nagrodami w sześciu krajach, a stowarzyszenie MENSA zakwalifikowało go do pierwszej piątki najlepszych gier 2003 roku. Podczas festiwalu ALEgramy będzie możliwość obejrzenia nowej, odświeżonej wersji tej gry – teraz dostępnej w wersji dla osób nierozróżniających kolorów!
Dołącz do zabawy i odwiedź strefy Scrabble, Pictionary i UNO na festiwalu ALEgramy w Gdańsku w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym AMBEREXPO w dniach 16-17 listopada!
Wydarzenie będzie odbywało się w godzinach 10:00 – 20:00 (sob.) i 10:00-17:00 (niedz.). Bilety można zakupić na stronie ebilet: https://www.ebilet.pl/rodzina/rekreacja/alegramy?partner=aleplanszowki .
Do zobaczenia na ALEgramy w Gdańsku!
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.