Pokémon GO zapowiada nowy sezon „Max Out” – zadebiutują Pokémony Dynamax
Niantic zapowiada we wrześniu nowy sezon Pokémon GO, który przyniesie ze sobą długo oczekiwany debiut Pokémonów Dynamax, nową aktualizację GO Battle League oraz premierę Pokémonów z regionu Galar. Przygotujcie się na niesamowite przygody, nowe wyzwania i wyjątkowe nagrody, które czekają na Was w tej pełnej akcji aktualizacji gry!
Debiut Pokémonów z regionu Galar podczas wydarzenia „GO All Out”
Od 3 do 10 września 2024 roku w Pokémon GO zadebiutują Pokémony odkryte po raz pierwszy w regionie Galar. Trenerzy będą mieli okazję złapać takie Pokémony jak Grookey, Thwackey, Rillaboom, Scorbunny, Raboot, Cinderace, Sobble, Drizzile, Inteleon, Dreepy, Drakloak, Dragapult oraz ich ewolucje, a także wiele innych! Niektóre z nich będzie można spotkać na dziko, niektóre wyklują się z jajek 5-, 7- i 10-kilometrowych, a niektóre będzie można złapać po ukończeniu zadań w ramach Field Researchu z motywem wydarzenia.
W trakcie wydarzenia na graczy czekać będzie również nowa historia w ramach darmowego Special Researchu, z rozgałęzionymi ścieżkami. Tło albumu z pocztówkami zmieni się w tym sezonie w zależności od wybranego partnera Pokémon, aby gracze mogli przeżywać sezonowe atrakcje z nowym kompanem. Z kolei ukończenie przygotowanego Collection Challenge z motywem regionu Galar, zapewni trenerom Stardust, XP i spotkanie Wooloo.
Debiut Pokémonów Dynamax podczas wydarzenia "GO Big"
Od 10 do 15 września Pokémony Dynamax po raz pierwszy pojawią się w Pokémon GO w ramach jednogwiazdkowych (!) MaksBitew. Trenerzy będą mieli szansę zmierzyć się i złapać następujące Pokémony w formie Dynamax: Bulbasaur, Charmander, Squirtle, Skwovet, Wooloo (wszystkie również w formie błyszczącej). Pokémony złapane w tych bitwach, wraz z ich ewolucjami, będzie można przekształcić w formę Dynamax podczas MaksBitew.
W trakcie wydarzenia będzie dostępna również kolejna część historii sezonowego, darmowego Special Researchu. Trenerzy mogą wykonywać zadania poświęcone MaksBitwom, aby zdobyć przedmioty Max Particle, nowy przedmiot dla awatara i nie tylko!
Aktualizacja Battle League
Sezon „Max Out” w GO Battle League rozpocznie się 3 września i przyniesie liczne zmiany, nowe puchary i wyjątkowe nagrody. Na początku sezonu zdarzą się poniższe rzeczy: na ekranie bitwy zostaną wyświetlone nagrody na koniec sezonu, rangi trenerów GO Battle League zostaną zresetowane, wymagania dotyczące zdobywania wyższych rang pozostaną takie same jak w poprzednim sezonie.
Co wydarzy się dalej? Trenerzy będą mogli wziąć udział w nowych bitwach, zdobywać unikalne przedmioty dla awatara oraz sprawdzić swoje siły w GO Battle Weekend: Max Out, który odbędzie się w listopadzie 2024 roku.
Dla najbardziej oddanych wojowników Niantic przygotował przepustkę na Timed Research poświęconą pojedynkom, która będzie dostępna za darmo w sklepie w grze po rozpoczęciu się sezonu GO Battle League: Max Out. W ramach tego Timed Researchu śledzone będą zwycięstwa w trakcie sezonu. Ukończenie każdej strony będzie wymagać 100 zwycięstw, a w nagrodę będzie można otrzymać Stardust oraz przedmioty takie jak Rare Candy XL i Elite Fast TM (400 zwycięstw) i Elite Charged TM (500 zwycięstw).
![Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_1291175053,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
![Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów](/files/_uploaded/glownekonf_140070401,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
![Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn](/files/_uploaded/glownekonf_1099985276,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.