Polski Festiwal Stand-upu w Centrum Praskim Koneser
Polski Festiwal Stand-upu to święto komedii. Czterodniowy Festiwal w tym roku organizowany jest już po raz szósty i tradycją jest, że w trakcie tych wydarzeń pojawia się masa stand-uperów i improwizatorów – łącznie ponad 60 artystów. Tegoroczna edycja, podobnie jak ubiegłoroczna, jest częścią kultowego Lata Konesera, odbywającego się w przestrzeni Centrum Praskiego Koneser w Warszawie. Przez cztery dni (10-13 sierpnia) świętowane będzie też 10-lecie Stand-up No Limits, a wstęp na część wydarzeń jest bezpłatny.
Polski Festiwal Stand-upu to przede wszystkim wiele form komediowych – od podcastów, przez tradycyjny stand-up, którego nie może zabraknąć, po totalnie nowe formaty komediowe takie jak „Masz minutę” czy dobrze już znana Liga Roast Battle No Limits. Jak co roku w trakcie Festiwalu powstanie wiele ciekawych formatów i będą towarzyszyły temu niezwykłe emocje, które na zwyczajnych wieczorach komediowych nie mają miejsca. Zwieńczeniem każdego z festiwalowych dni będzie after komediowy.
Tegoroczny Line-Up prezentuje się następująco:
Dzień 1. Polskiego Festiwalu Stand-upu, 10 sierpnia 2023
19:00-20:00 – Koneser Stand-upu by Warsaw Stand-up – występ 5 komików: prowadzi Bartosz Toczek (scena „Plac Konesera”):
- Aleksey Rogozin
- Jarek Legonkoff
- Bartłomiej Zajda
- Bartek Pacuszkie
- Michał Łobejko
20:30-22:00 – Festiwalowy Podcast – prowadzą Tomek Kołecki oraz Czarek Ponttefski plus goście specjalni – Jerzy Kryszak, DJ Falcon1, Błażej Krajewski (scena główna „Butelkownia”)
22:30-00:00 – „Masz minutę” – Nowy Format – Mieszko Minkiewicz, Sebastian Rejent, Łukasz Kowalski, Adam Sobaniec + goście (scena główna „Butelkownia”)
Dzień 2. Polskiego Festiwalu Stand-upu, 11 sierpnia 2023
19:00-20:00 – Koneser Stand-upu by Warsaw Stand-up – występ 5 komików, prowadzi Roman Kostelecki (scena „Plac Konesera”):
- Kuba Wilczek
- Jakub Rafalski
- Marcel Bieńkowski
- Martyna Podwysocka
- Szymon Marchewka
- Marta Górniak
20:30-21:30 Festiwal Stand-up Special, prowadzący Karol Urbaniak (Scena główna „Butelkownia”):
- Bartosz Toczek,
- Jasiek Borkowski,
- Robert Żuchowski,
- Krzysztof Kasparek
21:50-22:50 cz.1 Roast Battle No Limits Edycja Festiwalowa. Jury: Sebastian Rejent, Mieszko Minkiewicz, Adam Gajda (scena główna „Butelkownia”)
Grupa A:
Pojedynek 1: Sylwia Wiszowata vs Mateusz Burkacki
Pojedynek 2: Roman Travnicek vs Tomasz Nowaczyk
Grupa B:
Pojedynek 3: Paweł Ścierski vs Szymon Jaworski
Pojedynek 4: Jakub Poczęty vs Senior Suarez
23:05-00:00 cz.2 Roast Battle No Limits Edycja Festiwalowa. Jury: Sebastian Rejent, Mieszko Minkiewicz, Adam Gajda (scena główna „Butelkownia”)
00:00-02:00 Komediowy After
Dzień 3. Polskiego Festiwalu Stand-upu, 12 sierpnia 2023
19:00-20:00 – Koneser Stand-upu by Warsaw Stand-up, prowadzi Kamil Maleszczyk (scena „Plac Konesera”)
- Grabowski Zbychu
- Erwin Suszwedyk
- Paweł Moskal
- Marcel Chojnacki
- Michał Juszczak
- Mateusz Burkacki
20:30-21:30 Dekada Stand-upu. Komediowy turniej na pytania i punkty. Prowadzący Cezary Sikora. Wystąpią między innymi (scena główna „Butelkownia”):
- Sylwia Wiszowata,
- Michał Leja,
- Tomek Kołecki,
- Adam Gajda,
- Damian Skóra
21:50-23:30 Rafał Banaś przedstawia „Wieczór Prawdziwych Historii”, wystąpią:
- Jasiek Borkowski,
- Julek Sipika,
- Damian Skóra,
- Karol Kopiec,
- Karol Modzelewski
23:30-2:00 Komediowy After – w restauracji Hotelu Moxy,
Dzień 4. Polskiego Festiwalu Stand-upu 13 sierpnia 2023
19:00-20:00 – Koneser Stand-upu by Warsaw Stand-up, prowadzi Senior Suarez (scena na Placu Konesera):
- Tomek Skrzypek
- Kuba Nycz
- Sylwia Urban
- Piotr Mocarski
- Szymon Baraniecki
20:30-21:30 Impro dżem z komikami, wieczór poprowadzi Mateusz Płocha (scena główna „Butelkownia”):
- Michał Leja,
- Adam Sobaniec,
- Adam Gajda,
- Filip Puzyr,
- Maciej Buchwald
21:50-23:00 „Sprawa Dla komika” – Prowadzący Daniel Midas (scena główna „Butelkownia”):
- Łukasz Kowalski,
- Julek Sipika,
- Filip Puzyr,
- Kamil Kozieł
23:00-00:00 Komediowy After w Hotelu Moxy
Scena Darmowa: scena „Plac Konesera”
Scena Płatna: scena główna „Butelkownia”
Bilety: kupbilecik.pl
Więcej informacji na temat Polskiego Festiwalu Stand-upu można znaleźć na https://polskifestiwalstandupu.pl/, a harmonogram całego Lata Konesera dostępny jest na koneser.eu oraz w mediach społecznościowych Centrum Praskiego Koneser.
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.