Komunikaty PR

PoWarszawsku w Koneserze. Ruszył cykl darmowych spacerów odkrywających Pragę

2023-04-13  |  10:22

Centrum Praskie Koneser rozpoczęło współpracę z projektem PoWarszawsku. W ramach kooperacji wiosną i jesienią odbywają się bezpłatne, cykliczne spacery z wyjątkowymi przewodnikami. Podczas nich mieszkańcy Warszawy razem z Łukaszem Ostoja-Kasprzyckim, twórcą inicjatywy, a także jego gośćmi – znanymi osobistościami związanymi ze stolicą – poznają historię Pragi. Kolejne wydarzenie już w sobotę, 15 kwietnia.

Stołeczna Praga-Północ to postindustrialna, klimatyczna dzielnica. I prawdziwie zabytkowa – to część miasta, która w znacznie mniejszym stopniu niż lewobrzeżna Warszawa ucierpiała podczas II wojny światowej i Powstania Warszawskiego. Dziś post-industrialny charakter Pragi przeplata się z artystycznym klimatem – to właśnie tutaj tworzy wielu znakomitych artystów.

Miejscem, które łączy praską historię i nowoczesność jest Centrum Praskie Koneser. To multifunkcyjny obiekt, powstały na terenie byłej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Z tego miejsca, pod Muzeum Polskiej Wódki, 15 kwietnia (sobota, godz. 13.00) wyruszy spacer szlakiem dawnych warszawskich procentów. Wraz z Łukaszem Ostoja-Kasprzyckim przewodnikiem będzie Bilon, współtwórca formacji Hemp Gru. Wydarzenie przeznaczone jest dla osób pełnoletnich, a udział w nim jest bezpłatny.

Chcemy razem z mieszkańcami całej Warszawy odkrywać bardziej i mniej znane historie związane z Pragą. To miejsce przez lata nieodkryte, a obecnie przyciągające swoim niepowtarzalnym klimatem i artystyczną atmosferą. Tutaj można znaleźć wyjątkowe murale, świetne zachowane i odrestaurowane zabytki, a także ślady dawnej stolicy – mówi Łukasz Ostoja-Kasprzycki, twórca projektu PoWarszawsku.

Oprócz tego, w pierwszej połowie roku planowane są jeszcze dwie spacery – w maju szlakiem kulinarnym PoWarszawsku oprowadzi wszystkich chętnych razem z raperem Vieniem, a w czerwcu coś dla maluchów i ich opiekunów. To rodzinna wędrówka szlakiem Praskich Aniołków Marka Sułka (wydarzenia bezpłatne, bez ograniczeń wiekowych). W marcu natomiast wśród praskich bram razem z Łukaszem Ostoja-Kasprzyckim swoimi opowieściami dzielił się Bilon.

Praga to miejsce absolutnie wyjątkowe, zasługujące na to, by je lepiej poznać. Jego postindustrialna, artystyczna atmosfera to magnes dla kreatywności. To dzielnica, która oferuje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu, zarówno na świeżym powietrzu, jak i podczas niepowtarzalnych wydarzeń: koncertów, warsztatów, wystaw czy targów – wyjaśnia Magdalena Socorro-Czerwińska, dyrektor komercyjna Centrum Praskiego Koneser.  

Po krótkiej, wakacyjnej przerwie na mieszkańców Pragi, Warszawy oraz wszystkich chętnych czekają jeszcze dwa spacery. W październiku razem z PoWarszawsku odwiedzić będzie można fabrykę czekolady E. Wedel, a w listopadzie Eldo pokaże ze swojej perspektywy Szmulowiznę, czyli popularne „Szmulki”. A już teraz każdy może przejść się samemu lub razem z przyjaciółmi i znajomymi specjalną, praską trasą stworzoną przez PoWarszawsku i Centrum Praskie Koneser. Gotowy spacer Koneser Pragi PoWarszawsku jest dostępny w aplikacji GuideU.

Więcej informacji o wydarzeniach organizowanych przez Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz profilu na Facebooku.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej – z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Boska Woda i Zagroda, ORZO, Koneser Grill czy Setki Powodów, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Platige Image prezentuje Game Cinematic Showreel Biuro prasowe
2024-04-10 | 11:07

Platige Image prezentuje Game Cinematic Showreel

Platige Image, polskie studio animacji, mające w swoim portfolio projekty realizowane dla tak kultowych gamingowych tytułów, jak Call of Duty, Resident Evil, Total War, czy God of War
Hobby Już jutro oficjalna prezentacja Betard Sparty Wrocław
2024-03-21 | 17:30

Już jutro oficjalna prezentacja Betard Sparty Wrocław

Żużlowi wicemistrzowie Polski 2023, Betard Sparta Wrocław, są gotowi na nowy sezon. Zanim wyjadą na tor, już jutro spotkają się z kibicami podczas oficjalnej prezentacji w Magnolia Park.
Hobby Warsztaty fotograficzne
2024-03-07 | 23:00

Warsztaty fotograficzne

Humanosh House zaprasza na warsztaty fotograficzne. jeśli chcesz zyskać nową pasję i nowych znajomych, przyjdź do nas!

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rodziny zastępcze w kryzysie z powodu braku odpowiedniego wsparcia państwa. Zespoły robocze pracują nad wypracowaniem nowych przepisów

Na koniec 2022 roku w pieczy zastępczej przebywało 72,8 tys. dzieci, przy czym nieco ponad 56 tys. w pieczy rodzinnej. Od 2020 roku wzrasta ogólna liczba wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych kosztem rodzin zastępczych, których jest coraz mniej. – Problemem jest niedofinansowanie całego systemu, brakuje też wsparcia i szkoleń dla rodziców – podkreśla Agnieszka Smarzyńska, prezeska Fundacji Happy Kids. Powołane niedawno przez resort polityki społecznej zespoły robocze mają wypracować nowe rozwiązania, które zapobiegną kryzysowi w pieczy zastępczej w Polsce.

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.