Komunikaty PR

PoWarszawsku w Koneserze. Ruszył cykl darmowych spacerów odkrywających Pragę

2023-04-13  |  10:22

Centrum Praskie Koneser rozpoczęło współpracę z projektem PoWarszawsku. W ramach kooperacji wiosną i jesienią odbywają się bezpłatne, cykliczne spacery z wyjątkowymi przewodnikami. Podczas nich mieszkańcy Warszawy razem z Łukaszem Ostoja-Kasprzyckim, twórcą inicjatywy, a także jego gośćmi – znanymi osobistościami związanymi ze stolicą – poznają historię Pragi. Kolejne wydarzenie już w sobotę, 15 kwietnia.

Stołeczna Praga-Północ to postindustrialna, klimatyczna dzielnica. I prawdziwie zabytkowa – to część miasta, która w znacznie mniejszym stopniu niż lewobrzeżna Warszawa ucierpiała podczas II wojny światowej i Powstania Warszawskiego. Dziś post-industrialny charakter Pragi przeplata się z artystycznym klimatem – to właśnie tutaj tworzy wielu znakomitych artystów.

Miejscem, które łączy praską historię i nowoczesność jest Centrum Praskie Koneser. To multifunkcyjny obiekt, powstały na terenie byłej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Z tego miejsca, pod Muzeum Polskiej Wódki, 15 kwietnia (sobota, godz. 13.00) wyruszy spacer szlakiem dawnych warszawskich procentów. Wraz z Łukaszem Ostoja-Kasprzyckim przewodnikiem będzie Bilon, współtwórca formacji Hemp Gru. Wydarzenie przeznaczone jest dla osób pełnoletnich, a udział w nim jest bezpłatny.

Chcemy razem z mieszkańcami całej Warszawy odkrywać bardziej i mniej znane historie związane z Pragą. To miejsce przez lata nieodkryte, a obecnie przyciągające swoim niepowtarzalnym klimatem i artystyczną atmosferą. Tutaj można znaleźć wyjątkowe murale, świetne zachowane i odrestaurowane zabytki, a także ślady dawnej stolicy – mówi Łukasz Ostoja-Kasprzycki, twórca projektu PoWarszawsku.

Oprócz tego, w pierwszej połowie roku planowane są jeszcze dwie spacery – w maju szlakiem kulinarnym PoWarszawsku oprowadzi wszystkich chętnych razem z raperem Vieniem, a w czerwcu coś dla maluchów i ich opiekunów. To rodzinna wędrówka szlakiem Praskich Aniołków Marka Sułka (wydarzenia bezpłatne, bez ograniczeń wiekowych). W marcu natomiast wśród praskich bram razem z Łukaszem Ostoja-Kasprzyckim swoimi opowieściami dzielił się Bilon.

Praga to miejsce absolutnie wyjątkowe, zasługujące na to, by je lepiej poznać. Jego postindustrialna, artystyczna atmosfera to magnes dla kreatywności. To dzielnica, która oferuje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu, zarówno na świeżym powietrzu, jak i podczas niepowtarzalnych wydarzeń: koncertów, warsztatów, wystaw czy targów – wyjaśnia Magdalena Socorro-Czerwińska, dyrektor komercyjna Centrum Praskiego Koneser.  

Po krótkiej, wakacyjnej przerwie na mieszkańców Pragi, Warszawy oraz wszystkich chętnych czekają jeszcze dwa spacery. W październiku razem z PoWarszawsku odwiedzić będzie można fabrykę czekolady E. Wedel, a w listopadzie Eldo pokaże ze swojej perspektywy Szmulowiznę, czyli popularne „Szmulki”. A już teraz każdy może przejść się samemu lub razem z przyjaciółmi i znajomymi specjalną, praską trasą stworzoną przez PoWarszawsku i Centrum Praskie Koneser. Gotowy spacer Koneser Pragi PoWarszawsku jest dostępny w aplikacji GuideU.

Więcej informacji o wydarzeniach organizowanych przez Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz profilu na Facebooku.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej – z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Boska Woda i Zagroda, ORZO, Koneser Grill czy Setki Powodów, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery Biuro prasowe
2024-12-19 | 11:30

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Mistrzostwa Świata Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń szachowych na świecie, zadebiutują w
Hobby Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
2024-12-19 | 11:00

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Sukces parków Majaland Momentum Leisure w Polsce to więcej niż rozwój firmy. To symbol ogromnego potencjału branży rekreacyjnej w kraju i regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Hobby Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
2024-12-05 | 14:00

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn

Już w najbliższą sobotę, 7 grudnia, w godzinach 11:00 – 18:00 wspólnie z 33’45’’ recordstore zapraszamy do Galerii Turzy na przedświąteczną Giełdę Winyli!

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.