Komunikaty PR

Praca i podróżowanie

2022-08-25  |  16:15
Biuro prasowe

Praca i podróżowanie? Te dwa słowa brzmią jak antonimy. Dla wielu osób pierwszym skojarzeniem przy haśle „praca”, jest praca stacjonarna przy biurku, przed komputerem. Wtedy wyjazdy są możliwe tylko przy wcześniej zaplanowanym urlopie. Nie ma przestrzeni na spontaniczność. Jednak coraz częściej daje się połączyć podróżowanie z pracą – nie tylko w formie zdalnej, ale też poprzez wybór konkretnych zawodów.

Zarabianie podczas podróżowania? To brzmi jak marzenie wielu osób, a jednak dzisiaj da się je realizować dzięki nowoczesnej technologii i rozpowszechnieniu formuły pracy zdalnej. Istnieje też wiele zawodów wykraczających poza sferę klasycznej pracy przed biurkiem, które dają możliwość podróżowania.

Poniżej przedstawiamy nasze TOP 5 ZAWODÓW DLA PODRÓŻNIKÓW.

Stewardessa/Steward

Jest to praca dla mierzących wysoko – dosłownie, jak i w przenośni. Bycie stewardessą/stewardem jest kwintesencją zawodu, w którym łączy się pracę z wyjazdami. Zdecydowanie jest to praca dla prawdziwych pasjonatów podróżowania, lubiących życie „na walizkach”. Z jednej strony jest to największy plus tego zawodu, z drugiej minus. Brak stabilności, ciągła dyspozycyjność niezależnie od okazji, niemożność przebywania z bliskimi, wymóg wiecznie dobrego wyglądu, nie jest dla każdego. I choć z takimi realiami muszą się mierzyć stewardessy i stewardzi, radość z podróżowania rekompensuje wszelkie minusy tej pracy.

Kelner/Barman

Urok pracy kelnera lub barmana polega na tym, że można go wykonywać praktycznie wszędzie. W każdym miejscu na świecie są potrzebne osoby na tym stanowisku. Wbrew pozorom, wykonując ten zawód, można sporo zarobić dzięki napiwkom, które bywają wysokie. Dla młodego podróżnika jest to jeden z lepszych wyborów. W tym zawodzie posiadane kompetencje są wszędzie podobne. Jedyną przeszkodą może być język, ale jest to bariera do pokonania.

Podróżniczy influencer

Bycie influencerem/youtuberem/blogerem, generalnie twórcą internetowym, przez wiele osób nadal nie jest postrzegane jako „prawdziwy zawód”. W końcu co to za praca, która polega na robieniu zdjęć i kręceniu filmów? Prawda jest taka, że jest to świetny sposób podróżowanie i jednoczesną kreatywną pracę, rozwiązanie dla osób ciekawych świata i pomysłowych. Tworzenie treści na swoje platformy, nie jest tak prostą sprawą, jak się wydaje, dlatego trzeba mieć na to konkretny pomysł i wizję. Ale ta wolność… pociąga…

Rezydent z biura podróży

Jeżeli oprócz podróży, pasjonuję Cię historia i kontakt z ludźmi, może to być praca dla Ciebie. Bycie rezydentem polega na zaopiekowaniu się turystami w miejscu ich pobytu za granicą. W zakresie obowiązków rezydenta znajduje się pomoc turystom i rekomendacja aktywności. Rezydent jest niejako pośrednikiem między podróżnikami, a terenem, w którym się znajdują. Od rezydenta będzie się oczekiwać doskonałej znajomości atrakcji, przydatnych porad oraz umiejętności rozwiązywania problemów.

Opiekun seniora

Opiekun seniora może być wymarzoną pracą dla osób, które chcą dokładnie poznać interesujące miejsca na świecie oraz udoskonalić swoje umiejętności językowe.To zajęcie dla ludzi w każdym wieku i wybierają je najczęściej osoby pragnące dobrze zarobić. Rola opiekuna nie jest oczywistym wyborem, kiedy myślimy o pracy za granicą – mówi Jarosław Dobrowolski z firmy Bravecare, łączącej kandydatów do pracy w opiece z seniorami w Niemczech. Zapewne większość z nas ma jakieś doświadczenie z opieką nad członkami najbliższej rodziny, więc wydaje się, że to właściwie nie jest praca. Poza tym, myśląc o opiece nad seniorami, w głowie mamy wizję pracy 24 h przez 7 dni w tygodniu, ale to tylko wyobrażenia, niewiele mające wspólnego z prawdą. Opiekun zastępuje bliską osobę, mieszka i żyje przez okres zlecenia z seniorem, ale jak w każdej pracy ma prawo do przerw i dni wolnych. Jest to zagwarantowane prawem i dokładnie opisane w umowie. Do tego w Niemczech są świetne zarobki a czas wolny można poświęcić na poznawanie nowych i interesujących okolic!

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery Biuro prasowe
2024-12-19 | 11:30

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Mistrzostwa Świata Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń szachowych na świecie, zadebiutują w
Hobby Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
2024-12-19 | 11:00

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Sukces parków Majaland Momentum Leisure w Polsce to więcej niż rozwój firmy. To symbol ogromnego potencjału branży rekreacyjnej w kraju i regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Hobby Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
2024-12-05 | 14:00

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn

Już w najbliższą sobotę, 7 grudnia, w godzinach 11:00 – 18:00 wspólnie z 33’45’’ recordstore zapraszamy do Galerii Turzy na przedświąteczną Giełdę Winyli!

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.