Praca i podróżowanie
Praca i podróżowanie? Te dwa słowa brzmią jak antonimy. Dla wielu osób pierwszym skojarzeniem przy haśle „praca”, jest praca stacjonarna przy biurku, przed komputerem. Wtedy wyjazdy są możliwe tylko przy wcześniej zaplanowanym urlopie. Nie ma przestrzeni na spontaniczność. Jednak coraz częściej daje się połączyć podróżowanie z pracą – nie tylko w formie zdalnej, ale też poprzez wybór konkretnych zawodów.
Zarabianie podczas podróżowania? To brzmi jak marzenie wielu osób, a jednak dzisiaj da się je realizować dzięki nowoczesnej technologii i rozpowszechnieniu formuły pracy zdalnej. Istnieje też wiele zawodów wykraczających poza sferę klasycznej pracy przed biurkiem, które dają możliwość podróżowania.
Poniżej przedstawiamy nasze TOP 5 ZAWODÓW DLA PODRÓŻNIKÓW.
Stewardessa/Steward
Jest to praca dla mierzących wysoko – dosłownie, jak i w przenośni. Bycie stewardessą/stewardem jest kwintesencją zawodu, w którym łączy się pracę z wyjazdami. Zdecydowanie jest to praca dla prawdziwych pasjonatów podróżowania, lubiących życie „na walizkach”. Z jednej strony jest to największy plus tego zawodu, z drugiej minus. Brak stabilności, ciągła dyspozycyjność niezależnie od okazji, niemożność przebywania z bliskimi, wymóg wiecznie dobrego wyglądu, nie jest dla każdego. I choć z takimi realiami muszą się mierzyć stewardessy i stewardzi, radość z podróżowania rekompensuje wszelkie minusy tej pracy.
Kelner/Barman
Urok pracy kelnera lub barmana polega na tym, że można go wykonywać praktycznie wszędzie. W każdym miejscu na świecie są potrzebne osoby na tym stanowisku. Wbrew pozorom, wykonując ten zawód, można sporo zarobić dzięki napiwkom, które bywają wysokie. Dla młodego podróżnika jest to jeden z lepszych wyborów. W tym zawodzie posiadane kompetencje są wszędzie podobne. Jedyną przeszkodą może być język, ale jest to bariera do pokonania.
Podróżniczy influencer
Bycie influencerem/youtuberem/blogerem, generalnie twórcą internetowym, przez wiele osób nadal nie jest postrzegane jako „prawdziwy zawód”. W końcu co to za praca, która polega na robieniu zdjęć i kręceniu filmów? Prawda jest taka, że jest to świetny sposób podróżowanie i jednoczesną kreatywną pracę, rozwiązanie dla osób ciekawych świata i pomysłowych. Tworzenie treści na swoje platformy, nie jest tak prostą sprawą, jak się wydaje, dlatego trzeba mieć na to konkretny pomysł i wizję. Ale ta wolność… pociąga…
Rezydent z biura podróży
Jeżeli oprócz podróży, pasjonuję Cię historia i kontakt z ludźmi, może to być praca dla Ciebie. Bycie rezydentem polega na zaopiekowaniu się turystami w miejscu ich pobytu za granicą. W zakresie obowiązków rezydenta znajduje się pomoc turystom i rekomendacja aktywności. Rezydent jest niejako pośrednikiem między podróżnikami, a terenem, w którym się znajdują. Od rezydenta będzie się oczekiwać doskonałej znajomości atrakcji, przydatnych porad oraz umiejętności rozwiązywania problemów.
Opiekun seniora
Opiekun seniora może być wymarzoną pracą dla osób, które chcą dokładnie poznać interesujące miejsca na świecie oraz udoskonalić swoje umiejętności językowe.To zajęcie dla ludzi w każdym wieku i wybierają je najczęściej osoby pragnące dobrze zarobić. Rola opiekuna nie jest oczywistym wyborem, kiedy myślimy o pracy za granicą – mówi Jarosław Dobrowolski z firmy Bravecare, łączącej kandydatów do pracy w opiece z seniorami w Niemczech. Zapewne większość z nas ma jakieś doświadczenie z opieką nad członkami najbliższej rodziny, więc wydaje się, że to właściwie nie jest praca. Poza tym, myśląc o opiece nad seniorami, w głowie mamy wizję pracy 24 h przez 7 dni w tygodniu, ale to tylko wyobrażenia, niewiele mające wspólnego z prawdą. Opiekun zastępuje bliską osobę, mieszka i żyje przez okres zlecenia z seniorem, ale jak w każdej pracy ma prawo do przerw i dni wolnych. Jest to zagwarantowane prawem i dokładnie opisane w umowie. Do tego w Niemczech są świetne zarobki a czas wolny można poświęcić na poznawanie nowych i interesujących okolic!
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.