Śląskie rozpoczyna sezon biegów z czworonogiem
Śląskie rozpoczyna sezon biegów z czworonogiem
9 kwietnia 2022 r. odbędą się pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Inauguracja odbędzie się w Lublińcu. Jak co roku impreza dedykowana jest zarówno zaawansowanym sportowcom, jak i całym rodzinom. Na amatorów marszów i biegów z czworonogami czekać będą trzy malownicze trasy wyznaczone lublinieckimi lasami oraz ciekawie podana wiedza w postaci warsztatów weterynaryjnych. Wydarzenie wspiera Województwo Śląskie oraz miasto Lubliniec.
Nie trzeba być zawodowcem, aby wziąć udział w Pucharze Polski w Dogtrekkingu. Dogtrekking jest sportem, który łączy ludzi. Można w fantastycznej atmosferze spędzić aktywnie czas, zapewniając rozrywkę całej rodzinie oraz czworonogom. Zdecydowanie jest to dyscyplina dla osób, które uwielbiają spędzać dużo czasu na łonie natury ze swoim psem. Wysiłek zostaje nagrodzony widokami wspaniałych okoliczności przyrody Województwa Śląskiego i poznaniem innych wędrowców.
Zawody w Lublińcu będą polegały na pokonaniu własnym tempem w towarzystwie psa jednej z trzech tras (5 km, 15 km oraz 25 km) w oparciu o mapę turystyczną. Organizatorzy przed startem objaśnią trasę i punkty kontrolne, do których należy dotrzeć. W imprezie blisko połowę uczestników stanowią rodziny, które mogą wystartować wspólnie z jednym psem w kategorii rodzinnej. Istotne jest, że w Pucharze Polski w Dogtrekkingu 2022 może wystartować każdy z niemal każdym psem. W tracie imprezy odbędą się otwarte warsztaty z lekarzem weterynarii, gdzie będzie można nauczyć się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy psu.
„Wyjątkową cechą imprezy jest jej różnorodność. Na starcie spotykają się sportowcy z szybkimi psami, którzy pokonują najdłuższą 25 km trasę w około 2,5 godziny jak i rodziny, które najczęściej wybierają krótszą trasę oraz traktują udział czysto rekreacyjnie. Zabawa została tak skonstruowana, aby nawet najmłodsi mogli złapać sportowego bakcyla” mówi dyrektor zawodów Paweł Bonk.
Program Pucharu Polski w Dogtrekkingu w Lublińcu:
Start, meta oraz biuro zawodów będą znajdować się przy amfiteatrze w Parku Leśnym w Lublińcu.
piątek 8.04
19.00 – 20.00 – odbiór pakietów startowych, odprawa weterynaryjna (dla przyjeżdżających w piątek)
sobota 9.04
8.00 – 09.30 – odbiór pakietów startowych, odprawa weterynaryjna
9.45 - wydawanie map, odprawa techniczna dla dystansów MINI i MID
10.00 – START na dystansie MID
10.15 – START na dystansie MINI
10.20 – odprawa techniczna dla dystansu CHIHUAHUA
10.30 – START na dystansie CHIHUAHUA
15.00 – warsztaty z lekarzem weterynarii
16.00 – dekoracja (godzina jest uzależniona od powrotów z trasy)
Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.dogtrekking.com.pl
Film zapraszający do wydarzenia: https://drive.google.com/file/d/1IWv-GUZ-Zb0jgnrQCVzYS24tuxfsXbaR/view
Osoba do kontaktu: Marta Darowska, tel. + 48 515 091 929, mail: info@dogtrekking.com.pl
Partnerem Pucharu Polski w Dogtrekkingu jest Województwo Śląskie i miasto Lubliniec.
Sponsorem imprezy jest marka Advantix oraz Alpha Spirit.
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.