Śląskie rozpoczyna sezon biegów z czworonogiem
Śląskie rozpoczyna sezon biegów z czworonogiem
9 kwietnia 2022 r. odbędą się pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Inauguracja odbędzie się w Lublińcu. Jak co roku impreza dedykowana jest zarówno zaawansowanym sportowcom, jak i całym rodzinom. Na amatorów marszów i biegów z czworonogami czekać będą trzy malownicze trasy wyznaczone lublinieckimi lasami oraz ciekawie podana wiedza w postaci warsztatów weterynaryjnych. Wydarzenie wspiera Województwo Śląskie oraz miasto Lubliniec.
Nie trzeba być zawodowcem, aby wziąć udział w Pucharze Polski w Dogtrekkingu. Dogtrekking jest sportem, który łączy ludzi. Można w fantastycznej atmosferze spędzić aktywnie czas, zapewniając rozrywkę całej rodzinie oraz czworonogom. Zdecydowanie jest to dyscyplina dla osób, które uwielbiają spędzać dużo czasu na łonie natury ze swoim psem. Wysiłek zostaje nagrodzony widokami wspaniałych okoliczności przyrody Województwa Śląskiego i poznaniem innych wędrowców.
Zawody w Lublińcu będą polegały na pokonaniu własnym tempem w towarzystwie psa jednej z trzech tras (5 km, 15 km oraz 25 km) w oparciu o mapę turystyczną. Organizatorzy przed startem objaśnią trasę i punkty kontrolne, do których należy dotrzeć. W imprezie blisko połowę uczestników stanowią rodziny, które mogą wystartować wspólnie z jednym psem w kategorii rodzinnej. Istotne jest, że w Pucharze Polski w Dogtrekkingu 2022 może wystartować każdy z niemal każdym psem. W tracie imprezy odbędą się otwarte warsztaty z lekarzem weterynarii, gdzie będzie można nauczyć się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy psu.
„Wyjątkową cechą imprezy jest jej różnorodność. Na starcie spotykają się sportowcy z szybkimi psami, którzy pokonują najdłuższą 25 km trasę w około 2,5 godziny jak i rodziny, które najczęściej wybierają krótszą trasę oraz traktują udział czysto rekreacyjnie. Zabawa została tak skonstruowana, aby nawet najmłodsi mogli złapać sportowego bakcyla” mówi dyrektor zawodów Paweł Bonk.
Program Pucharu Polski w Dogtrekkingu w Lublińcu:
Start, meta oraz biuro zawodów będą znajdować się przy amfiteatrze w Parku Leśnym w Lublińcu.
piątek 8.04
19.00 – 20.00 – odbiór pakietów startowych, odprawa weterynaryjna (dla przyjeżdżających w piątek)
sobota 9.04
8.00 – 09.30 – odbiór pakietów startowych, odprawa weterynaryjna
9.45 - wydawanie map, odprawa techniczna dla dystansów MINI i MID
10.00 – START na dystansie MID
10.15 – START na dystansie MINI
10.20 – odprawa techniczna dla dystansu CHIHUAHUA
10.30 – START na dystansie CHIHUAHUA
15.00 – warsztaty z lekarzem weterynarii
16.00 – dekoracja (godzina jest uzależniona od powrotów z trasy)
Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.dogtrekking.com.pl
Film zapraszający do wydarzenia: https://drive.google.com/file/d/1IWv-GUZ-Zb0jgnrQCVzYS24tuxfsXbaR/view
Osoba do kontaktu: Marta Darowska, tel. + 48 515 091 929, mail: info@dogtrekking.com.pl
Partnerem Pucharu Polski w Dogtrekkingu jest Województwo Śląskie i miasto Lubliniec.
Sponsorem imprezy jest marka Advantix oraz Alpha Spirit.

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.