Sobota w Fuzji pełna wrażeń. Teatr w Ogrodach Anny i warsztaty z Tartarugą
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Każda wakacyjna sobota w Fuzji to inne tematyczne atrakcje, dzięki którym zawsze - niezależnie od wieku i hobby - jesteśmy w stanie znaleźć coś interesującego dla siebie. Była sobota sportowa, podczas której szaleliśmy na deskorolkach, sobota, która minęła w Fuzji na spotkaniu autorskim z pisarzem Jakubem Małeckim i warsztatach literackich oraz sobota kulinarna. Teraz czas na sobotę artystyczną, podczas której będzie można obejrzeć spektakl teatralny dedykowany najmłodszym oraz wyżyć się artystycznie tworząc piękne bransoletki pod okiem Studia Tartaruga. Będzie też okazja by wziąć udział w bezpłatnych zajęciach pilatesu.
W najbliższą sobotę w samo południe spotykamy się w Ogrodach Anny w Fuzji na wspólnych zajęciach pilatesu. Ćwiczenia na świeżym powietrzu poprowadzą instruktorki z Makia Studio. Pilates jest wspaniałym sposobem na wzmocnienie mięśni, uelastycznienie, zdredukowanie bólów kręgosłupa, smukłą sylwetkę oraz relaks.
Następnie o godzinie 13:00 Fuzję odwiedzą aktorzy z grupy teatralnej „Po Omacku”, którzy zagrają dla dzieci interaktywny spektakl pt. „GRA”. Co to jest teatr? Czy można go spotkać? Kto go tworzy? A gdyby tak zagrać w teatr? Grupa „Po Omacku” zabierze młodych widzów w interaktywną podróż do świata wyobraźni, dźwięków i teatralnej magii. „GRA” to coś więcej niż spektakl, to unikatowe, twórcze spotkanie z niesamowitymi postaciami, ciekawe, rozwijające wyobraźnię zadania oraz nauka działania w grupie. Spektakl jest przeznaczony dla dzieci od 4 roku życia, w lekki i dowcipny sposób wyjaśnia najmłodszym podstawowe teatralne pojęcia. Młodzi widzowie dowiedzą się między innymi czym jest scenografia, choreografia i muzyka w teatrze. "GRA" to oryginalne połączenie spektaklu teatralnego i warsztatów teatralnych. Spektakl teatralny jest bezpłatny i odbędzie się w plenerze, w pięknym otoczeniu Ogrodów Anny.
Od godziny 15:30 w Fuzji rozpoczną się z kolei warsztaty tkania bransoletek prowadzone przez łódzkie studio Tartaruga. Tartaruga to autorska pracownia tkacka założona w 2017 roku w Łodzi przez Jadzię Lenart i Wiktorię Podolec. Jako świadome projektantki dziewczyny postanowiły stanąć w opozycji do masowej produkcji tekstyliów i jej szkodliwych konsekwencji. Dlatego wszystkie produkty, które powstają w studiu wykonywane są ręcznie przy użyciu tradycyjnych przyrządów i technik. Na co dzień w pracowni Tartaruga powstają współczesne kilimy, dywany i tkaniny dekoracyjne. W najbliższą sobotę założycielki Tartarugi pojawią się w Fuzji, by specjalnie dla zgromadzonych gości poprowadzić bezpłatne warsztaty z tkania bransoletek na krośnie. W czasie zajęć każdy z uczestników pracować będzie nad swoim własnym wzorem, a po skończonych zajęciach zyska wiedzę i umiejętności pozwalające na samodzielne kontynuowanie tkania. Na spotkaniu poznamy też podstawowe sploty i węzły, nauczymy się, jak przygotować krosno do pracy, równo prowadzić brzeg w tkaninie oraz w jaki sposób estetycznie wykończyć pracę. Wyjątkowe – bo wykonane własnoręcznie - bransoletki z pewnością będą piękną ozdobą i staną się stałym elementem naszych codziennych stylizacji.
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.
Konsument
Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową
Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.