Sobota w Fuzji pełna wrażeń. Teatr w Ogrodach Anny i warsztaty z Tartarugą
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Każda wakacyjna sobota w Fuzji to inne tematyczne atrakcje, dzięki którym zawsze - niezależnie od wieku i hobby - jesteśmy w stanie znaleźć coś interesującego dla siebie. Była sobota sportowa, podczas której szaleliśmy na deskorolkach, sobota, która minęła w Fuzji na spotkaniu autorskim z pisarzem Jakubem Małeckim i warsztatach literackich oraz sobota kulinarna. Teraz czas na sobotę artystyczną, podczas której będzie można obejrzeć spektakl teatralny dedykowany najmłodszym oraz wyżyć się artystycznie tworząc piękne bransoletki pod okiem Studia Tartaruga. Będzie też okazja by wziąć udział w bezpłatnych zajęciach pilatesu.
W najbliższą sobotę w samo południe spotykamy się w Ogrodach Anny w Fuzji na wspólnych zajęciach pilatesu. Ćwiczenia na świeżym powietrzu poprowadzą instruktorki z Makia Studio. Pilates jest wspaniałym sposobem na wzmocnienie mięśni, uelastycznienie, zdredukowanie bólów kręgosłupa, smukłą sylwetkę oraz relaks.
Następnie o godzinie 13:00 Fuzję odwiedzą aktorzy z grupy teatralnej „Po Omacku”, którzy zagrają dla dzieci interaktywny spektakl pt. „GRA”. Co to jest teatr? Czy można go spotkać? Kto go tworzy? A gdyby tak zagrać w teatr? Grupa „Po Omacku” zabierze młodych widzów w interaktywną podróż do świata wyobraźni, dźwięków i teatralnej magii. „GRA” to coś więcej niż spektakl, to unikatowe, twórcze spotkanie z niesamowitymi postaciami, ciekawe, rozwijające wyobraźnię zadania oraz nauka działania w grupie. Spektakl jest przeznaczony dla dzieci od 4 roku życia, w lekki i dowcipny sposób wyjaśnia najmłodszym podstawowe teatralne pojęcia. Młodzi widzowie dowiedzą się między innymi czym jest scenografia, choreografia i muzyka w teatrze. "GRA" to oryginalne połączenie spektaklu teatralnego i warsztatów teatralnych. Spektakl teatralny jest bezpłatny i odbędzie się w plenerze, w pięknym otoczeniu Ogrodów Anny.
Od godziny 15:30 w Fuzji rozpoczną się z kolei warsztaty tkania bransoletek prowadzone przez łódzkie studio Tartaruga. Tartaruga to autorska pracownia tkacka założona w 2017 roku w Łodzi przez Jadzię Lenart i Wiktorię Podolec. Jako świadome projektantki dziewczyny postanowiły stanąć w opozycji do masowej produkcji tekstyliów i jej szkodliwych konsekwencji. Dlatego wszystkie produkty, które powstają w studiu wykonywane są ręcznie przy użyciu tradycyjnych przyrządów i technik. Na co dzień w pracowni Tartaruga powstają współczesne kilimy, dywany i tkaniny dekoracyjne. W najbliższą sobotę założycielki Tartarugi pojawią się w Fuzji, by specjalnie dla zgromadzonych gości poprowadzić bezpłatne warsztaty z tkania bransoletek na krośnie. W czasie zajęć każdy z uczestników pracować będzie nad swoim własnym wzorem, a po skończonych zajęciach zyska wiedzę i umiejętności pozwalające na samodzielne kontynuowanie tkania. Na spotkaniu poznamy też podstawowe sploty i węzły, nauczymy się, jak przygotować krosno do pracy, równo prowadzić brzeg w tkaninie oraz w jaki sposób estetycznie wykończyć pracę. Wyjątkowe – bo wykonane własnoręcznie - bransoletki z pewnością będą piękną ozdobą i staną się stałym elementem naszych codziennych stylizacji.
Crimen – Mercenary Tales zadebiutuje na PlayStation VR2!
Wielki Antykwariat w Blue City!
Pokémon GO zapowiada nowy sezon „Max Out” – zadebiutują Pokémony Dynamax
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Barbara Kurdej-Szatan: Przez pięć lat nie prowadziłam żadnych programów w telewizji. Tęskniłam za tym i uważam, że „Cudowne lata” będą hitem TVP
Aktorka przyznaje, że w jej przypadku wrzesień po brzegi wypełniony jest obowiązkami i dlatego musi teraz szczególnie zadbać o swoje zdrowie, aby temu wszystkiemu sprostać. Jej córka rozpoczęła właśnie nowy rok szkolny, a syn poszedł do przedszkola. Ona sama z kolei sporo czasu spędza na planie nowego programu „Cudowne lata”, emitowanego w TVP2. Barbara Kurdej-Szatan cieszy się, że może realizować ten projekt, bo jak podkreśla, przez pięć lat tęskniła za pracą przed kamerami w telewizyjnym studiu.
Gwiazdy
Monika Mrozowska: Zrezygnowałam z wielu projektów zawodowych, żeby się przygotować do nowego roku szkolnego. Dzieciakom zależy na tym, żebym miała dla nich czas
Aktorka zdawała sobie sprawę z tego, że wrzesień nie będzie lekkim miesiącem, bo z początkiem nowego roku szkolnego nastąpi sporo zmian w życiu jej dzieci, a w konsekwencji i ona będzie musiała nieco zmodyfikować swój grafik zawodowy. Niektóre projekty muszą więc poczekać, bo jak podkreśla – nie chce zaniedbywać swoich pociech, a w pracy robić coś na pół gwizdka. Monika Mrozowska wierzy, że wszystko uda się zgrabnie poukładać, jej córka będzie miała udany start w liceum, a młodsi synowie doskonale poradzą sobie w szkole i przedszkolu.
Edukacja
Blisko 80 proc. Polaków obawia się zapalenia płuc. Mimo to świadomość szczepień profilaktycznych jest niska
Prawie 80 proc. Polaków uważa zapalenie płuc za groźną chorobę. Podobny odsetek boi się jej w mniejszym lub większym stopniu. Jednak o pneumokokach – które są przyczyną większości pozaszpitalnych zapaleń płuc – wiedzą niewiele, podobnie jak o szczepieniach przeciwko tej bakterii – wynika z raportu IPPEZ „Polki i Polacy a zapalenie płuc i pneumokoki”. Szczególnie wśród seniorów świadomość problemu jest znikoma, choć czują się oni najmocniej zagrożeni zapaleniem płuc. To przekłada się na niski poziom podejmowanych działań profilaktycznych, mimo że seniorzy mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie i pneumokokom i zaszczepić się podczas jednej wizyty u lekarza rodzinnego.