Komunikaty PR

Sobota w Fuzji pełna wrażeń. Teatr w Ogrodach Anny i warsztaty z Tartarugą

2024-07-24  |  11:45
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Do pobrania docx ( 0.83 MB )

Każda wakacyjna sobota w Fuzji to inne tematyczne atrakcje, dzięki którym zawsze - niezależnie od wieku i hobby - jesteśmy w stanie znaleźć coś interesującego dla siebie. Była sobota sportowa, podczas której szaleliśmy na deskorolkach, sobota, która minęła w Fuzji na spotkaniu autorskim z pisarzem Jakubem Małeckim i warsztatach literackich oraz sobota kulinarna. Teraz czas na sobotę artystyczną, podczas której będzie można obejrzeć spektakl teatralny dedykowany najmłodszym oraz wyżyć się artystycznie tworząc piękne bransoletki pod okiem Studia Tartaruga. Będzie też okazja by wziąć udział w bezpłatnych zajęciach pilatesu.

W najbliższą sobotę w samo południe spotykamy się w Ogrodach Anny w Fuzji na wspólnych zajęciach pilatesu. Ćwiczenia na świeżym powietrzu poprowadzą instruktorki z Makia Studio. Pilates jest wspaniałym sposobem na wzmocnienie mięśni, uelastycznienie, zdredukowanie bólów kręgosłupa, smukłą sylwetkę oraz relaks.

Następnie o godzinie 13:00 Fuzję odwiedzą aktorzy z grupy teatralnej „Po Omacku”, którzy zagrają dla dzieci interaktywny spektakl pt. „GRA”.  Co to jest teatr? Czy można go spotkać? Kto go tworzy? A gdyby tak zagrać w teatr? Grupa „Po Omacku” zabierze młodych widzów w interaktywną podróż do świata wyobraźni, dźwięków i teatralnej magii. „GRA” to coś więcej niż spektakl, to unikatowe, twórcze spotkanie z niesamowitymi postaciami, ciekawe, rozwijające wyobraźnię zadania oraz nauka działania w grupie. Spektakl jest przeznaczony dla dzieci od 4 roku życia, w lekki i dowcipny sposób wyjaśnia najmłodszym podstawowe teatralne pojęcia. Młodzi widzowie dowiedzą się między innymi czym jest scenografia, choreografia i muzyka w teatrze. "GRA" to oryginalne połączenie spektaklu teatralnego i warsztatów teatralnych. Spektakl teatralny jest bezpłatny i odbędzie się w plenerze, w pięknym otoczeniu Ogrodów Anny.

Od godziny 15:30 w Fuzji rozpoczną się z kolei warsztaty tkania bransoletek prowadzone przez łódzkie studio Tartaruga. Tartaruga to autorska pracownia tkacka założona w 2017 roku w Łodzi przez Jadzię Lenart i Wiktorię Podolec. Jako świadome projektantki dziewczyny postanowiły stanąć w opozycji do masowej produkcji tekstyliów i jej szkodliwych konsekwencji. Dlatego wszystkie produkty, które powstają w studiu wykonywane są ręcznie przy użyciu tradycyjnych przyrządów i technik. Na co dzień w pracowni Tartaruga powstają współczesne kilimy, dywany i tkaniny dekoracyjne. W najbliższą sobotę założycielki Tartarugi pojawią się w Fuzji, by specjalnie dla zgromadzonych gości poprowadzić bezpłatne warsztaty z tkania bransoletek na krośnie. W czasie zajęć każdy z uczestników pracować będzie nad swoim własnym wzorem, a po skończonych zajęciach zyska wiedzę i umiejętności pozwalające na samodzielne kontynuowanie tkania. Na spotkaniu poznamy też podstawowe sploty i węzły, nauczymy się, jak przygotować krosno do pracy, równo prowadzić brzeg w tkaninie oraz w jaki sposób estetycznie wykończyć pracę. Wyjątkowe – bo wykonane własnoręcznie - bransoletki z pewnością będą piękną ozdobą i staną się stałym elementem naszych codziennych stylizacji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery Biuro prasowe
2024-12-19 | 11:30

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Mistrzostwa Świata Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń szachowych na świecie, zadebiutują w
Hobby Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
2024-12-19 | 11:00

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Sukces parków Majaland Momentum Leisure w Polsce to więcej niż rozwój firmy. To symbol ogromnego potencjału branży rekreacyjnej w kraju i regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Hobby Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
2024-12-05 | 14:00

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn

Już w najbliższą sobotę, 7 grudnia, w godzinach 11:00 – 18:00 wspólnie z 33’45’’ recordstore zapraszamy do Galerii Turzy na przedświąteczną Giełdę Winyli!

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.