Spacer wspomnieniowy po Turzynie z Joanną Olszowską – część 2
Druga część spaceru po naszym najbliższym sąsiedztwie – osiedlu Turzyn – obdbędzie się oczywiście z przewodniczką miejską i naszą sąsiadką, Joanną Olszowską. Tym razem wybierzemy się w podróż wzdłuż al. Bohaterów Warszawy i dalej, w kierunku Stadionu im. Floriana Krygiera.
Znów będzie okazja, by od Joanny Olszowskiej – miłośniczki Szczecina, licencjonowanej przewodniczki miejskiej, rowerzystki, propagatorki eko stylu życia oraz połowie projektu „Mozaiki szczecińskie” (który tworzy z Sabiną Wacławczyk) – dowiedzieć się więcej na temat historii tego zakątka Szczecina. Za co pokochała go Joanna? Jakie niespodzianki kryje w sobie ta trasa?
Zapraszamy też wszystkich spacerowiczów, aby podczas przechadzki zechcieli podzielić się własnymi wspomnieniami i opowieściami o Turzynie. Zwłaszcza że Galeria Turzyn przygotowuje na swoje listopadowe urodziny specjalną wystawę, która powstanie z historii mieszkańców. Zachęcamy więc do zabrania ze sobą na spacer zdjęć Turzyna – szczególnie tych sprzed kilku dekad.
Udział jest bezpłatny. Spacer startuje spod obrotowego wejścia do Galerii Turzyn od al. Bohaterów Warszawy 42 w sobotę 28 września o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy osoby w każdym wieku!
„Spotkanie z Joanną Olszowską to zawsze okazja, by dowiedzieć się czegoś niezwykłego o naszym pełnym tajemnic mieście! Gorąco zachęcam też do podzielenia się swoimi wspomnieniami i zdęciami. To wspaniałe miejsce, jakim jest osiedle Turzyn, zasługuje na odkrycie jego historii!” – zaprasza Aleksandra Drobińska, dyrektor Galerii Turzyn.

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.