Komunikaty PR

Spotkania online pełne pasji

2020-11-27  |  11:00
Biuro prasowe

W nadchodzącym tygodniu podczas wirtualnych spotkań zaproszeni przez Empik goście porozmawiają o kulturalnych premierach oraz nowościach w świecie planszówek. O pracy nad audiomusicalem „Piotruś Pan” opowiedzą Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa. Paweł Domagała zdradzi, co inspirowało go w trakcie nagrywania albumu „Wracaj”. Natomiast podczas wydarzenia inaugurującego cykl #conowego Katarzyna Czajka-Kominiarczuk i Mariusz Serafin wskażą najciekawsze premierowe planszówki, a także podpowiedzą, jakie gry warto wybrać na świąteczny prezent.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa – poniedziałek, 30 listopada, godz. 18:00

Z okazji premiery audiomusicalu „Piotruś Pan” odbędzie się wirtualne spotkanie z jego twórcami – Nataszą Urbańską, Januszem Józefowiczem i Januszem Stokłosą. Wydarzenie będzie szansą do zadania artystom pytań i podzielenia się własnymi wrażeniami. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Borowiecka.

„Piotruś Pan” Jamesa M. Barrie’go to jeden z najbardziej cenionych tekstów literatury dziecięcej. Historia chłopca, który nie chciał dorosnąć, wciąż inspiruje artystów – na podstawie utworu powstały kolejne książki, filmy, a także kultowy już spektakl Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy. Tym razem ponadczasową opowieść będzie można poznać dzięki słuchowisku przygotowanemu przez zespół Studio Buffo. Produkcja z udziałem Nataszy Urbańskiej, Edyty Geppert, Wiktora Zborowskiego, Mariusza Czajki i wielu innych zadebiutowała 24 listopada w aplikacji Empik Go oraz na płycie CD, dostępnej w salonach Empik i na Empik.com.

Paweł Domagała – wtorek, 1 grudnia, godz. 18:00

Paweł Domagała, którego dwa poprzednie albumy pokryły się platyną, powraca z nowym krążkiem „Wracaj” (Mystic Production). O pracy nad premierowym materiałem muzyk opowie podczas spotkania online, które poprowadzi Agnieszka Szydłowska.

Ta płyta to przełom. Walka o to, co najpiękniejsze w ludziach. A także powrót do młodzieńczej bezczelnej odwagi, która domaga się, by iść po swoje bez niepotrzebnych kompromisów ze światem. Także w sensie muzycznym.

To realizacja naszych najśmielszych pomysłów, bez zastanawiania się, jak zabrzmią na tle polskiej sceny muzycznej. Będziemy ryzykować, a nie szukać sposobów na napisanie nowego hitu według sprawdzonej receptury. Powrót do gatunków, które obaj z Łukaszem lubimy, jak folk, a nawet country, które w Polsce nie miało dotąd szczęścia.

Na spotkanie zaprasza Empik wraz z Mystic Production oraz Going. 

#conowego: Katarzyna Czajka-Kominiarczuk i Mariusz Serafin – czwartek, 3 grudnia, godz. 18:00

W ramach cyklu #conowego zaproszeni przez Empik goście rozmawiają o najciekawszych premierach kulturalnych i nowych, wartych uwagi produktach hobbystycznych. Tym razem spotkanie będzie dotyczyć planszówek. Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (@zwierzpopkulturalny) oraz Mariusz Serafin (@fanigier) opowiedzą o nowościach, klasykach i pomysłach na świąteczne planszówkowe prezenty.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery Biuro prasowe
2024-12-19 | 11:30

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Mistrzostwa Świata Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń szachowych na świecie, zadebiutują w
Hobby Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
2024-12-19 | 11:00

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Sukces parków Majaland Momentum Leisure w Polsce to więcej niż rozwój firmy. To symbol ogromnego potencjału branży rekreacyjnej w kraju i regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Hobby Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
2024-12-05 | 14:00

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn

Już w najbliższą sobotę, 7 grudnia, w godzinach 11:00 – 18:00 wspólnie z 33’45’’ recordstore zapraszamy do Galerii Turzy na przedświąteczną Giełdę Winyli!

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.