Spotkania online pełne pasji
W nadchodzącym tygodniu podczas wirtualnych spotkań zaproszeni przez Empik goście porozmawiają o kulturalnych premierach oraz nowościach w świecie planszówek. O pracy nad audiomusicalem „Piotruś Pan” opowiedzą Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa. Paweł Domagała zdradzi, co inspirowało go w trakcie nagrywania albumu „Wracaj”. Natomiast podczas wydarzenia inaugurującego cykl #conowego Katarzyna Czajka-Kominiarczuk i Mariusz Serafin wskażą najciekawsze premierowe planszówki, a także podpowiedzą, jakie gry warto wybrać na świąteczny prezent.
Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.
Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa – poniedziałek, 30 listopada, godz. 18:00
Z okazji premiery audiomusicalu „Piotruś Pan” odbędzie się wirtualne spotkanie z jego twórcami – Nataszą Urbańską, Januszem Józefowiczem i Januszem Stokłosą. Wydarzenie będzie szansą do zadania artystom pytań i podzielenia się własnymi wrażeniami. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Borowiecka.
„Piotruś Pan” Jamesa M. Barrie’go to jeden z najbardziej cenionych tekstów literatury dziecięcej. Historia chłopca, który nie chciał dorosnąć, wciąż inspiruje artystów – na podstawie utworu powstały kolejne książki, filmy, a także kultowy już spektakl Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy. Tym razem ponadczasową opowieść będzie można poznać dzięki słuchowisku przygotowanemu przez zespół Studio Buffo. Produkcja z udziałem Nataszy Urbańskiej, Edyty Geppert, Wiktora Zborowskiego, Mariusza Czajki i wielu innych zadebiutowała 24 listopada w aplikacji Empik Go oraz na płycie CD, dostępnej w salonach Empik i na Empik.com.
Paweł Domagała – wtorek, 1 grudnia, godz. 18:00
Paweł Domagała, którego dwa poprzednie albumy pokryły się platyną, powraca z nowym krążkiem „Wracaj” (Mystic Production). O pracy nad premierowym materiałem muzyk opowie podczas spotkania online, które poprowadzi Agnieszka Szydłowska.
Ta płyta to przełom. Walka o to, co najpiękniejsze w ludziach. A także powrót do młodzieńczej bezczelnej odwagi, która domaga się, by iść po swoje bez niepotrzebnych kompromisów ze światem. Także w sensie muzycznym.
To realizacja naszych najśmielszych pomysłów, bez zastanawiania się, jak zabrzmią na tle polskiej sceny muzycznej. Będziemy ryzykować, a nie szukać sposobów na napisanie nowego hitu według sprawdzonej receptury. Powrót do gatunków, które obaj z Łukaszem lubimy, jak folk, a nawet country, które w Polsce nie miało dotąd szczęścia.
Na spotkanie zaprasza Empik wraz z Mystic Production oraz Going.
#conowego: Katarzyna Czajka-Kominiarczuk i Mariusz Serafin – czwartek, 3 grudnia, godz. 18:00
W ramach cyklu #conowego zaproszeni przez Empik goście rozmawiają o najciekawszych premierach kulturalnych i nowych, wartych uwagi produktach hobbystycznych. Tym razem spotkanie będzie dotyczyć planszówek. Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (@zwierzpopkulturalny) oraz Mariusz Serafin (@fanigier) opowiedzą o nowościach, klasykach i pomysłach na świąteczne planszówkowe prezenty.

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.