Świętuj 100 lat ochrony Puszczy Białowieskiej w Galerii Bronowice
Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Od poniedziałku, 31 stycznia, w Galerii Bronowice czynne jest stanowisko Greenpeace. Wszystko to w związku z jubileuszem 100-lecia wprowadzenia pierwszej formalnej ochrony Puszczy Białowieskiej. Do 5 lutego będzie można tu dowiedzieć się, w jaki sposób chronić dzikie pszczoły, lasy naturalne, a nawet… jak ocalić Arktykę. Ponadto wszyscy miłośnicy przyrody będą mogli zrobić zdjęcie w wyjątkowej scenerii i opublikować je w mediach społecznościowych z #100latochronypuszczy. Punkt odwiedzić można w godz. 10.00-19.00.
29 grudnia minęło 100 lat od wprowadzenia pierwszej formalnej ochrony Puszczy Białowieskiej, ostatniego lasu nizinnego o charakterze pierwotnym na naszym kontynencie. Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu 31 stycznia na terenie Galerii Bronowice pojawiło się stanowisko Fundacji Greenpeace, która wspólnie z klientami centrum handlowego będzie świętowała okrągłą rocznicę wydarzenia. W specjalnie przygotowanym na tę okazję punkcie przedstawiciele organizacji proekologicznej opowiedzą wszystkim zgromadzonym, dlaczego Puszcza Białowieska jest miejscem wyjątkowym i z jakich powodów była i nadal powinna być chroniona. Inicjatywę będzie można wesprzeć poprzez zrobienie zdjęcia i opublikowanie go w mediach społecznościowych z #100latochronypuszczy.
Ponadto uczestnicy wydarzenia dowiedzą się także, w jaki sposób można przyczynić się do ochrony dzikich pszczół, lasów naturalnych oraz ocalenia Arktyki. Przedstawiciele Greenpeace opowiedzą także, jak wykonać hotel dla dzikich zapylaczy. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych – na miejscu dostępne będą kolorowanki i puzzle przyrodnicze, na maluchy czekać będzie również quiz z nagrodami.
Stoisko Greenpeace czynne będzie w dniach 31 stycznia-5 lutego, w godz. 10.00-19.00, w Sferze Super Bohatera na poziomie 0 Galerii Bronowice.
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.