Targi rękodzieła i warsztaty w Fuzji Łódź - czyli spotkanie pasji z kreatywności

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
To będzie nie lada gratka dla wszystkich miłośników rękodzieła i mody – Fuzja Łódź zaprasza na wyjątkowe sobotnie wydarzenie. 10 sierpnia odbędą się tutaj Targi Rękodzieła oraz warsztaty przerabiania i personalizacji ubrań. To idealna okazja, aby połączyć pasję do sztuki z kreatywnym podejściem do mody, dając drugie życie swoim ulubionym elementom garderoby.
10 sierpnia, między 12:00 a 18:00 Fuzja stanie się miejscem, w którym pasja spotka się z talentem lokalnych artystów i rzemieślników. Na stoiskach znajdą się unikalne produkty, takie jak biżuteria, ceramika, tekstylia i wiele innych wyjątkowych przedmiotów. Wśród wystawców będą między innymi: CUNTKUBINAT, KORARINGS, STHORM, STUDIO MAGDALENA STECKA, Snisarenko i Hello Kostek, Słodkiego Miłego Szycia.
To niepowtarzalna okazja, aby nabyć piękne, ręcznie robione produkty i porozmawiać bezpośrednio z ich twórcami. Wejście na Targi dostępne będzie zarówno od ulicy Milionowej 6a, jak i od ulicy Tymienieckiego.
Rękodziełu będzie można też oddać się samemu. W ramach sobotniego wydarzenia odbędą się kreatywne warsztaty prowadzone przez Mimado Studio. W duchu zasady ZERO WASTE, uczestnicy będą mogli przerobić swoje ubrania i nadać im drugie życie, ozdabiając kurtki jeansowe, jeansy, bluzy i koszulki za pomocą farb tekstylnych, naszywek z zespołami oraz markerów do tkanin. Prowadząca warsztaty przygotowała mnóstwo kreatywnych materiałów, farb, naszywek i wzorników, które pomogą uczestnikom w tworzeniu unikalnych projektów. Wystarczy przynieść ze sobą ubrania, które chce się spersonalizować i nadać im drugie życie. Warsztaty są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona do 15 osób. Jeśli ktoś skończy wcześniej, może dołączyć kolejny uczestnik.
Sobotnie atrakcje to doskonała okazja, aby połączyć miłość do rękodzieła z kreatywnym podejściem do mody, wspierając jednocześnie ideę zrównoważonego rozwoju.

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.