Tu kupisz wiekową porcelanę i ubrania vintage. "Jurajska garażówka" zaprasza

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Tu można znaleźć praktycznie wszystko, począwszy od niepozornego wazonika, który może okazać się designerską perełką z czasów PRL-u po unikalne ubrania vintage i płyty winylowe. Już 11 lutego w Galerii Jurajskiej odbędzie się kolejna edycja „Jurajskiej Garażówki”.
Cykliczne wydarzenie, wzorowane na amerykańskich „garage sale”, dzięki któremu można za grosze kupić rzeczy z drugiej ręki, tym razem przyciągnie prawie 150 sprzedawców z Częstochowy i okolic – zapowiadają organizatorzy.
Wśród rzeczy, które będzie można upolować nie zabraknie prawdziwych staroci i antyków, przedmiotów vintage, czyli mający więcej niż 25 lat, a nawet nowych rzeczy za ułamek ceny, które okazały się nietrafionym zakupem lub prezentem.
– Wyprzedaż garażowa to tak naprawdę wielkie wietrzenie szaf, regałów, garaży i strychów oraz okazja do tego, aby pozbyć się nadmiaru rzeczy z domu lub – przeciwnie - wzbogacić swoją kolekcję o wyjątkowe przedmioty z minionej epoki – mówi Anna Borecka, wicedyrektor Galerii Jurajskiej.
– Otwarty i sąsiedzki charakter imprezy sprawia, że każdy może tutaj pojawić się ze swoimi rzeczami. Oznacza to, że na „garażówce” nie spotkamy profesjonalnych handlarzy starociami, sklepów z antykami, a swoich sąsiadów, co dodatkowo czyni asortyment imprezy zaskakującym i nieprzewidywalnym – dodaje.
Dla kolekcjonerów to natomiast prawdziwa gratka. Tym bardziej, że na wyprzedaży garażowej w Jurajskiej już niejednokrotnie znajdowano prawdziwe skarby i wartościowe rzeczy. – Na „Jurajskiej Garażówce” coś dla siebie znajdzie zarówno kolekcjoner ceramiki art deco, szkła z Ząbkowic czy porcelany, jak również osoba, które zbiera np. monety, wojskowe pamiątki, zabytki elektroniki czy płyty winylowe – mówi Anna Borecka.
– To także raj dla wielbicieli mody vintage. Ubrania dominują na naszej imprezie. Można tu znaleźć zarówno ciuchy z lat 70-tych czy 80-tych, a nawet starsze, jak również modne ostatnio ubrania z początku lat dwutysięcznych. Nie brakuje także biżuterii, dodatków, nietuzinkowych butów czy ubrań upcycle, czyli odnowionych i przerobionych – dodaje.
Całość asortymentu dopełniają natomiast zabawki, różnego rodzaju gry, książki, płyty CD i DVD, mająca już swoje lata drobna elektronika, prawdziwe dzieła sztuki, a także rękodzieło lokalnych twórców. Garażowka organizowana jest w godzinach od 12.00 do 16.00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Seria HONOR 400 - zaawansowana technologia AI w zasięgu każdego użytkownika

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.