Tubądzin przedstawia gwiazdy swojego Instagrama
Nieprzemijające piękno i unikatowe wzornictwo – właśnie takie są kolekcje płyt od Grupy Tubądzin. Oto wyniki głosowania i nasze instagramowe gwiazdy.
Torano - piękno kontrastów
Kolekcja Torano inspirowana jest strukturą surowego betonu. Pozwala na osiągnięcie efektu industrialnej wapiennej ściany w trzech kolorach: antracytowym, jasnoszarym i białym. Cieszy się uwielbieniem miłośników eleganckiego minimalizmu oraz nowoczesnego designu. Jest to lubiana przez naszych obserwatorów klasyka w nowoczesnym, intrygującym wydaniu.
Cielo e terra – urok pasteli
Autorką kolekcji Cielo e Terra jest Dorota Koziara, utytułowana artystka, architektka wnętrz i kuratorka wystaw. Dla Tubądzina stworzyła kolekcję inspirowaną barwami polskich krajobrazów. Cztery kolory ziemi i cztery kolory nieba uzupełniono pudrowym różem. Harmonijnie dobrana gama kolorystyczna daje architektom wręcz nieograniczone możliwości aranżacyjne. Fani doceniają Cielo e Terra za subtelną kolorystykę i uniwersalność zastosowania. Płytki gresowe barwione w masie doskonale sprawdzają się nie tylko w kameralnych wnętrzach, ale też w obiektach użyteczności publicznej, jak i na elewacjach.
Grand Cave – bliskość natury
Naturalne i harmonijne kolory sprzyjają relaksowi oraz kojarzą się z wytchnieniem, jakie daje domowa, zaciszna przestrzeń. Kolekcja Grand Cave to monumentalne, grafitowe płyty, o wyczuwalnej w dotyku fakturze kamienia, które dają wrażenie realnego kontaktu z surową skałą. To propozycja, która pozwala stworzyć prywatną oazę, w której czuje się bliskość i spokój natury.
Epoxy – industrialna szarość
Barwa surowego betonu jest kwintesencją miejskiego charakteru wnętrza. Płytki z kolekcji Epoxy to wielkowymiarowe kafle o niejednolitym kolorze, który oscyluje wokół różnych odcieni szarości. Pozwalają naszym fanom na stworzenie wnętrza pełnego minimalistycznego ładu, dzięki czemu zachwycają i cieszą się popularnością.
Odwiedź profile marki Tubądzin w social mediach i odkryj jeszcze więcej zachwycających kolekcji. Sprawdź, która będzie Twoją ulubioną.
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.