Komunikaty PR

W jaki sposób menadżerowie i właściciele biznesów radzą sobie ze stresem?

2022-02-25  |  01:00
Biuro prasowe

Poziom stresu wśród Polaków wzrasta – alarmują eksperci. Na największe ryzyko nastawione są osoby, które na co dzień zarządzają zespołem czy prowadzą działalność gospodarczą. Badania pokazują, że aż co czwarty Polak aktywny zawodowo potrzebuje wsparcia psychologa. Pandemia dodatkowo spotęgowała niepewność, a także postawiła kadrę zarządzającą przed ogromnym wyzwaniem – pracą z zespołem na odległość. W jaki sposób wysoko postawieni menadżerowie, a także właściciele biznesów, radzą sobie ze stresem? W tym pomaga im hobby i zamiłowanie do ekskluzywnych rzeczy.  

Co piąty pracownik obawia się utraty pracy, a blisko 30 procent żyje w niepewności o jutro[1]. Największe obawy zawodowe wymieniane przez zatrudnionych to także: pogarszająca się sytuacja firmy, odmowa przyznania podwyżki i brak możliwości rozwoju, trudności w łączeniu pracy i życia osobistego, a także konflikty w zespole. Rolą menadżera jest nie tylko zwiększanie efektywności pracowników, ale także ich motywacja. 

Menadżerowie mają swoje sposoby na stres

Aby motywować pracowników, menadżerowie muszą najpierw zadbać o własne zdrowie psychiczne, a także zbilansowanie życia zawodowego z prywatnym. W jaki sposób odpoczywają prominenci? Ich hobby związane jest m.in. z kolekcjonowanie dóbr luksusowych, posiadaniem akcesoriów trudno dostępnych, a także wykonywanych na zamówienie.  Zamiłowanie do marek luksusowych rośnie wraz z zamożnością klienta. Co wybierają prominenci? Stawiają na podróże, kosmetyki, wyroby elektryczne, a także handmade. I ten ostatni trend potwierdza Remigiusz Kopiej – właściciel i założyciel firmy Corona Fishing, której wyroby są skierowane do wędkarzy-pasjonatów.

 – Zauważamy, że podczas pandemii coraz więcej osób wybiera hobby, które umożliwia relaks, a jednocześnie jest bezpieczne. W związku z tym obserwujemy większy popyt na wędkarstwo i eleganckie akcesoria do łowienia ryb – wyjaśnia. – Osoby o pewnej pozycji społecznej i wysokim poziomie zamożności, chcą posiadać wyjątkowe gadżety. Stawiają na funkcjonalność, niezawodność, a także niebanalne wzornictwo. Ogromną popularnością cieszą się ręcznie wykonane przynęty wędkarskie, a także wędki.

Ekspert dodaje, że klienci coraz chętniej kolekcjonują akcesoria wędkarskie – pod warunkiem, że są ręcznie robione i wyjątkowe. Poprzez swoje hobby chcą dążyć do perfekcji, a wyszukiwanie odpowiednich przedmiotów uczy ich cierpliwości. Pomaga także szukać rozwiązań, co sprawdza się w pracy na wysokich stanowiskach.

 

Prominenci kochają luksus

Szacuje się, że blisko 70 tysięcy Polaków zarabia więcej niż 50 tysięcy złotych miesięcznie. Z kolei 30 tysięcy osób co miesiąc ma na swoim koncie blisko 1 mln złotych. Na jakie pasje wydają pieniądze? W cenie i w trendzie jest wszystko to, co nietypowe i wyjątkowe. Oprócz akcesoriów sportowych (handmadowe wędki, ekskluzywne narty czy deski snowboardowe, kije do golfa) prym wiodą zdecydowanie droższe rozrywki.

Ponad 16 miliardów złotych prominenci wydali na samochody premium, 2,5 miliarda na odzież i obuwie, blisko 750 milionów złotych stanowiły wydatki na SPA i pobyty w eleganckich hotelach, a ponad 1 miliard złotych bogaci Polacy wydali na alkohole z wyższej półki[2]. Poza tym zamożni Polacy chętnie włączają się w działania filantropijne, wspierają społeczne zbiórki, akcje charytatywne, a także te na rzecz środowiska naturalnego. 

 

 

 


[1] https://media.pracuj.pl/125486-stres-czy-zyciowy-balans-polacy-o-zawodowych-wyzwaniachnbsp

[2] https://home.kpmg/pl/pl/home/insights/2021/03/infografika-rynek-dobr-luksusowych-w-polsce-edycja-11.html

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery Biuro prasowe
2024-12-19 | 11:30

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Mistrzostwa Świata Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń szachowych na świecie, zadebiutują w
Hobby Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
2024-12-19 | 11:00

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Sukces parków Majaland Momentum Leisure w Polsce to więcej niż rozwój firmy. To symbol ogromnego potencjału branży rekreacyjnej w kraju i regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Hobby Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
2024-12-05 | 14:00

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn

Już w najbliższą sobotę, 7 grudnia, w godzinach 11:00 – 18:00 wspólnie z 33’45’’ recordstore zapraszamy do Galerii Turzy na przedświąteczną Giełdę Winyli!

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.