Komunikaty PR

W Poznaniu ruszają Spotkania pod Wieżą

2021-09-24  |  10:00
Biuro prasowe

W sobotę 25 września br. na ul. Janickiego, przy okazji otwarcia biura sprzedaży osiedla Wieża Jeżyce, ruszy akcja Spotkania pod Wieżą. To cykl trzech bezpłatnych wydarzeń, organizowanych co dwa tygodnie przez Echo Investment. Pierwsze sobotnie spotkanie poświęcone będzie roślinom. Na miłośników zieleni czekać będą m.in. warsztaty o pielęgnacji roślin. Nie zabraknie też zajęć dla najmłodszych. Wydarzenie będzie również okazją do poznania inwestycji Wieża Jeżyce i zapoznania się z ideą destination, zgodnie z którą tworzone jest osiedle.

Wieża Jeżyce to nowa inwestycja Echo Investment przy ul. Janickiego, która docelowo ma stać się również miejscem spotkań dla mieszkańców dzielnicy. Przestrzeń została tu zaprojektowana w taki sposób, aby łączyć wiele funkcji – mieszkaniową, społeczną i usługową. Odrestaurowana wieża ciśnień, widoczny z daleka wyróżnik inwestycji, będzie nowym punktem orientacyjnym dzielnicy, a otwarty teren osiedla będzie zachęcał do spotkań mieszkańców, także tych z sąsiednich budynków.

Jeżyce to wyjątkowe miejsce na mapie Poznania, dlatego też w wyjątkowy sposób podeszliśmy do projektowania naszego osiedla. Chcieliśmy zachować wyróżnik tego terenu, czyli zabytkową wieżę ciśnień i ubrać jej okolicę w to, co Jeżyce mają najlepszego do zaoferowania. Tworzymy miejsce rekreacji, kultury, rozrywki, ale też spokoju i odpoczynku, tak aby była to przestrzeń do życia, a nie tylko do mieszkania. Naszą inwestycję planujemy zgodnie z ideą destination, co oznacza, że osiedle Wieża Jeżyce ma stać się punktem spotkań, zakątkiem do którego warto wpaść na kawę, odpocząć, zobaczyć się ze znajomymi i dobrze spędzić czas. Dodatkowo zadbamy, aby na osiedlu było dużo zieleni oraz innowacyjne udogodnienia dla mieszkańców. Wszystko zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań w Echo Investment.

Kreatywne weekendy na Jeżycach

W sobotę 25 września br. rozpoczyna się cykl bezpłatnych wydarzeń Spotkania pod Wieżą, organizowany przez Echo Investment. Kolejne spotkania odbędą się 9 oraz 23 października br. - na każdym z nich mieszkańcy Poznania będą mogli uczestniczyć w aktywnościach z ciekawym motywem przewodnim.

Pierwsze wydarzenie, w sobotę 25 września br. zostanie poświęcone roślinom. Całość rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa do 14:00. Na uczestników wydarzenia o godz. 10:00 będzie czekał warsztat praktyczny z pielęgnacji i przesadzania roślin, a o godz. 11:00 odbędzie się część teoretyczna wprowadzająca w świat roślin domowych i pozwalająca poznać tajniki ich doboru m.in. do warunków oświetlenia w mieszkaniu czy zamieszkujących je zwierząt. Następnie o godz. 12:00 i 13:00 ponownie odbędą się warsztaty praktyczne. Spotkanie będzie też okazją do sąsiedzkiej wymiany roślin, a także uzyskania porad w ramach roślinnego SOS. Wstęp na warsztaty jest darmowy. Za część teoretyczną i praktyczną wydarzenia będzie odpowiadała poznańska kwiaciarnia Zielnik.

Najmłodsi na evencie mogą dołączyć do wielozmysłowych, kreatywnych animacji. Należą do nich m.in. wykonywanie prac plastycznych „Roślinka mojej wyobraźni” metodą kolażu z użyciem materiałów plastycznych i sensorycznych, sadzenie pachnących ziół, które każde dziecko będzie mogło zabrać ze sobą. Kolejne atrakcje to kalkowanie i malowanie liści oraz wykorzystywanie roślin, ich owoców, łodyg do tworzenia muzyki i produkcji instrumentów.

Na uczestników wydarzeń czekać będzie także ciepła kawa i herbata oraz różne przekąski. Szczegółowy opis atrakcji będzie dostępny na wydarzeniu na Facebooku: https://fb.me/e/3N5Udmvir.

Start biura sprzedaży

Od 25 września br. na osiedlu Wieża Jeżyce otworzy się także stacjonarne biuro sprzedaży, w którym będzie można obejrzeć mieszkanie pokazowe oraz zobaczyć wirtualną makietę osiedla. Dzięki technologii VR odwiedzający będą mogli nie tylko przyjrzeć się inwestycji na tle najbliższej okolicy, ale także zobaczyć widok z okna konkretnego mieszkania. Podczas dnia otwartego w sobotę 25 września br. biuro będzie czynne w godz. 9:00-14:00. W 1. etapie sprzedaży udostępniono 100 mieszkań, w metrażach od 25 mkw. do 121 mkw. i zróżnicowanych układach. Każde z własnym balkonem lub tarasem oraz bezpłatnie wyposażone w podstawową wersję Echo Smart – systemu do zarządzania inteligentnym domem.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Producent słonych przekąsek nagrodzi autorów najciekawszych ekspozycji Biuro prasowe
2021-10-07 | 11:00

Producent słonych przekąsek nagrodzi autorów najciekawszych ekspozycji

Do rywalizacji w konkursie „Create Tomorrow – zaprojektuj ekspozycję przyszłości” mogą przystąpić studenci kierunków artystycznych, technicznych oraz marketingowych,
Hobby Nie samą pracą… - czyli jak Polacy lubią spędzać swój wolny czas
2021-10-06 | 12:30

Nie samą pracą… - czyli jak Polacy lubią spędzać swój wolny czas

Dzień w pracy dobiega końca, zamykamy służbowe laptopy, wyciszamy telefon i w końcu możemy cieszyć się czasem dla siebie i swoich najbliższych – to moment, na który
Hobby Zamknij lato w słoiku – warsztaty kiszenia podczas „Spotkania pod Wieżą
2021-10-06 | 12:00

Zamknij lato w słoiku – warsztaty kiszenia podczas „Spotkania pod Wieżą"

W najbliższą sobotę, 9 października, przy ul. Janickiego na Jeżycach, odbędzie się kolejne spotkanie z mieszkańcami Poznania z cyklu „Spotkania pod Wieżą”.

Więcej ważnych informacji

Moda

Gwiazdy

Marzena Rogalska: Zawsze znajduję czas na czytanie książek. Jak człowiek nie czyta codziennie, to już po nim

Dziennikarka zaznacza, że nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania chociażby jednej strony książki. Najchętniej wybiera klasykę, literaturę współczesną i publikacje poświęcone ks. Józefowi Tischnerowi. Jej zdaniem nowości wydawniczych jest tak dużo, że trudno za nimi nadążyć. W tym gąszczu różnorakich propozycji warto jednak znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i mimo napiętego grafiku znaleźć czas na lekturę.

Ochrona środowiska

Trwają prace nad wprowadzeniem do szkół przedmiotu edukacja ekologiczna. Według ekspertów nauka powinna mieć formę zabawy

Nauczyciele i edukatorzy wskazują, że pogłębianie wiedzy dzieci i młodzieży na temat środowiska i ochrony klimatu to konieczność, ale nie sprawdzi się w formie zakazów, nakazów czy straszenia kryzysem klimatycznym. W przypadku dzieci potrzebny jest przystępny język i narzędzia, które umożliwią przyswajanie wiedzy przez zabawę. Przykładem takiej pomocy naukowej może być projekt uruchomiony przez Kolektyw Mamy Projekt pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz prywatnych firm. Wspólnie opracowały edukacyjną grę, która dotarła już do ok. 300 tys. dzieci w Polsce. 

Regionalne - Mazowieckie

W Warszawie powstanie miejsce promujące marki kobiece. Ma pomóc w rozwoju ich biznesu

Dharma to przestrzeń eventowa, kawiarnia i showroom marek kobiecych, która ma łączyć kobiety, wspierać wymianę doświadczeń i rozwój ich biznesów. Jej pierwsza siedziba powstaje na warszawskim Żoliborzu, ale już za trzy lata zgodnie z planem pojawią się kolejne zarówno w innych dzielnicach stolicy, jak i w różnych polskich miastach. 6 października ruszyła kampania crowdfundingowa na rzecz projektu. Jest to pierwsza taka zbiórka organizowana na rzecz prostej spółki akcyjnej.