W Poznaniu ruszają Spotkania pod Wieżą
W sobotę 25 września br. na ul. Janickiego, przy okazji otwarcia biura sprzedaży osiedla Wieża Jeżyce, ruszy akcja Spotkania pod Wieżą. To cykl trzech bezpłatnych wydarzeń, organizowanych co dwa tygodnie przez Echo Investment. Pierwsze sobotnie spotkanie poświęcone będzie roślinom. Na miłośników zieleni czekać będą m.in. warsztaty o pielęgnacji roślin. Nie zabraknie też zajęć dla najmłodszych. Wydarzenie będzie również okazją do poznania inwestycji Wieża Jeżyce i zapoznania się z ideą destination, zgodnie z którą tworzone jest osiedle.
Wieża Jeżyce to nowa inwestycja Echo Investment przy ul. Janickiego, która docelowo ma stać się również miejscem spotkań dla mieszkańców dzielnicy. Przestrzeń została tu zaprojektowana w taki sposób, aby łączyć wiele funkcji – mieszkaniową, społeczną i usługową. Odrestaurowana wieża ciśnień, widoczny z daleka wyróżnik inwestycji, będzie nowym punktem orientacyjnym dzielnicy, a otwarty teren osiedla będzie zachęcał do spotkań mieszkańców, także tych z sąsiednich budynków.
– Jeżyce to wyjątkowe miejsce na mapie Poznania, dlatego też w wyjątkowy sposób podeszliśmy do projektowania naszego osiedla. Chcieliśmy zachować wyróżnik tego terenu, czyli zabytkową wieżę ciśnień i ubrać jej okolicę w to, co Jeżyce mają najlepszego do zaoferowania. Tworzymy miejsce rekreacji, kultury, rozrywki, ale też spokoju i odpoczynku, tak aby była to przestrzeń do życia, a nie tylko do mieszkania. Naszą inwestycję planujemy zgodnie z ideą destination, co oznacza, że osiedle Wieża Jeżyce ma stać się punktem spotkań, zakątkiem do którego warto wpaść na kawę, odpocząć, zobaczyć się ze znajomymi i dobrze spędzić czas. Dodatkowo zadbamy, aby na osiedlu było dużo zieleni oraz innowacyjne udogodnienia dla mieszkańców. Wszystko zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań w Echo Investment.
Kreatywne weekendy na Jeżycach
W sobotę 25 września br. rozpoczyna się cykl bezpłatnych wydarzeń Spotkania pod Wieżą, organizowany przez Echo Investment. Kolejne spotkania odbędą się 9 oraz 23 października br. - na każdym z nich mieszkańcy Poznania będą mogli uczestniczyć w aktywnościach z ciekawym motywem przewodnim.
Pierwsze wydarzenie, w sobotę 25 września br. zostanie poświęcone roślinom. Całość rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa do 14:00. Na uczestników wydarzenia o godz. 10:00 będzie czekał warsztat praktyczny z pielęgnacji i przesadzania roślin, a o godz. 11:00 odbędzie się część teoretyczna wprowadzająca w świat roślin domowych i pozwalająca poznać tajniki ich doboru m.in. do warunków oświetlenia w mieszkaniu czy zamieszkujących je zwierząt. Następnie o godz. 12:00 i 13:00 ponownie odbędą się warsztaty praktyczne. Spotkanie będzie też okazją do sąsiedzkiej wymiany roślin, a także uzyskania porad w ramach roślinnego SOS. Wstęp na warsztaty jest darmowy. Za część teoretyczną i praktyczną wydarzenia będzie odpowiadała poznańska kwiaciarnia Zielnik.
Najmłodsi na evencie mogą dołączyć do wielozmysłowych, kreatywnych animacji. Należą do nich m.in. wykonywanie prac plastycznych „Roślinka mojej wyobraźni” metodą kolażu z użyciem materiałów plastycznych i sensorycznych, sadzenie pachnących ziół, które każde dziecko będzie mogło zabrać ze sobą. Kolejne atrakcje to kalkowanie i malowanie liści oraz wykorzystywanie roślin, ich owoców, łodyg do tworzenia muzyki i produkcji instrumentów.
Na uczestników wydarzeń czekać będzie także ciepła kawa i herbata oraz różne przekąski. Szczegółowy opis atrakcji będzie dostępny na wydarzeniu na Facebooku: https://fb.me/e/3N5Udmvir.
Start biura sprzedaży
Od 25 września br. na osiedlu Wieża Jeżyce otworzy się także stacjonarne biuro sprzedaży, w którym będzie można obejrzeć mieszkanie pokazowe oraz zobaczyć wirtualną makietę osiedla. Dzięki technologii VR odwiedzający będą mogli nie tylko przyjrzeć się inwestycji na tle najbliższej okolicy, ale także zobaczyć widok z okna konkretnego mieszkania. Podczas dnia otwartego w sobotę 25 września br. biuro będzie czynne w godz. 9:00-14:00. W 1. etapie sprzedaży udostępniono 100 mieszkań, w metrażach od 25 mkw. do 121 mkw. i zróżnicowanych układach. Każde z własnym balkonem lub tarasem oraz bezpłatnie wyposażone w podstawową wersję Echo Smart – systemu do zarządzania inteligentnym domem.
![Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_1291175053,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
![Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów](/files/_uploaded/glownekonf_140070401,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
![Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn](/files/_uploaded/glownekonf_1099985276,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.