W Poznaniu ruszają Spotkania pod Wieżą
W sobotę 25 września br. na ul. Janickiego, przy okazji otwarcia biura sprzedaży osiedla Wieża Jeżyce, ruszy akcja Spotkania pod Wieżą. To cykl trzech bezpłatnych wydarzeń, organizowanych co dwa tygodnie przez Echo Investment. Pierwsze sobotnie spotkanie poświęcone będzie roślinom. Na miłośników zieleni czekać będą m.in. warsztaty o pielęgnacji roślin. Nie zabraknie też zajęć dla najmłodszych. Wydarzenie będzie również okazją do poznania inwestycji Wieża Jeżyce i zapoznania się z ideą destination, zgodnie z którą tworzone jest osiedle.
Wieża Jeżyce to nowa inwestycja Echo Investment przy ul. Janickiego, która docelowo ma stać się również miejscem spotkań dla mieszkańców dzielnicy. Przestrzeń została tu zaprojektowana w taki sposób, aby łączyć wiele funkcji – mieszkaniową, społeczną i usługową. Odrestaurowana wieża ciśnień, widoczny z daleka wyróżnik inwestycji, będzie nowym punktem orientacyjnym dzielnicy, a otwarty teren osiedla będzie zachęcał do spotkań mieszkańców, także tych z sąsiednich budynków.
– Jeżyce to wyjątkowe miejsce na mapie Poznania, dlatego też w wyjątkowy sposób podeszliśmy do projektowania naszego osiedla. Chcieliśmy zachować wyróżnik tego terenu, czyli zabytkową wieżę ciśnień i ubrać jej okolicę w to, co Jeżyce mają najlepszego do zaoferowania. Tworzymy miejsce rekreacji, kultury, rozrywki, ale też spokoju i odpoczynku, tak aby była to przestrzeń do życia, a nie tylko do mieszkania. Naszą inwestycję planujemy zgodnie z ideą destination, co oznacza, że osiedle Wieża Jeżyce ma stać się punktem spotkań, zakątkiem do którego warto wpaść na kawę, odpocząć, zobaczyć się ze znajomymi i dobrze spędzić czas. Dodatkowo zadbamy, aby na osiedlu było dużo zieleni oraz innowacyjne udogodnienia dla mieszkańców. Wszystko zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań w Echo Investment.
Kreatywne weekendy na Jeżycach
W sobotę 25 września br. rozpoczyna się cykl bezpłatnych wydarzeń Spotkania pod Wieżą, organizowany przez Echo Investment. Kolejne spotkania odbędą się 9 oraz 23 października br. - na każdym z nich mieszkańcy Poznania będą mogli uczestniczyć w aktywnościach z ciekawym motywem przewodnim.
Pierwsze wydarzenie, w sobotę 25 września br. zostanie poświęcone roślinom. Całość rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa do 14:00. Na uczestników wydarzenia o godz. 10:00 będzie czekał warsztat praktyczny z pielęgnacji i przesadzania roślin, a o godz. 11:00 odbędzie się część teoretyczna wprowadzająca w świat roślin domowych i pozwalająca poznać tajniki ich doboru m.in. do warunków oświetlenia w mieszkaniu czy zamieszkujących je zwierząt. Następnie o godz. 12:00 i 13:00 ponownie odbędą się warsztaty praktyczne. Spotkanie będzie też okazją do sąsiedzkiej wymiany roślin, a także uzyskania porad w ramach roślinnego SOS. Wstęp na warsztaty jest darmowy. Za część teoretyczną i praktyczną wydarzenia będzie odpowiadała poznańska kwiaciarnia Zielnik.
Najmłodsi na evencie mogą dołączyć do wielozmysłowych, kreatywnych animacji. Należą do nich m.in. wykonywanie prac plastycznych „Roślinka mojej wyobraźni” metodą kolażu z użyciem materiałów plastycznych i sensorycznych, sadzenie pachnących ziół, które każde dziecko będzie mogło zabrać ze sobą. Kolejne atrakcje to kalkowanie i malowanie liści oraz wykorzystywanie roślin, ich owoców, łodyg do tworzenia muzyki i produkcji instrumentów.
Na uczestników wydarzeń czekać będzie także ciepła kawa i herbata oraz różne przekąski. Szczegółowy opis atrakcji będzie dostępny na wydarzeniu na Facebooku: https://fb.me/e/3N5Udmvir.
Start biura sprzedaży
Od 25 września br. na osiedlu Wieża Jeżyce otworzy się także stacjonarne biuro sprzedaży, w którym będzie można obejrzeć mieszkanie pokazowe oraz zobaczyć wirtualną makietę osiedla. Dzięki technologii VR odwiedzający będą mogli nie tylko przyjrzeć się inwestycji na tle najbliższej okolicy, ale także zobaczyć widok z okna konkretnego mieszkania. Podczas dnia otwartego w sobotę 25 września br. biuro będzie czynne w godz. 9:00-14:00. W 1. etapie sprzedaży udostępniono 100 mieszkań, w metrażach od 25 mkw. do 121 mkw. i zróżnicowanych układach. Każde z własnym balkonem lub tarasem oraz bezpłatnie wyposażone w podstawową wersję Echo Smart – systemu do zarządzania inteligentnym domem.
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.