Westfield Arkadia zaprasza na warsztaty wielkanocne dla dzieci i dorosłych
Najbliższa sobota, 1 kwietnia będzie okazją do odkrycia i rozwijania talentów artystycznych. Westfield Arkadia, wraz z partnerem, galerią sztuki Ado-art, zaprasza na warsztaty artystyczne, podczas których uczestnicy własnoręcznie stworzą ozdoby wielkanocne z ekologicznych materiałów. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Wielkanocne stroiki z żywych i suszonych kwiatów oraz gałązek, dekoracyjne baranki i kolorowe pisanki – wszystko to będą mogli własnoręcznie wykonać odwiedzający warszawskie centrum handlowe Westfield Arkadia w sobotę, 1 kwietnia. Do pobudzenia swojej wyobraźni, odkrycia manualnych talentów i spędzenia kreatywnie czasu zachęcać będzie prowadząca Karina Reclik, ceniona rzeźbiarka oraz artystka sztuk wizualnych, absolwentka Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych, na specjalizacji rzeźbiarskiej Uniwersytetu Śląskiego oraz Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Z jej pomocą kursanci będą mieli szansę stworzyć ciekawe artystyczne projekty. Co ważne, wszystkie użyte podczas zajęć materiały będą ekologiczne. Warsztaty kierowane są do wszystkich chętnych, zarówno do dzieci i ich opiekunów, jak i osób dorosłych.
– Wiemy, że wiele osób lubi samemu tworzyć wszelkie ozdoby i dekoracje. Zauważyliśmy to szczególnie po wysokiej frekwencji na warsztatach artystycznych, które odbywały się w naszym centrum od września 2022 r. do lutego br. Wzięło w nich udział ponad 700 osób. Dlatego też, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, ponownie chcieliśmy zainspirować naszych klientów do obudzenia w sobie kreatywności. Rzeczy wykonane podczas tych warsztatów z pewnością przystroją ich domy czy koszyczki wielkanocne, a mogą okazać się też świetnym pomysłem na prezent dla kogoś bliskiego. – mówi Piotr Brzozowicz, dyrektor centrum handlowego Westfield Arkadia.
W warsztatach będzie mogło wziąć udział nawet do 200 osób. Zajęcia odbędą się w lokalu na pierwszym piętrze obok sklepu charytatywnego Sue Ryder. Można będzie do nich dołączyć w dowolnym momencie w godz. 11.00-16.00. Na warsztaty nie obowiązują zapisy, a udział jest bezpłatny.
Partnerem warsztatów jest galeria sztuki Ado-art, jeden z najemców Westfield Arkadia.
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.