Winter Survival Simulator od DRAGO entertainment na TOP Wishlist platformy Steam
Winter Survival Simulator to kolejny już projekt od DRAGO entertainment – krakowskiego producenta gier wideo, który znalazł się na TOP Wishlist platformy Steam. To efekt m.in. dużego zainteresowania graczy udostępnionym przez spółkę pokazem dema gry w ramach trwającej Zimowej Edycji Festiwalu Steam. Projekt typu survival powstający we współpracy z Markiem Kamińskim umożliwia graczom wyczerpującą wędrówkę po parku stanowym w USA wśród wzgórz Mount Washington. Symulator przetrwania pojawi się na rynku w 2021 roku.
- Pierwszy teaser gry zaprezentowaliśmy we wrześniu minionego roku. Awans tytułu do listy najbardziej oczekiwanych gier platformy Steam to świadectwo tego, że nasz pomysł na projekt inspirowany wyprawami Marka Kamińskiego - zdobywcy obu biegunów Ziemi - był trafiony. To także zasługa dużego zainteresowania graczy wersją demo gry, którą udostępniliśmy 3 lutego na Festiwalu Steam. W ramach wydarzenia zaprezentowaliśmy też nowy gameplay trailer tytułu. Zachęcamy do jego obejrzenia na naszym kanale YouTube – mówi Lucjan Mikociak, Studio Head DRAGO entertainment.
W Winter Survival Simulator gracz będzie wędrował po parku stanowym w USA wśród wzgórz Mount Washington. Niespodziewanie jednak jego wyprawa przeobrazi się w pełną grozy i niepewności walkę o przetrwanie. W czasie rozgrywki będzie można doświadczyć zimna, pragnienia, głodu i skrajnego wyczerpania. Do zadań gracza będzie należało roztapianie śniegu, polowanie, rozpalanie ognia, budowanie schronienia czy wspinanie po stromych urwiskach skalnych. Projekt Winter Survival Simulator, podobnie jak Red Frost – kolejny survival od DRAGO entertainment - jest wzbogacony o system dynamicznej zmiany pogody.
- Chcieliśmy przekazać realizm sytuacji, które mogą spotkać nas podczas wyprawy górskiej. System zmiany pogody jest idealnym dopełnieniem całości rozgrywki, w której gracze mogą również doświadczyć między innymi nagłych ataków niedźwiedzi czy wilków. Do tego gracz będzie zdany tylko na siebie, nie będzie posiadał specjalistycznego sprzętu, co także utrudni mu rozgrywkę – komentuje Lucjan Mikociak.
Premiera tytułu zaplanowana została na 2021 rok. Wydawcą gry jest notowane na NewConnect Movie Games.
W styczniu br. DRAGO entertainment złożyło do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Dokument Informacyjny. Proces ten poprzedza planowany na I połowę tego roku debiut spółki na NewConnect.
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.