Winylowy zawrót głowy w Pasażu Łódzkim
Tysiące płyt winylowych i CD w jednym miejscu, ponadczasowa, różnorodna muzyka, jedyne w swoim rodzaju dźwięki z gramofonu – to wszystko miłośnicy oldskulowego brzmienia będą mogli znaleźć w Pasażu Łódzkim. W dniach 12-14 stycznia odbędzie się tu Kiermasz Płyt Winylowych i CD organizowany we współpracy z Medone „Kiermasz Winyli”.
Dobra wiadomość dla wszystkich melomanów. Od 12 do 14 stycznia w Pasażu Łódzkim odbędzie się dobrze już znane wydarzenie, którego głównymi bohaterami są klasyczne nośniki muzyki. Giełda płyt winylowych organizowana w Pasażu Łódzkim, za każdym razem gromadzi wiernych fanów szlachetnych dźwięków. Tym razem obok winyli można będzie znaleźć również prawdziwe perełki CD.
Podczas Kiermaszu Winyli i CD, wystawcy zaoferują swoje imponujące zbiory najróżniejszych gatunków muzycznych, takich jak jazz, soul, funk, rock, muzyka klasyczna czy współczesne brzmienia elektroniczne. Będzie można zakupić nowe płyty do swoich domowych zbiorów, a także przyjemnie spędzić czas słuchając największych przebojów muzyki z całego świata i charakterystycznego trzasku igły na gramofonie.
„Mamy przyjemność zaprosić wszystkich na pierwsze w tym nowym roku spotkanie z muzyką w tej ponadczasowej formie. Widząc za każdym razem ogromne zainteresowanie giełdą winyli, nie tylko ze strony starszych, ale i młodych pokoleń, wiemy, że stała się ona ważnym punktem w kalendarzu lokalnych wydarzeń. Jestem pewna, że będziemy mogli cieszyć naszych gości muzyką z płyt jeszcze nie raz” – mówi Anna Mrzewa, Dyrektor CH Pasaż Łódzki.
Wydarzenie w Pasażu Łódzkim organizowane jest we współpracy z MEDONE Monika Selimi-Sokołowska. Wystawcy winyli i CD czekać będą w pasażu centrum, obok sklepu TK MAAX.
![Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_1291175053,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
![Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów](/files/_uploaded/glownekonf_140070401,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
![Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn](/files/_uploaded/glownekonf_1099985276,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.