Wojciech Skrzypczak ustanawia Rekord Polski w rzutach do tarczy na punkty
Biuro Rekordów
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
info|biurorekordow.pl| |info|biurorekordow.pl
+48 690 939 469
https://biurorekordow.pl/
Już 20 grudnia 2020 roku (niedziela), Pan Wojciech Skrzypczak podejmie się próby ustanowienia nowego Rekordu Polski na najwięcej punktów zdobytych w rzucaniu lotkami do tarczy (10-punktowej) w ciągu 12 godzin. Wydarzenie odbędzie się na Hali Sportowej OSIR, przy ul. Kościuszki w Wągrowcu. Start punktualnie o godzinie 8:00, a zakończenie zaplanowane jest między godziną 19:00 a 20:00.
Celem rekordowego przedsięwzięcia jest nie tylko samo ustanowienie Rekordu Polski w rzucaniu lotkami do tarczy, ale przede wszystkim pomoc chorej Zosi, która wymaga specjalistycznego leczenia w USA. Przedświąteczny okres to dobry czas na pomaganie, dlatego w ramach wydarzenia zbierane będą środki na leczenie dziewczynki.
Jeżeli próba zakończy się sukcesem, a Panu Wojciechowi uda się w ciągu maksymalnie 12 godzin zdobyć 60 000 punktów, wówczas powiat Wągrowiecki zyska prestiżowego rekordzistę wśród swoich mieszkańców.
Więcej informacji: https://biurorekordow.pl/event/o-zdrowie-i-usmiech-dla-zosi/
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.