„Wyginam śmiało ciało!”. Bawimy się w kinie pod chmurką!
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
W czwartkowy wieczór (20 lipca) w Porcie Łódź przeniesiemy się na egzotyczny Madagaskar, gdzie czekać będą na nas lew, żyrafa, zebra, hipopotam oraz król Julian! Bohaterowie najbliższego Kina Letniego Polówka zaproszą widzów do wspólnej zabawy w rytm hitu „Wyginam śmiało ciało!”. Kto dołączy? Zapraszamy po godzinie 21:00!
Film „Madagaskar” z 2005 roku okazał się ogromnym hitem studia DreamWorks Animation. Wyreżyserowany przez Erica Darnella i Toma McGratha zebrał przed ekrany kin miliony widzów na całym świecie, którzy z przejęciem śledzili przygody lwa Alexa, żyrafy Melmana, zebry Marty i hipopotamicy Glorii. Gwiazdą, którą pokochały dzieci, okazał się też lemur król Julian i jego niezapomniana piosenka „Wyginam śmiało ciało”. Historię zabawnych zwierzaków z nowojorskiego ZOO, które trafiły na Madagaskar zobaczyć będzie można w ramach sekcji „Dobranocka” TME Polówka na trzecim już spotkaniu w tym miesiącu w plenerowym kinie pod chmurką na Patio Portu Łódź.
„Madakaskar” to także niezwykły dubbing znanych aktorów. W oryginalnej wersji animacji wystąpili m. in. Ben Stiller, Chris Rock czy David Schwimmer. W polskiej wersji językowej zachwycił Jarosław Boberek jako król Julian, obok którego wystąpili m. in. Artur Żmijewski, Piotr Adamczyk, Małgorzata Kożuchowska czy Arkadiusz Jakubik.
Filmowy lipiec zakończy się w Porcie Łódź 27 lipca filmem „Uciekające Kurczaki”. Seanse w ramach sekcji „Dobranocka” TME Polówka odbywać będą się także w sierpniu. Na wspólnych bezpłatnych seansach widzimy się w każdy czwartek po godzinie 21:00.
HARMONOGRAM SEANSÓW W SIERPNIU:
3 sierpnia – Asterix i Obelix. Tajemnica magicznego wywaru, reż. Louis Clichy, Alexandre Astier
10 sierpnia – Kosmiczny mecz, reż. Joe Pytka
17 sierpnia – Film o pszczołach, reż. Steve Hickner, Simon J. Smith
24 sierpnia – Shrek 2, reż. Andrew Adamson, Kelly Asbury
31 sierpnia – Paddington, reż. Paul King
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.