Komunikaty PR

Za kierownicą Lexusa, ale w domu - w jakich grach znajdziemy japońskie auta

2020-04-24  |  15:00
Biuro prasowe

Od hitowej wśród simracerów symulacji wyścigów, przez najpopularniejsze gry samochodowe, aż po największy hit ostatnich lat wśród wszystkich graczy – za kierownicą samochodów Lexusa zasiądziemy też w świecie wirtualnym.
 

Jak prawdziwy kierowca wyścigowy

Lexus od lat jest aktywny w świecie motorsportu. Marka, kojarzona przede wszystkim z elegancją i prestiżem, ma też silne wyścigowe DNA. Japońska seria Super GT była przez ponad dekadę polem rywalizacji modeli SC 430, RC F i LC 500, a od 2017 roku Lexus buduje model RC F w niezwykle popularnej kategorii GT3.

W symulacji Assetto Corsa Competizione, stworzonej specjalnie z myślą o fanach wyścigów GT, możemy usiąść za kierownicą właśnie Lexusa RC F GT3. W grze rywalizujemy w wyścigach typu Sprint, Endurance oraz w 24-godzinnym na torze Spa-Francorchamps. Do dyspozycji są tak legendarne obiekty jak Monza, Nurburgring czy Silverstone.

Assetto Corsa Competizione powstało w oparciu o hit w świecie simracingu - grę Assetto Corsa, która zyskała sławę dzięki świetnemu odwzorowaniu prowadzenia pojazdów, także w zależności od warunków atmosferycznych, paletą zeskanowanych laserowo torów, możliwością ingerencji w ustawienia auta. To wszystko możliwe jest też w wersji poświęconej autom kategorii GT3, które dopracowano z największym pietyzmem pod kątem grafiki i modelu jazdy.        

Lexusem na PlayStation i na Xboksie

Lexusem RC F GT3 możemy się też pościgać w Gran Turismo Sport dostępnym na PlayStation 4. W grze dostępny jest także cywilny RC F oraz odmiana GT500, pochodząca z japońskiej serii SuperGT. W poprzednich edycjach hitu na konsole Sony można było spróbować swoich sił za kierownicą takich aut Lexusa jak SC 430, SC300, IS F, LFA, GS 300, IS 200

Podobny zestaw aut dostępny był w grach z serii Forza na konsole Xbox. W najnowszej zręcznościówce Forza Horizon 4 możemy spotkać Lexusa LFA, ale równie rzadko, co na rzeczywistej drodze. Samochód zyskał miano legendy i dostępny dla nowych graczy jest tylko w wyjątkowych okolicznościach i za ogromną sumę punktów. Forza Horizon 4 to zręcznościowa gra samochodowa dla miłośników otwartego świata, czyli jazdy w głównej mierze po drogach publicznych, a nie na torach wyścigowych.

W prawdziwych hitach

Samochody Lexusa były dostępne lub występowały w grach, które niekoniecznie kierowano do fanów motoryzacji. Z liczbą 280 milionów sprzedanych egzemplarzy seria Grand Theft Auto jest czwartą najpopularniejszą w historii. Samochody odgrywają w niej ważne role, a od czwartej wersji można w niej jeździć Lexusami. W najnowszej odsłonie, czyli GTA V, dostępne mamy modele IS 300, LF-LC GT Vision Gran Turismo oraz RX 330.

Kojarzycie grę Street Fighter? Do tej pory sprzedano jej 44 miliony egzemplarzy, a na początku lat 90. była prawdziwym hitem. Wydany w 1992 roku tytuł Street Fighter II przyniósł całej serii wielką popularność i sławę, a w jednej z plansz w tle wystąpił Lexus 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery Biuro prasowe
2024-12-19 | 11:30

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Mistrzostwa Świata Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń szachowych na świecie, zadebiutują w
Hobby Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
2024-12-19 | 11:00

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Sukces parków Majaland Momentum Leisure w Polsce to więcej niż rozwój firmy. To symbol ogromnego potencjału branży rekreacyjnej w kraju i regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Hobby Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
2024-12-05 | 14:00

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn

Już w najbliższą sobotę, 7 grudnia, w godzinach 11:00 – 18:00 wspólnie z 33’45’’ recordstore zapraszamy do Galerii Turzy na przedświąteczną Giełdę Winyli!

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi

Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.

Problemy społeczne

Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją

Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.

Muzyka

Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy

Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.