Komunikaty PR

Zamknij lato w słoiku – warsztaty kiszenia podczas „Spotkania pod Wieżą"

2021-10-06  |  12:00
Biuro prasowe

W najbliższą sobotę, 9 października, przy ul. Janickiego na Jeżycach, odbędzie się kolejne spotkanie z mieszkańcami Poznania z cyklu „Spotkania pod Wieżą”. Jesienią szczególnie warto zadbać o odporność, dlatego organizatorzy przygotowali darmowe warsztaty z tworzenia zdrowych i smacznych kiszonek. Eksperci doradzą, jak zatrzymać lato w słoikach, a na najmłodszych czekają różnorodne animacje. Wydarzenie będzie również okazją do poznania Wieży Jeżyce - nowej inwestycji mieszkaniowej Echo Investment, organizatora cyklu.  

Podczas akcji „Spotkania pod Wieżą” Poznaniacy mogą uczestniczyć w aktywnościach z ciekawym motywem przewodnim. Pierwsze było w całości poświęcone roślinom, a najbliższe skierowane jest do osób, które chciałyby poznać tajniki robienia własnych domowych kiszonek, które pomogą zadbać o zdrowie zimą. 

Sobota pod Wieżą 

Kiszonki, czyli znany od dekad sposób na zdrowie i odporność, wróciły w wielkim stylu. Dzięki ich właściwościom probiotycznym, a także dużej zawartości witamin i minerałów korzystnie wpływają na organizm. Dają one możliwość nie tylko dbania o zdrowie, ale i odkrywania zupełnie nowych smaków. Już 9 października na uczestników „Spotkania pod Wieżą” co godzinę będą czekać bezpłatne warsztaty z kiszenia różnych warzyw, które przeprowadzi poznański Witalny Fyrtel. Podczas pierwszego spotkania o godz. 10:00 uczestnicy nauczą się kisić marchewki, godzinę później buraczki, o godz. 12:00 eksperci zajmą się kiszeniem rzodkiewek. Na ostatnich zajęciach o godz. 13:00 mieszkańcy Poznania dowiedzą się wszystkiego o kiszeniu mangolda, czyli buraka liściowego. Własnoręcznie wykonane przetwory każdy z uczestników będzie mógł zabrać ze sobą do domu. Dlatego organizatorzy, zgodnie z ideą zero waste, zachęcają do przyniesienia własnych słoików, by dzięki pysznej, nowej zawartości nadać im drugie życie.  

Podczas wydarzenia dobrze bawić się będą również najmłodsi. Na miejscu czekają na nich wielozmysłowe, kreatywne animacje z motywem warzywnym, przygotowane przez poznańską Klamerkę, których celem jest oswojenie dzieci z tematem warzyw oraz zachętą do ich jedzenia. Najmłodsi m.in. samodzielnie wykonają małosolne ogórki, które będą mogli zabrać do domu czy założą uprawę szczypiorku. Czas pod Wieżą umilą także rozgrzewające napoje przygotowane przez organizatora. 

Wszystkie atrakcje są bezpłatne, a ich szczegółowy opis jest dostępny na wydarzeniu na Facebooku: https://fb.me/e/1VCYrmHDI 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Seria HONOR 400 - zaawansowana technologia AI w zasięgu każdego użytkownika Biuro prasowe
2025-06-17 | 09:30

Seria HONOR 400 - zaawansowana technologia AI w zasięgu każdego użytkownika

Marka HONOR, globalny lider w branży technologicznej, zaprezentowała najnowszą serię smartfonów HONOR 400. Premiera ta jest nie tylko krokiem naprzód w dziedzinie
Hobby Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach
2025-06-05 | 06:00

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

9 czerwca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Archiwów. Archiwa Państwowe w Polsce już po raz osiemnasty aktywnie włączą się w wydarzenie,
Hobby Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
2024-12-19 | 11:30

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Mistrzostwa Świata Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń szachowych na świecie, zadebiutują w

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

A. Hyży: Hubert Urbański jest wisienką na torcie ramówki. To część planu Edwarda Miszczaka tworzenia telewizji gwiazd

Agnieszka Hyży, Elżbieta Romanowska, Lanberry, Martyna Kupczyk i Ewa Wachowicz wierzą, że kultowy format „Milionerzy” zyska w Polsacie drugie życie i znów milion będzie nie tylko w nazwie i w głównej wygranej, ale i w oglądalności. Teleturniej miał swoją premierę na antenie telewizji TVN w 1999 roku. Teraz prawa do tego programu wykupił Polsat. Prowadzącym pozostaje Hubert Urbański, który cieszy się zarówno sympatią widzów, jak i uznaniem innych gwiazd związanych z tą stacją. Zapewniają one, że będą oglądać nowe odcinki i już typują je na hit tej jesieni.

Polityka

Wśród Polaków rośnie zainteresowanie produktami emerytalnymi. Coraz chętniej wpłacają oszczędności na konta IKE i IKZE

Wzrosła liczba osób, które oszczędzają na cele emerytalne, jak również wartość zgromadzonych środków. Liczba uczestników systemu emerytalnego wyniosła w 2024 roku ponad 20,8 mln osób, a wartość aktywów – 307,5 mld zł – wynika z najnowszych danych Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF). Wyraźny wzrost odnotowano w przypadku rachunków IKE i IKZE, na których korzyść działają m.in. zachęty podatkowe. Wpłacane na nie oszczędności są inwestowane, a tym samym wspierają gospodarkę i mogą przynosić atrakcyjną stopę zwrotu.

Motoryzacja

Gwiazdy: Rower może być alternatywą dla samochodu. To nie tylko tani i ekologiczny środek transportu, ale też wspiera zdrowie

Jeśli tylko pogoda na to pozwala, to Anna Powierza, Iwona Guzowska i Piotr Zelt chętnie przesiadają się na rower, który doskonale sprawdza się zarówno jako środek transportu w zakorkowanym mieście, jak również podczas wycieczek krajoznawczych czy treningów zdrowotnych. Gwiazdy zgodnie przyznają, że jazda jednośladem przynosi wiele korzyści dla organizmu, jest również przyjazna dla środowiska. Pozwala też zaoszczędzić na paliwie i opłatach za parkowanie.