Home office z alergią w tle Czyli jak pracować, kiedy za oknem pyli?
Piekące, łzawiące i swędzące oczy, które są dodatkowo podrażnione wielogodzinną pracą przed komputerem to zmora wielu osób. Znamy kilka sposobów na to, jak możesz sobie pomóc w tym niełatwym czasie, bez wychodzenia z domu.
Wiosną i latem łakniemy świeżego powietrza. Home office bardzo nam to ułatwia, ponieważ możemy pracować w ogrodzie, na balkonie czy z otwartym na oścież oknem. To jednak tylko wzmaga objawy alergii u osób uczulonych na pyłki. Swędzenie i łzawienie oczu, niekończące się serie kichnięć, cieknący katar – w ten sposób Twój organizm daje znać o tym, że właśnie podjął walkę z alergenem. Objawy uczulenia bardzo mocno utrudniają pracę i skupienie, szczególnie gdy w dobie home office odbywamy wiele spotkań online. Stosując kilka prostych wskazówek, odczujesz dużą ulgę.
Alergenom stop!
Ważne jest, by możliwie unikać alergenów. Spędzając całe dnie w domu, pracując zdalnie, wbrew pozorom nie jest to łatwe – chcemy przecież zaczerpnąć świeżego powietrza, a codzienne odkurzanie i sprzątanie nie jest priorytetem na naszej liście zadań. Sprawdź, jak możesz sobie pomóc:
- Staraj się nie pracować przy otwartym oknie.
Porządnie wywietrz mieszkanie rano i późnym wieczorem, gdy stężenie pyłków w powietrzu jest stosunkowo najmniejsze, w porównaniu z godzinami popołudniowymi.
- Zadbaj o czystość.
Postaraj się porządnie zetrzeć kurze w pokoju, w którym pracujesz, przynajmniej raz na kilka dni. Usuń także wszelkie przedmioty i tkaniny, które szczególnie go gromadzą, a nie są Ci niezbędne w codziennych czynnościach.
- Zainwestuj w filtr powietrza.
To urządzenie, które wychwyci roztocza, alergeny i zanieczyszczenia krążące w domu. Dzięki temu unikniesz kontaktu z uczulającymi drobinkami w możliwie najbardziej skuteczny sposób.
- Zastosuj krople do oczu dla alergików.
Te z zawartością ektoiny uzbroją je w tarczę, przez którą alergeny nie przenikną do Twojego organizmu. Przyniosą ulgę w swędzeniu i łzawieniu, dodatkowo nawilżą przemęczone pracą i alergią oko, na przykład krople do oczu Ektin (wyrób medyczny).
- Zadbaj o ciało.
Przemywaj twarz i okolice oka wodą nawet kilka razy dziennie – zmyjesz w ten sposób osadzające się na buzi pyłki i zabezpieczysz się przed wniknięciem alergenu do organizmu.
Praca zdalna dla alergika nie jest najprostsza. Może stać się łatwiejsza przy odrobinie wysiłku i systematyczności. Twoje oczy podziękują Ci za współpracę.
Źródła:
- https://www.pta.med.pl/dla-alergikow/porady-dla-alergikow/
- https://euroimmun.pl/blog/dlaczego-alergicy-wietrzyc-mieszkania-rano/
- http://www.vpvaleant.pl/pl/a/alergia

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.