Huawei HarmonyOS 2.0 – pierwsze smartfony z autorskim systemem operacyjnym marki
Podczas rozpoczętej dziś globalnej konferencji Huawei Developer Conference 2020, Richard Yu, dyrektor generalny Huawei CBG na świecie, ogłosił szereg nowości związanych z rozwojem systemu operacyjnego HarmonyOS 2.0, nakładki EMUI 11 oraz rozwojem Huawei Mobile Services. System HarmonyOS będzie oficjalnie systemem open source, a jego wersja beta zostanie udostępniona deweloperom jeszcze w tym roku. Najnowsza nakładka EMUI 11 została pokazana po raz pierwszy.
Podczas sesji otwierającej konferencję HDC 2020, Richard Yu zapowiedział, że projekt open source – OpenHarmony – będzie uruchamiany etapami. Począwszy od 10 września 2020, OpenHarmony zostanie udostępniony dla urządzeń 128 KB - 128 MB pamięci RAM, takich jak smart TV czy wearables. W kwietniu przyszłego roku, OpenHarmony stanie się dostępny dla urządzeń do 4 GB pamięci, a do końca 2021 roku – również dla urządzeń powyżej 4 GB RAM.
Wersja beta systemu dla smartfonów zostanie udostępniona programistom jeszcze przed końcem 2020 roku.
Aktualizacja EMUI 11 i HiLink
Podczas konferencji, Huawei ogłosił również najnowszą aktualizację nakładki do EMUI 11, która pozwoli na jeszcze bardziej zaawansowaną interakcję smartfona z innymi urządzeniami, szczególnie tymi bazującymi na HarmonyOS. Aktualizacja przyniesie również nowe doświadczenia z użytkowania, w tym nowe opcje w Always-On Display oraz Multi-Screen Collaboration, a także poprawki prywatności i bezpieczeństwa.
Huawei ogłosił również aktualizację aplikacji HiLink, która umożliwi jeszcze łatwiejsze łączenie urządzeń IoT, wygodniejsze zarządzanie, sterowanie i interakcje dla lepszej współpracy wszystkich połączonych urządzeń.
Huawei Mobile Services – trzecia siła na globalnym rynku
Huawei intensywnie pracuje nad rozwojem autorskiego ekosystemu Huawei Mobile Services z zaangażowaniem już blisko 1,8 miliona zarejestrowanych deweloperów z całego świata. Liczba ta została podwojona w ciągu roku. W Huawei AppGallery znajduje się już 96 tysięcy aplikacji zintegrowanych z HMS Core, a globalnie ze sklepu korzysta ponad 490 milionów użytkowników. Dodatkowo, w okresie od stycznia do sierpnia tego roku, z AppGallery została pobrana rekordowa liczba 261 miliardów aplikacji w skali globu.
Podczas tegorocznego HDC, Huawei ogłosił również nową wersję HMS Core 5.0. W ciągu zaledwie roku, w porównaniu do poprzedniej wersji, liczba Kit’ów deweloperskich wzrosła z 14 do 56, a liczba interfejsów API powiększyła się z 885 do 12 981, ułatwiając programistom wprowadzanie innowacji i upraszczanie procesów.

Raport Bitget Wallet wykazuje, że portfele kryptowalutowe stają się uniwersalnymi centrami finansowymi

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.