Huawei wprowadza do sprzedaży WiFi Mesh
Huawei WiFi Mesh to nowy system routerów, opracowany z myślą o gospodarstwach domowych, w których do Internetu podłączonych jest wiele urządzeń.
System zapewnia stabilny transfer danych z prędkością dochodzącą do 2200 MB/s i obejmuje swoim zasięgiem dużą przestrzeń, nawet do 320 m². W sprzedaży dostępne są dwie wersje Huawei WiFi Mesh: zestaw złożony z trzech satelitów w rekomendowanej cenie detalicznej 999 zł oraz zestaw z dwoma satelitami w rekomendowanej cenie detalicznej 699 zł.
Huawei WiFi Mesh jest już dostępny w sprzedaży w sklepie internetowym huawei.pl, w sklepie Huawei Warszawa w galerii handlowej Westfield Arkadia (z powodu obostrzeń związanych z epidemią, sklep jest tymczasowo zamknięty) oraz w sklepach Media Expert, Media Markt, x-kom, Neonet, Komputronik i RTV Euro AGD. Oferta może różnić się w zależności od sklepu – szczegóły znajdują się u partnerów.
Stabilne i szybkie połączenie
Huawei WiFi Mesh to domowy system routerów, który zasięgiem sieci bezprzewodowej może pokryć przestrzeń nawet do 320 m². W zależności od powierzchni mieszkania można wybrać wariant składający się z trzech lub dwóch satelitów. Dzięki zaawansowanej technologii Mesh satelity łączą się ze sobą, tworząc siatkę połączeń i nachodzące na siebie sygnały, tym samym sieć domowa jest stabilna i wydajna w całym domu. Każdy z podłączonych do systemu satelitów został wyposażony w czterordzeniowy procesor Gigahome 1,4 GHz. W połączeniu z obsługą trzech pasm komunikacji AC2200: 2,4 GHz, 5 GHz i 5 GHz, które automatycznie przełączają się w zależności od potrzeb, system Huawei WiFi Mesh zapewnia stabilny transfer danych z prędkością dochodzącą do 2200 MB/s.
Wygodna konfiguracja i zarządzanie domową siecią
Konfigurację systemu routerów Huawei WiFi Mesh można przeprowadzić w prosty i wygodny sposób poprzez aplikację Huawei AI Life. Aplikacja ta umożliwia również zarządzanie domową siecią, w tym wybór ustawienia limitów prędkości, a także kontrolę korzystania z Internetu przez użytkowników podłączonych do sieci, np. dzieci.
Włączanie urządzeń do sieci domowej jest również bardzo wygodne. Dzięki funkcji Huawei Share, wystarczy przyłożyć telefon z systemem Android i włączonym NFC do jednego z satelitów systemu, aby połączyć się z domową siecią.
Bezpieczna sieć domowa
W Huawei WiFi Mesh wbudowane zostały mechanizmy ochronne Huawei HomeSec™, certyfikowane przez Unię Europejską pod kątem zgodności z RODO. Zapewniają one kompleksową ochronę danych, na poziomie sprzętu i oprogramowania.

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.