I Ty możesz zostać artystą! Stwórz baśniowe dzieło sztuki i zdobądź nagrodę
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wystartował konkurs plastyczny „Mali Koneserzy Sztuki”, inspirowany twórczością Józefa Wilkonia. Udział w nim może wziąć jednak każdy – zarówno najmłodsi, jak i młodzież oraz dorośli. Wystarczy do 23 maja przygotować interesującą pracę, by zawalczyć o atrakcyjne nagrody w konkursie Centrum Praskiego Koneser. Zwycięzców wybierze sam Józef Wilkoń.
W Centrum Praskim Koneser trwa bezpłatna, plenerowa wystawa „Świat Wilkonia w Koneserze”. Można na niej podziwiać dziesięć pokaźnych rozmiarów rzeźb zwierząt i innych baśniowych stworzeń – tura, żubra, niedźwiedzia, słonia, lwicy z lwiątkiem czy hipopotamów. Na szczególną uwagę zasługują „Duchy Lasu”, czyli wilkołaki. Oprócz tego, na placu Konesera prezentowanych jest kilkadziesiąt ilustracji książkowych, również stworzonych przez artystę.
Teraz każdy może stworzyć własne dzieło sztuki i wziąć udział w organizowanym przez Centrum Praskie Koneser konkursie „Mali Koneserzy Sztuki”. Wystarczyć wykonać pracę – dowolną techniką (może to być rysunek, obraz, wydzieranka, kolaż czy grafika) – która będzie interpretacją jednej z rzeźb Józefa Wilkonia. Na dziesięciu zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Każdy z nich wygra książkę ilustrowaną przez artystę, wraz z dedykacją.
Jak wziąć udział w konkursie? To proste!
- przyjdź na plac Konesera, zobacz rzeźby autorstwa Józefa Wilkonia i zainspiruj się!
- stwórz własną interpretację rzeźby Józefa Wilkonia – technika dowolna
- opublikuj swoją pracę na Facebooku lub Instagramie używając hashtagów #MaliKoneserzySztuki i #ŚwiatWilkoniawKoneserze lub wyślij na adres mailowy: konkurs@koneser.eu
- sam Józef Wilkoń wybierze dziesięć najciekawszych prac – do ich autorów trafią książki z dedykacją artysty!
Zgłoszeń konkursowych (każdy może nadesłać jedną pracę) należy dokonywać do 23 maja 2021 r. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na profilu Centrum Praskiego Koneser na Facebooku i Instagramie w Dzień Dziecka, 1 czerwca.
Więcej informacji można znaleźć na: koneser.eu
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, niedostępne w galeriach handlowych, tworzone przez rodzimych producentów, jak Mydlarnia Cztery Szpaki, Świece Zapachowe Domkove.pl, Minimal Line czy Mamaiti.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.