Idea Creative Group zrealizowała wydarzenie dla marki Michelin
Kilometry Pomocy Michelin to charytatywna impreza sportowa, która już na dobre wpisała się w terminarz imprez na Warmii i Mazurach. Co ważne, jak pokazała wspólna akcja pracowników Michelin z mieszkańcami Olsztyna, możliwe jest połącznie zdrowego trybu życia z pomaganiem przez zabawę.
Każdy pokonany przez uczestników kilometr – rowerem, marszem bądź biegiem - Michelin zamienia na złotówki i przekazuje na zakup sprzętu medycznego. W tym roku celem imprezy było wyposażenie stanowiska do intensywnej terapii noworodka na Klinicznym Oddziale Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. prof dr. Stanisława Popowskiego.
Kompleksową produkcją wydarzenia zajęła się agencja Idea Creative Group. „Możliwość powrotu do wydarzeń plenerowych jest bezcenna, albowiem towarzyszą im emocje, które na długo pozostają w uczestnikach. Warto zaznaczyć, że Kilometry Pomocy Michelin to realna pomoc nie tylko placówce, lecz całej społeczności regionu warmińsko-mazurskiego. Stanowi to bezcenny wkład we wzrost społecznej świadomości odnośnie bezinteresownej pracy na rzecz drugiego człowieka” - mówi Aneta Radzimirska, CEO w Idea Creative Group.
Agencja odpowiedzialna była za stworzenie sceny z ekraniami diodowymi, a także przygotowanie stref wydarzenia, które dedykowane były zarówno zawodnikom, jak i samym kibicom. Co ważne, poszczególne konkurencje pokazywane były na telebimach za pomocą obrazu z kilku kamer, w tym zamieszczonej na dronie. Z uwagi na indywidualny i zbiorowy pomiar czasu wraz z przebytym dystansem, na potrzeby eventu powstała dedykowana platforma internetowa, która – z racji przedstawiania w czasie rzeczywistym osiągniętych rezultatów zarówno z poziomu poszczególnych uczestników, jak i sumy osiągniętych kilometrów – musiała spełniać restrykcyjne wymogi bezpieczeństwa.
W ramach kompleksowego przygotowania wydarzenia Idea Creative Group odpowiadała również za techniczne aspekty akcji – w tym wynajem terenu, zdobycie niezbędnych pozwoleń na stworzenie tras (rowerowych oraz biegowych), a także ich wyznaczenie i oznakowanie.
Agencja postawiła również na wzmocnienie marki poprzez identyfikację wizualną, stąd też położyła tu nacisk na spójność wszystkich elementów graficznych akcji.
Podczas eventu nie zabrakło również elementów w duchu eko. Dlatego na zawodników czekała woda w butelkach z recyklingu, a także zdrowa przekąska w postaci jabłek. Z uwagi na dbałość o naturę, zrezygnowano z drukowanych banerów, promujących wydarzenie i postawiono na ich digitalową formę. Warto również podkreślić, że w ramach podziękowań dla wszystkich uczestników przygotowany został medal, zawieszony na wstążce z materiału z recyklingu.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dorota Szelągowska: Tęsknię za Darkiem „Stolarzem” przed kamerą. Ale mamy ze sobą kontakt i będziemy razem robić jakieś rzeczy youtube’owe
Prezenterka zaznacza, że wraz z ostatnim klapsem na planie zdjęciowym programu, który wcześniej realizowała z Darkiem „Stolarzem”, nie zakończyła się ich znajomość. Nadal utrzymują ze sobą kontakt i planują kolejne wspólne przedsięwzięcia. Dorota Szelągowska uważa, że każdy powinien maksymalnie wykorzystywać swój potencjał, dlatego nie można siedzieć bezczynnie, tylko trzeba podejmować nowe wyzwania, korzystać z dostępnych propozycji i szans. Teraz co prawda obydwoje pracują dla konkurencyjnych stacji, ale nie rywalizują ze sobą, tylko nadal się wspierają.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Robotyka i SI
Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.