Idealny na weekendowy deser - Sernik bez pieczenia
Sernik bez pieczenia
Potrzebny sprzęt: mikser planetarny, przecierak, blender 3w1 Ariete
Składniki:
850 g półtłustego białego sera
200 g herbatników
200 g masła
30 g cukru waniliowego
½ szklanki cukru
1 łyżka kakao
50 g wiórków kokosowych lub płatków migdałowych
100 ml esencji herbacianej
Polewa czekoladowa:
100 g masła
3 czubate łyżki cukru
1 czubata łyżka kakao
2 łyżki zimnej wody
Wykonanie:
- Biały ser przetrzyj przez maszynkę. Następnie ukręć za pomocą miksera masło na puszystą masę, dodając do niej ½ szklanki cukier oraz cukier wanilinowy.
- Całość miksuj tak długo, aż cukier ulegnie rozpuszczeniu. Jak masa będzie gładka, dodaj ser i razem wszystko wymieszaj.
- Z ukręconej masy serowej odłóż 3 łyżki masy, do której dodaj kakao. Następnie masę z dodatkiem kakao wymieszaj.
- Kiedy obie serowe części masz już gotowe, zabierz się do składania sernika. Herbatniki namocz w esencji herbacianej i ułóż na papierze śniadaniowym. Najpierw środkowy rząd składający się z pięciu herbatników (przylegających do siebie dłuższym bokiem).
- Na herbatniki połóż warstwę białej masy serowej, a następnie wąski pasek masy kakaowej. W ten sposób powstał „spód” sernika.
- Następnie, po obu stronach „spodu” układaj po jednym namoczonym herbatniku z niewielką ilością białej masy serowej.
- Składaj boki, aby tworzyły kształt trójkąta. Z podanej ilości otrzymasz trzy serniki o długości pięciu herbatników każdy.
- Serniki wstaw do lodówki, żeby się schłodziły.
- Na koniec rozpuść masło z dodatkiem wody, cukru i kakao. Wszystko podgrzewaj do całkowitego rozpuszczenia. Tak przygotowaną polewę, pozostaw do wystudzenia.
- Ostygniętą polewą polej sernik i posyp wiórkami kokosowymi.
Przepis rekomenduje marka Ariete i Dwór Korona Karkonoszy.

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.