Idealny prezent na walentynki
Wielkimi krokami zbliżają się Walentynki. To wyjątkowy dzień, w którym na różne sposoby możemy pokazać bliskiej osobie, że jest dla nas ważna. Nie muszą to być wielkie gesty – często najlepszym sposobem na zrobienie przyjemności naszej walentynce jest podarowanie jej drobnego prezentu, który będzie jej towarzyszyć każdego dnia. Podpowiadamy co wybrać, by sprawić, że serce walentynki zabije mocniej!
Walentynki to idealna okazja do obdarowywania się drobnymi prezentami. Wprawdzie niektórzy krytykują to święto, traktując je jako wymysł Amerykanów – a prawda wygląda zupełnie inaczej! Korzenie walentynek sięgają aż starożytnego Rzymu. W Polsce święto to zyskało popularność w latach 90-tych. Niezależnie jednak od historii tego wyjątkowego dnia, nie ulega wątpliwości, że lubimy je obchodzić i otrzymywać walentynkowe życzenia i drobne upominki.
Niestety nie jest, tak łatwo kupić odpowiedni prezent. Jedni chcą, by podarowany upominek wyrażał głębokie uczucia i zaangażowanie. Inni z kolei wolą, by był on drobnym oraz niezobowiązującym wyrazem sympatii. Tylko co wybrać, by mieć pewność, że wybrany przez nas prezent sprawi radość drugiej osobie? Warto postawić na prezenty piękne – a zarazem praktyczne. Idealnym pomysłem będzie butelka termiczna WINK. To niezwykle funkcjonalny gadżet, dzięki któremu ulubiona kawa czy herbata utrzymywać będzie wysoką temperaturę przez cały dzień. Doskonale sprawdzi się również do przechowywania zimnych napojów. Niezależnie więc od pory roku, będzie codziennie towarzyszyć naszej walentynce, przypominając o nas. Butelki WINK możemy zabrać na spacer, podróż za miasto, czy na drogę do pracy. Można wlać do niej wszystko na co tylko mamy ochotę. Nie reaguje z kwaśnymi napojami, kawą ani alkoholem. Dodatkowo utrzymuje wysoką temperaturę napojów do 12 godzin, a niską nawet całą dobę. To uniwersalny gadżet, który posłuży całe lata i przyda się na każde wyjście z domu.
Możemy również dopasować butelkę do gustu obdarowywanej osoby. Marka WINK oferuje bowiem szeroką gamę kolorów, z której na pewno znajdziemy tą idealną dla naszej walentynki.
Święto zakochanych to dzień celebrowania uczuć, warto więc pamiętać o każdej osobie, która jest nam bliska. Zaplanujcie wspólnie spędzony czas, podczas którego całą uwagę poświęcicie sobie nawzajem. Jeśli dodamy do tego trafiony prezent – będzie to idealna recepta na udane walentynki.
www.winkbottle.com
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.