Komunikaty PR

IKEA opatentowała innowacyjny system zmniejszający ryzyko przewracania się mebli

2023-11-17  |  11:00
Biuro prasowe

Komoda VIHALS jest pierwszym sprzedawanym na całym świecie meblem wyposażonym w funkcję „Przymocuj i Odblokuj”.

Bezpieczeństwo produktu oraz klientów jest dla IKEA priorytetem. Marka spełnia najbardziej surowe wymogi prawne i standardy w zakresie bezpieczeństwa i jakości produktów w krajach, gdzie prowadzi działalność, a dodatkowo wyznacza jeszcze bardziej restrykcyjne wymagania wewnętrzne. W IKEA, ocena ryzyka związanego z bezpieczeństwem to kluczowy element procesu rozwoju każdego produktu. Jeśli chodzi o meble do przechowywania, przymocowanie do ściany jest najpewniejszym gwarantem bezpieczeństwa. Funkcja „Przymocuj i Odblokuj” (ang. Anchor and Unlock) ma zachęcić użytkowników do zabezpieczenia w ten sposób swoich mebli.

Jak działa system „Przymocuj i Odblokuj”

Funkcja „Przymocuj i Odblokuj” pozwala na otwieranie w jednym momencie tylko ograniczonej liczby szuflad, jeśli mebel nie jest przymocowany do ściany. Zmniejsza to ryzyko przewrócenia, ale go nie eliminuje. Po przymocowaniu mebla do ściany włącza się mechanizm odblokowujący i można bezpiecznie otworzyć nawet wszystkie szuflady jednocześnie.

Najbezpieczniejsza komoda

Pierwszymi dostępnymi na całym świecie produktami IKEA, które wyposażone są w system „Przymocuj i Odblokuj” są komody VIHALS. Klienci IKEA mogą wybierać spośród trzech różnych wersji: komody z 4 szufladami i dwóch wersji komód z 6 szufladami. Komody VIHALS są częścią serii rozwiązań do przechowywania o tej samej nazwie – można je łatwo łączyć, aby uzyskać spójny wygląd w całym domu. Wersja komody z 4 szufladami doskonale spełnia potrzeby osób mieszkających na małych powierzchniach i jest najbardziej popularna wśród klientów, a teraz jest również dostępna w nowej niższej cenie – o 200 zł taniej. Produkty wyposażenia domu w przystępnych cenach to istota działalności IKEA, nie może odbywać się to jednak kosztem jakości czy bezpieczeństwa.

„W IKEA stawiamy bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Przeprowadzamy ponad milion testów rocznie, aby zapewnić, że nasze produkty są trwałe i bezpieczne w użyciu. System ‘Przymocuj i Odblokuj’ ma na celu nie tylko zwiększać bezpieczeństwo mebla, ale również przypominać klientom - ilekroć będą chcieli otworzyć wszystkie szuflady na raz, bez przymocowania mebla do ściany - że to mocowanie jest niezbędne, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Komoda VIHALS to pierwszy produkt z takim rozwiązaniem - kolejne pojawią się w niedalekiej przyszłości. W nadchodzących latach będziemy nadal opracowywać produkty z innowacyjnymi funkcjami zwiększającymi stabilność i bezpieczeństwo użytkowania dla naszych klientów na całym świecie. Rozwiązania te nie będą takie same dla każdego produktu, funkcje będą wbudowywane w meble w zależności od potrzeb" – mówi   Bartosz Grund, Lider ds. Wymagań i Zgodności Produktu w IKEA Retail w Polsce. ”Nasz dom powinien być bezpieczny dla całej rodziny. Dlatego każdorazowo do wszystkich komód dołączane są okucia zabezpieczające umożliwiające przymocowanie ich do ściany, co jako IKEA zawsze rekomendujemy” – dodaje.

Niedawno IKEA zaprezentowała też szafkę z szufladami GREÅKER, której niestandardowe zawiasy umożliwiają otwieranie drzwi tylko pod pewnym kątem, aby jeszcze bardziej zwiększyć stabilność. W ofercie IKEA znajdziemy również wiele produktów, których jedynym zadaniem jest zapewniać bezpieczeństwo, takich jak blokady na okna lub drzwi, antypoślizgowe maty czy ochronne nakładki na narożniki szafek i blatów.

IKEA ogłasza zobowiązanie patentowe i zachęca innych producentów do wykorzystywania funkcji „Przymocuj i Odblokuj”

IKEA czerpie z 80-letniego doświadczenia w tworzeniu mebli do domu. W oparciu o tę wiedzę, badania i rozwój powstał szereg rozwiązań w zakresie stabilności mebli do przechowywania ubrań. IKEA ma nadzieję wpływać na zmiany w branży meblarskiej i ograniczyć liczbę wypadków spowodowanych przewróceniem się mebli, umożliwiając jednocześnie bezpieczniejsze życie w domu. W tej kwestii IKEA mocno wierzy we współpracę, zachęcając innych producentów mebli do skorzystania z jej patentu „Przymocuj i Odblokuj”.

IKEA chce projektować produkty, które wytrzymają codzienne domowe wyzwania, a przez to sprawią, że dom stanie się bezpieczniejszym i lepiej pomyślanym. Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie w IKEA.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Lampy w dobrym świetle – dobór opraw, a wysokie przeszklenia Biuro prasowe
2024-07-30 | 17:00

Lampy w dobrym świetle – dobór opraw, a wysokie przeszklenia

Okazałe przeszklenia to symbol nowoczesnej architektury, a ich zastosowanie zyskuje na popularności również w budownictwie mieszkaniowym. To otwarcie na otaczający krajobraz, więcej
Dom Belki nadprożowe H+H – prosty sposób na ciepłe mury i szybką budowę
2024-07-30 | 17:00

Belki nadprożowe H+H – prosty sposób na ciepłe mury i szybką budowę

Belki nadprożowe H+H to idealne uzupełnienie konstrukcji murowej. W porównaniu do wylewanych na miejscu nadproży żelbetowych zastosowanie rozwiązań systemowych oznacza przyspieszenie
Dom Energooszczędność, poprawa akustyki i bezpieczeństwa - Tubolit S z klasą BL-s1,
2024-07-30 | 17:00

Energooszczędność, poprawa akustyki i bezpieczeństwa - Tubolit S z klasą BL-s1,

Tubolit S firmy Armacell to elastyczny, ekstrudowany materiał izolacyjny, który zapobiega stratom energetycznym na przesyle i zabezpiecza przed przenoszeniem hałasów przez

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuje, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Rafał Zawierucha: Trzeba być do zawodu aktora w jakimś stopniu powołanym. Nie można jednak mówić ludziom, jak mają żyć, na kogo głosować i co jeść

Zdaniem Rafała Zawieruchy, żeby zostać aktorem, trzeba poczuć w sobie powołanie do wykonywania tego zawodu, mieć talent i charyzmę, ale też być świadomym tego, że niesie on ze sobą wiele trudności i niełatwych decyzji. Na dobrą rolę i na sukces trzeba ciężko zapracować, ale sława jest ulotna, konkurencja duża i szybko można zostać zapomnianym. Artysta sądzi też, że nawet zdobywając dużą popularność i będąc na szczycie, nie wolno się wywyższać, uważać się za wyrocznię i dyktować innym, co mają robić i jak żyć.

Nauka

Sztuczna inteligencja wspiera lekarzy przy leczeniu niepłodności. Z rozwiązań polskiej firmy korzystają kliniki na całym świecie

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia niepłodność może dotyczyć ok. 17,5 proc. dorosłej populacji. To oznacza, że średnio jedna osoba na sześć doświadcza problemów z niepłodnością. W Polsce to może być ok. 1,5 mln par, z których część decyduje się na procedurę in vitro. Z pomocą lekarzom w jej trakcie przychodzi sztuczna inteligencja. Polska firma MIM Fertility opracowała aplikacje, które optymalizują pracę embriologów i lekarzy. – Sztuczna inteligencja nie zastąpi lekarzy, ale wspiera ich w podejmowaniu decyzji – mówi ich współtwórca prof. Piotr Sankowski.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.