Inspirowany rośliną stolik Flesia Nobonobo nagrodzony German Design Award 2024!
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Nobonobo, znany polski producent mebli, z dumą ogłasza, że seria stolików kawowych Flesia została właśnie uhonorowana prestiżową nagrodą German Design Award 2024. To wyjątkowe wyróżnienie po raz kolejny podkreśla doskonałość i innowacyjność designu Nobonobo, dowodząc zaangażowania firmy w tworzenie estetycznych i unikalnych produktów. Flesia, przypominająca meblarskie dzieło sztuki, stanowi hołd dla piękna natury i inspiracji, jaką dostarcza roślina Rafflesia, występująca w lasach deszczowych południowo-wschodniej Azji.
Nagrody German Design to jedne z najbardziej renomowanych wyróżnień w dziedzinie europejskiego wzornictwa. Stanowią barometr doskonałości w branży, nagradzając projekty wyróżniające się swą innowacyjnością, funkcjonalnością i estetyką. Jury niemieckiego Rat für Formgebung (Council for Design) składa się z niezależnych ekspertów z różnych dziedzin, co czyni to wyróżnienie jeszcze bardziej cenionym.
Organiczna elegancja
Stoliki kawowe Flesia zostały docenione przez panel ekspertów za wyjątkowe połączenie nowoczesnego designu, wysokiej jakości wykonania i funkcjonalności. Meble zaprojektowane przez hiszpańskiego projektanta Chrisa Stanfela, przy współpracy z EASD Scholl of Design of Valencia, to projekt przełamujący stereotyp stolika kawowego. Pełne tapicerowane nogi i przykuwający wzrok drewniany pięcioramienny, owalny blat, dają wiele możliwości konfiguracji, wyróżniając się swą formą wzorniczą. Oryginalna bryła mebla, przypominająca kwiaty Rafflesi , zwanej też bukietnicą, harmonizuje z wieloma stylami wnętrz, podkreślając nowatorskie podejście marki do projektowania.
„Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem nagrody German Design Award 2024. To uznanie dla wspólnej pasji oferowania mebli, które nie tylko spełniają funkcjonalne potrzeby użytkowników, ale zachwycają swą estetyką na całym świecie. Stolik kawowy Flesia jest efektem wielomiesięcznych prac projektowych, a nagroda jest dla nas potwierdzeniem, że znajdujemy się na właściwej drodze” – mówią Tomek Matejczyk i Monika Struska, założyciele Nobonobo.
Produkty nagrodzone German Design Award 2024 zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie. To kolejna okazja, by świat dowiedział się o silnej pozycji Nobonobo w światowym designie mebli.
Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/
***
Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof.
Modele, które tworzy marka dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Firma stale poszerza również dystrybucję na rynkach zagranicznych.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.