Komunikaty PR

Inteligentne kamery wewnętrzne – moda czy wygoda?

2021-05-22  |  09:30
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania Ezviz ( 0.04 MB )

Rozwój elektroniki zdaje się nie mieć hamulców. Producenci co chwilę zaskakują nas kolejnymi rozwiązaniami technologicznymi. Niektóre urządzenia okazują się bardzo przydatne i tym samym ułatwiają codzienne czynności. Powstają jednak także produkty, które traktowane mogą być tylko jako ciekawy gadżet. Jak sprawa się ma w przypadku kamer wewnętrznych?

 

Monitoring nie tylko do ochrony

 

Kamery wewnętrzne stworzono przede wszystkim z myślą o ochronie mieszkańców budynków wielorodzinnych przed włamaniami. Dostępne obecne na rynku urządzenia oferują cały wachlarz niesamowitych funkcji. Przykładowo kamera Ezviz C6CN Pro posiada zaawansowaną detekcję osób oraz dedykowaną aplikację, która wysyła na telefon alerty informujące o wykryciu ruchu. Oprócz tego model został wyposażony w mechanizm obracania i pochylania, który zapewnia pole widzenia 360° oraz tryb dzień/noc zapewniający widoczność na 10 metrów. Widzimy więc, że kamery świetnie sprawdzają się w funkcji doglądania domu, ale wbrew pozorom to nie jest ich jedyne zastosowanie.

 

Niania, której nie padną baterie

 

Smart kamery świetnie sprawdzają się również w roli elektronicznej niani. Standardowe urządzenia tego typu pozwalają jedynie nasłuchiwać dźwięk dobiegający z pokoju dziecka. Kamery wewnętrzne umożliwiają dodatkowo podgląd oraz bardzo często możliwość dwustronnej komunikacji. To nie wszystko! Model C1C od wspomnianego producenta dzięki trybowi nocnemu oraz diodom LED zapewnia wyrazisty obraz również w nocy. Rano inteligentnie przełączą się z trybu z nocnego na dzienny, by służyć jeszcze wydajniej. Co istotne, aplikacja wysyła powiadomienia, gdy tylko wykryje niepożądaną sytuację. Możecie więc być spokojni i nie martwić się, czy dziecko przypadkiem się nie dławi lub czy coś nie przerwało jego snu.

 

Pomoc w nauce zdalnej

 

Rzeczywistość w zeszłym roku wywróciła się o 180 stopni. Wiele osób przeniosło się na home office, a praca innych stała się trudniejsza i bardziej skomplikowana. Również dzieci i studenci zostają w domach, aby uczyć się za pomocą internetu i komputera. Kamery, które można zamontować w pomieszczeniu, to idealny sposób na dopilnowanie dziecka przy nauce zdalnej. Rodzice w dowolnej chwili mogą rzucić okiem (w zasadzie obiektywem) na to, czy ich pociechy grzecznie odrabiają lekcje.

 

Fachowiec pod kontrolą

 

Jeśli o obowiązkach mowa, często, aby naprawić jakiś sprzęt lub wyremontować mieszkanie korzystamy z usług specjalistów. Nie zawsze mamy jednak czas i możliwości, aby dopilnować fachowca. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy inteligentnych urządzeń. Wewnętrzne kamery obrotowe zapewnią widoczność całego pomieszczenia z dowolnej lokalizacji przy pomocy telefonu. W ten sposób możemy dopilnować, aby usługodawca wywiązał się z umowy.

 

Pomoc w opiece nad osobami starszymi

 

Monitorować możemy także stan starszych członków rodziny. Oprócz zabezpieczenia mieszkania (co również jest ważne w przypadku seniorów) kamery wewnętrzne dają nam dostęp do obrazu, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko reagować w sytuacjach, które tego wymagają. A to w przypadku osób starszych jest szczególnie ważne.

 

Bezprzewodowy Petsitter

 

Zalety kamer wewnętrznych z pewnością docenią także właściciele zwierzaków. Nie tylko w końcu zaspokoją swoją ciekawość na temat tego, co robią ich czworonożni przyjaciele pod ich nieobecność, ale także, jeśli zwierzak czuje się niekomfortowo, zostając sam w domu, głos prosto z kamery da mu poczucie obecności właściciela. Zanim zaprosimy gości do domu, możemy też upewnić się, czy nasz niesforny Husky nie zrobił poduszkowej rewolucji, a nasz salon nie stał się pobojowiskiem. 

 

 

 

Monitoring wewnętrzny może być rozwiązaniem w zakresie bezpieczeństwa, ale nie tylko. Inteligentne kamery sprawdzą się w wielu innych sytuacjach, czyniąc naszą codzienność łatwiejszą, prostszą i wygodniejszą.

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.