Inwestowanie w nieruchomości. Pewna lokata kapitału
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Inwestycja w mieszkanie to pewna lokata kapitału bez względu na okoliczności. Deweloperzy przewidują, że popyt na mieszkania może utrzymać się na stabilnym poziomie pomimo niepewnej sytuacji.
Według raportu „Rynek mieszkaniowy Q4” firmy JLL, 2019 rok był dla branży deweloperskiej drugim najlepszym w historii. Przyczyniło się do tego mocne zamknięcie w ostatnim kwartale. Dobre wyniki sprzedaży mieszkań to w znacznej mierze zasługa dużego popytu inwestycyjnego, który dał o sobie znać szczególnie na rynkach w Poznaniu i Łodzi. Te miasta wyróżniały się na tle innych, m.in. Warszawy, Wrocławia, Krakowa i Trójmiasta.
Według początkowych prognoz popyt i podaż miały w tym roku utrzymać się na wysokim poziomie. W obliczu zaistniałej sytuacji być może trzeba je będzie zweryfikować.
Inwestycja, czyli poczucie stabilności
Kluczowy znów może okazać się popyt zgłaszany przez inwestorów. Tak twierdzą deweloperzy. – Nieruchomości są pewną inwestycją. Sprawdzają się jako lokata kapitału, są idealne pod wynajem – podkreśla Aleksander Tuczyński, Doradca Klienta w firmie RED Development, która w stolicy Wielkopolski buduje duże osiedle wielorodzinne Red Park.
Inwestycja w nieruchomości zawsze daje poczucie stabilności. Obecna sytuacja może stanowić bodziec dla tych, którzy chcą bezpiecznie zachować swój kapitał w niepewnym czasie. Dlatego inwestorzy już stali się bardziej aktywni. Widoczny jest wzrost zainteresowania mieszkaniami pod wynajem. Popularnością cieszą się lokale o wielkości około 40 metrów kwadratowych. W Red Parku są to ustawne mieszkania dwupokojowe. Zdaniem eksperta zakup mieszkania może być także sposobem na przewidywalnie rosnącą inflację.
Kupno bez wychodzenia z domu
Deweloperzy robią wszystko, aby ułatwić nabywcom wybór i zakup mieszkania. Jedną z form pomocy na czas izolacji społecznej jest wydłużanie aktualnych promocji i wprowadzanie bezpiecznych i atrakcyjnych propozycji specjalnych. – W Red Parku zachowaliśmy i przedłużyliśmy w czasie dogodny system płatności 20/80 – podkreśla Aleksander Tuczyński. Co ważne, deweloper daje także gwarancję ceny przy rezerwacji wykonanej w czasie odosobnienia. Zdaniem eksperta to najlepszy czas na skorzystanie z tych możliwości i bezpieczne ulokowanie kapitału, co zaprocentuje w przyszłości.
Deweloperzy przenoszą działalność do sieci. Aby jak najlepiej sprostać oczekiwaniom nabywców, obsługują klientów zdalnie i uruchamiają nowe narzędzia (np. rozmowy wideo) usprawniające sprzedaż i dające nabywcom nowe możliwości, takie jak wirtualne spacery po mieszkaniach i rezerwacje on-line. – Proces zakupu nieustannie jest realizowany, rezerwacje są pewne, a ich finalizacja odbędzie się po tym, jak sytuacja wróci do normy – zapewnia Aleksander Tuczyński. – Okres przejściowy można wykorzystać na organizację kredytu – dodaje. Warto wspomnieć, że wiele kancelarii notarialnych również dostosowało funkcjonowanie swoich biur do panującej epidemii, dzięki czemu podpisywanie umów może odbywać się bez zakłóceń. Zabezpieczono m.in. środki dezynfekujące, odstęp między gośćmi, montowane są szyby odgradzające klientów od obsługujących.
Deweloperzy kontynuują budowy, koncentrując się na projektach, których realizacja rozpoczęła się przed zaistnieniem obecnej sytuacji związanej z COVID-19. Na osiedlu Red Park trwa budowa czwartego, i zarazem ostatniego, budynku, w którym znajdzie się 137 mieszkań z balkonami, tarasami lub ogródkami na parterze. Red Park do dobra inwestycja nie tylko ze względu na możliwość wyboru odpowiedniego mieszkania, ale także na lokalizację. Osiedle powstaje na Dębcu – zielonej i spokojnej części Poznania, która jednocześnie jest bardzo dobrze skomunikowana z innymi rejonami miasta.
Dla inwestorów bardzo ważna jest także renoma i wiarygodność dewelopera. – RED to pewny i godny zaufania deweloper działający na polskich i zagranicznych rynkach od wielu lat. W Poznaniu zrealizowaliśmy już trzy etapy Red Parku – podsumowuje Aleksander Tuczyński.
https://www.redpark.pl/

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu już 1 marca

Ponad 60% kobiet prowadzących biznes doświadczyło kryzysu psychicznego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system
Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Prawo
Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.