Komunikaty PR

Inwestycja w pełen uśmiech

2020-10-22  |  13:00
Kontakt
Piotr Krynicki
Okaeri Consulting

ul. Łowicka 58/3
02-531 Warszawa
piotr.krynicki|okpr.pl| |piotr.krynicki|okpr.pl
+48 605 284 502
okpr.pl
Do pobrania IP ( 0.68 MB )

Uśmiech – to od niego często zaczynają się historie wielkich miłości i przyjaźni, on pomaga nam przetrwać trudne dni i wpływa na nasz wizerunek. Troska o piękne zęby to nie tylko kwestia zdrowia, ale też opłacalna inwestycja. Nie każdy jednak, z różnych powodów, może pochwalić się hollywoodzkim uśmiechem. Z pomocą przychodzi nowoczesna stomatologia i implantologia, która m.in. dzięki bezszwowym i bezkrwawym zabiegom, może dziś przekonać do siebie nawet największego przeciwnika gabinetów lekarskich. 
 

Uśmiech Twoją wizytówką

Promienny wyraz twarzy ma duże znaczenie społeczno-kulturowe. Jak to się przekłada na relacje międzyludzkie? Zrelaksowany człowiek nie tylko czuje się pewniej, ale również faktycznie tak wypada w oczach innych – czy to w sytuacjach prywatnych, np. na randce, czy w okolicznościach biznesowych np. podczas negocjacji podwyżki. Liczne badania wykazują też, że osoby częściej się uśmiechające,są uważane za atrakcyjniejsze i bardziej godne zaufania. Ponadto, uśmiechanie się włącza proces wytwarzania hormonów szczęścia, co odpręża ciało i redukuje stres.

Jay Danzie, amerykański ekspert ds. budowy wizerunku powiedział: „twój uśmiech to twoje logo, twoja osobowość to twoja wizytówka”. Dziś o nieskazitelny wizerunek dbają nie tylko gwiazdy i osoby publiczne, ale każdy z nas. Nie można przecenić roli pierwszego wrażenia w towarzystwie,bo często to właśnie ono decyduje o ewentualnym sukcesie. Większość osób przyznaje, że to na co najczęściej zwraca uwagę u rozmówcy to oczy i … ładny, zdrowy uśmiech.    

Jeden uśmiech do pełni życia

Dla wielu osób przeszkodą do korzystania z pełni życia są mankamenty estetyczne, związane np. brakiem jednego lub kilku zębów. Często uważa się, że jest to ogromna rysa na wizerunku, której nie można w prosty sposób zamaskować czy wyleczyć. Z pomocą przychodzi nowoczesna implantologia stomatologiczna.

- Zabiegi implantologii stomatologicznej stają się coraz bardziej popularną formą dbania nie tylko o zdrowie, ale także i wizerunek.  – opowiada Bartłomiej Klęsk, technik dentystyczny i krajowy konsultant Alpha Bio  – Dzięki rozwojowi technologii bezszwowe zabiegi są o wiele mniej inwazyjne niż te wykonywane tradycyjną metodą. Nie wymagają tak intensywnej ingerencji chirurgicznej, a jednocześnie zapewniają największy atut implantów dentystycznych – jakość i bezpieczeństwo użytkowania na wiele lat. To sprawia, że zainteresowanie nimi pacjentów wzrasta z roku na rok.

 


Choć wydawać by się mogło, że jeden ubytek w uzębieniu, zwłaszcza w niewidocznym miejscu niczemu nie szkodzi, w rzeczywistości, podnosi on ryzyko powikłań stomatologicznych i zdrowotnych. Wiele osób omija gabinety lekarskie ze względu na obawy przed samym zabiegiem, tłumacząc sobie, że jeszcze nie czas na wizytę.

- Garnitur zębów lubi być w komplecie, a brak nawet jednego elementu może z czasem prowadzić do przemieszczenia się albo luzowania osadzenia innych zębów, co zwiększa ryzyko ich wypadnięcia. Dalsze konsekwencje mogą być dużo poważniejsze niż tylko rysa na wizerunku. – wyjaśnia technik dentystyczny Bartłomiej Klęsk. – Sprzęt, technologia i systemy, jakimi dysponują obecnie implantolodzy, są zaprojektowane tak, aby jak najlepiej odpowiadać indywidualnym potrzebom pacjentów, zmniejszać czas leczenia i zwiększać komfort. Bezkrwawe i bezszwowe zabiegi możliwe do wykonania z systemami takimi jak Alpha Bio Tec zachęcają do skorzystania z najnowocześniejszych metod leczenia tych, którzy dotychczas omijali gabinety stomatologiczne. Wszystko po to, aby mogli cieszyć się pełnym uśmiechem niezależnie od okoliczności.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Okaeri Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Cena zaniedbania – ile naprawdę kosztuje brak skutecznej terapii ran? Biuro prasowe
2025-05-21 | 17:00

Cena zaniedbania – ile naprawdę kosztuje brak skutecznej terapii ran?

Problem owrzodzeń przewlekłych dotyka nawet miliona Polaków – według danych z Porozumienia na rzecz Profesjonalnej Terapii Ran liczba ta wynosi od 760 tys. do 1,1 mln. Choć
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Muzyka

Jeden Osiem L: Przygotowaliśmy nową aranżację utworu „Jak zapomnieć”. Ten przebój śpiewają z nami już kolejne pokolenia

Zespół Jeden Osiem L wystąpi w sobotnim koncercie „Gdzie się podziały tamte prywatki” w ramach Polsat Hit Festiwal. Muzycy cieszą się, że po blisko 20 latach wracają do sopockiego amfiteatru i mają nadzieję, że nowa aranżacja przeboju „Jak zapomnieć” przypadnie do gustu odbiorcom. Łukasz Wółkiewicz i Krzysztof Bączek zdradzają, że poza udziałem w tym wydarzeniu wybiorą się także na spacer po ulubionych miejscach w Sopocie.

Farmacja

Statystyki dotyczące otyłości coraz bardziej niepokojące. Niewielki odsetek chorych podejmuje leczenie

Otyłość generuje gigantyczne koszty zdrowotne i ekonomiczne. Ma to odzwierciedlenie zarówno w wydatkach systemu ochrony zdrowia związanych z leczeniem czy hospitalizacją, jak i kosztach bezpośrednich związanych ze spadkiem produktywności w pracy. W dodatku z otyłością powiązanych jest ok. 200 innych chorób – podkreślają eksperci przy okazji Europejskiego Dnia Walki z Otyłością. Możliwości leczenia otyłości jest coraz więcej, ale pacjenci wciąż za rzadko zgłaszają się po pomoc.