Akademia Mocy: Dziewczyny gotowe na podbój IT
Symfonia, wiodący producent oprogramowania do zarządzania firmą, oraz Fundacja IT Girls, która wspiera kobiety w branży informatycznej, ogłosiły rozpoczęcie współpracy. W jej ramach, zorganizowane zostały warsztaty dla dziewcząt w wieku 16-19 lat, zainteresowanych rozwojem kariery w dziedzinie technologii. Akademia mocy, bo tak nazywa się wydarzenie, obejmuje bezpłatne warsztaty z zakresu kompetencji miękkich i twardych, inspirujące spotkania ze specjalistami różnych branż oraz możliwość networkingu.
Akademia Mocy to bezpłatne warsztaty wyjazdowe, skierowane do dziewcząt w wieku 16-19 lat. Odbędą się w dniach 19-20 sierpnia 2023 roku w Sochocinie. Celem projektu jest nie tylko przekazanie wiedzy merytorycznej, ale także wsparcie uczestniczek w budowaniu pewności siebie oraz rozwijania umiejętności miękkich, co jest kluczowe w rozwoju kariery w IT. Projekt realizowany jest w ramach współpracy, którą nawiązały Fundacja IT Girls i Symfonia. Na uczestniczki czeka 14 miejsc.
- Jesteśmy firmą nastawioną na ludzi i rozwój, dlatego zawsze chętnie i aktywnie angażujemy się w działania, które wspierają różnorodność w branży informatycznej. Partnerstwo z Fundacją IT Girls, która już od lat działa na rzecz zwiększenia reprezentacji kobiet w sektorze technologicznym, doskonale wpisuje się w te założenia. Chcemy dać dziewczętom możliwość uzyskania odpowiedzi na najważniejsze pytania na temat rozwoju ich kariery, zetknięcia się z przedstawicielami biznesu, nawiązania kontaktów. Dlatego jesteśmy dumni, że Akademia Mocy wystartuje w barwach Symfonii - mówi Małgorzata Ściślak, dyrektorka ds. sprzedaży i marketingu w Symfonii.
Podczas wyjazdu uczestniczki będą miały okazję uczestniczyć w różnorodnych warsztatach, panelach dyskusyjnych i wykładach. Planowane są także interaktywne zajęcia, które pomogą w nawiązywaniu kontaktów i budowaniu pewności siebie.
Program zostanie wzbogacony o sesje prowadzone przez ekspertów Symfonii oraz Fundacji IT Girls. Swoim doświadczeniem biznesowym podzieli się m.in. Piotr Ciski, czyli CEO Grupy Symfonia, który poprowadzi “Poranny Spacer z Prezesem” i odpowie na wszystkie pytania dotyczące prowadzenia i rozwijania firmy. Eksperci z obszarów produktu, HR czy marketingu opowiedzą również o wyzwaniach związanych z transformacją cyfrową przedsiębiorstw. Uczestniczki dowiedzą się, jakie kompetencje są kluczowe dla odniesienia sukcesu w IT i jak je rozwijać już teraz.
Organizatorzy nie zapomnieli o czasie na relaks. W planach są sesje jogi i relaksacji oraz zaplecze sportowo-rekreacyjne.
- Akademia Mocy to nie tylko miejsce zdobywania wiedzy technologicznej, ale również otoczenia opiekuńczą atmosferą, która pozwoli dziewczętom rozwijać swoje umiejętności, zbudować pewność siebie i odważnie podążać za marzeniami. Partner taki jak Symfonia pozwala nam na praktyczne zetknięcie naszych podopiecznych ze światem biznesu. Poznają tajniki funkcjonowania firmy, otrzymają rady dotyczące budowania przyszłości i różnych aspektów pracy w IT. To dla nich doświadczenie, z którego mogą wynieść dla siebie realne korzyści - dodaje Wioletta Klimczak, CEO IT Girls.
Organizatorzy zapewniają transport z Warszawy, zakwaterowanie oraz pełne wyżywienie. Rekrutacja trwała od 1 sierpnia do 10 sierpnia, a wybrane uczestniczki zostały poinformowane o wynikach drogą mailową.
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.